Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

a21 a21

a21 je offline (nepripojený) a21

Potrebovala by som radu. Som zamestnaná na polovičný úväzok a od 1.11.2010 budem mať ešte dohodu o pracovnej činnosti. Kam všade má musí zamestnávateľ prihlásiť?
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte potrebujem vybaviť ten DU-registráciu dane závislej činnosti, stačí listom ako by to malo vyzerať? dík
0 0
SLAVKA.H SLAVKA.H

SLAVKA.H je offline (nepripojený) SLAVKA.H

Ahojte, mám taký dotaz.
V 4/2009 sme s revíznym technikom uzavreli DoPČ a v ten mesiac mu aj na základe odpracovaných hodín bola vyplatená odmena. Od toho času doteraz však už nič pre nás nerobil a uvedená dohoda nie je ukončená. Každý mesiac ho mám vo výkazoch s 0 mzdou. Je to v poriadku, môžem tohto človeka evidovať v stave bez mzdy neobmedzený čas?
Ide o to, že spoločnosť potrebuje vykazovať že má v stave aj revízneho technika.
Ďakujem za pomoc.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

v dohode o PČ píšem dohodnutý prac. čas som dala 10 h/týždeň a čo píšem dohodnutá maximálna dlžka prac.času?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ešte jedna otázka, môže sa dohoda po mesiaci zmeniť? teda suma na dohode?
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
ako je to s dohodarom, ktory si podpise Vyhlasenie? odvadzam za neho preddavkovu dan tak, ze mu od mzdy odratavam nezdanitelnu cast (335,47 eur) a az potom vyratam dan (ako u bezneho zamestnanca)? alebo je to to iste ako pri zrazkovej dani (strhnem len 19%), ale poslem pod konstatnym symbolom pre preddavkovu dan nie pre zrazkovu?

a ako je to s dohodarom, ktory nema podpisane vyhlasenie, odvadzame za neho len zrazkovu dan (ma prijem do 140 Eur), ale s odmenami v tomto mesiaci prekroci 165 eur. odvedieme za neho preddavkovu dan a tiez treba odratat nezdanitelnu cast?
Naposledy upravil lilly1210 : 17.12.10 at 12:31
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

lilly1210 Pozri príspevok
ako je to s dohodarom, ktory si podpise Vyhlasenie? odvadzam za neho preddavkovu dan tak, ze mu od mzdy odratavam nezdanitelnu cast (335,47 eur) a az potom vyratam dan (ako u bezneho zamestnanca)? Áno. alebo je to to iste ako pri zrazkovej dani (strhnem len 19%), ale poslem pod konstatnym symbolom pre preddavkovu dan nie pre zrazkovu?
Ak má podpísané Vyhlásenie, tak je to vždy preddavková daň.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
v dohode o PČ píšem dohodnutý prac. čas som dala 10 h/týždeň a čo píšem dohodnutá maximálna dlžka prac.času?
nemusíš písať nič, stačí maximálny týždenný pracovný čas

sybila3 Pozri príspevok
a ešte jedna otázka, môže sa dohoda po mesiaci zmeniť? teda suma na dohode?
Sumu na dohode môžeš zmeniť len dodatkom k už uzatvorenej dohode.
2 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
katka50 Pozri príspevok
Ak má podpísané Vyhlásenie, tak je to vždy preddavková daň.
Dakujem za odpoved.
A ako je to este s tym dohodarom, ktory nema podpisane vyhlasenie, ale s odmenami sa v mesiaci dostane nad hranicu 165,.. Eur (bude to cca 200 eur)?
Mala by som mu urobit preddavkovu dan. A tiez pri nej brat do uvahy nezdanitelnu cast, hoci vyhlasenie podpisane nema?
Lebo poradca na DU mi povedal, ze nie. Ze to staci poslat iba pod konstatnym symbolom pre preddavkovu dan, ale vyratat ako zrazkovu (len 19% dole). Ale ako tu citam, vychadza mi, ze by som asi mala odpocitat najprv nezdanitelnu cast (hoci vyhlasenie podpisane nema) a az potom ratat preddavkovu dan.
Som z toho zmatena.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lilly1210 Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.
A ako je to este s tym dohodarom, ktory nema podpisane vyhlasenie, ale s odmenami sa v mesiaci dostane nad hranicu 165,.. Eur (bude to cca 200 eur)?
Mala by som mu urobit preddavkovu dan. A tiez pri nej brat do uvahy nezdanitelnu cast, hoci vyhlasenie podpisane nema?
Lebo poradca na DU mi povedal, ze nie. Ze to staci poslat iba pod konstatnym symbolom pre preddavkovu dan, ale vyratat ako zrazkovu (len 19% dole). Ale ako tu citam, vychadza mi, ze by som asi mala odpocitat najprv nezdanitelnu cast (hoci vyhlasenie podpisane nema) a az potom ratat preddavkovu dan.
Som z toho zmatena.
Pri príjme nad 165€ ide vždy o zrážkovú daň, aj keď nemá podpísané vyhlásenie. Spôsob zdaňovania zrážkovej aj preddavkovej dane je úplne rovnaký, len na DU ju odvádzaš s iným KS. A v inom riadku ju uvádzaš v mesačnom prehlade.

NČZD môžeš odpočítať len dohodárovi, ktorý má podpísané vyhlásenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lilly1210 Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.
A ako je to este s tym dohodarom, ktory nema podpisane vyhlasenie, ale s odmenami sa v mesiaci dostane nad hranicu 165,.. Eur (bude to cca 200 eur)?
Mala by som mu urobit preddavkovu dan. A tiez pri nej brat do uvahy nezdanitelnu cast, hoci vyhlasenie podpisane nema? Nie, NČ neuplatníš, celý príjem bude mať zdanený.
Lebo poradca na DU mi povedal, ze nie. Ze to staci poslat iba pod konstatnym symbolom pre preddavkovu dan, ale vyratat ako zrazkovu (len 19% dole). Ale ako tu citam, vychadza mi, ze by som asi mala odpocitat najprv nezdanitelnu cast (hoci vyhlasenie podpisane nema) a az potom ratat preddavkovu dan.
Som z toho zmatena.
Odpoveď v texte.
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
veronikasad Pozri príspevok
Pri príjme nad 165€ ide vždy o zrážkovú daň, aj keď nemá podpísané vyhlásenie. Spôsob zdaňovania zrážkovej aj preddavkovej dane je úplne rovnaký, len na DU ju odvádzaš s iným KS. A v inom riadku ju uvádzaš v mesačnom prehlade.

NČZD môžeš odpočítať len dohodárovi, ktorý má podpísané vyhlásenie.
Dakujem velmi pekne za urovnanie informacii.
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
Tweety Pozri príspevok
Odpoveď v texte.
Dakujem.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosím vas ked sme prijali zamestnanca na dohodu musime robit pre neho BOZP alebo len pre zamestnancov na pracovnu zmluvu???
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako sa rátajú-alebo nerátajú pri dohode sviatky? pri mesačnej mzde sú sviatky ako odrobený deň. Pri dohode je to suma odmeny a skutočne odpracované hodiny?
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Ak spoločník bude v novom roku 2011 pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, dočítala som sa tu, že sa vtedy považuje za zamestnanca - pre zdravotné poistenie - teda 4% za neho, 10% za zamestnávateľa. Na sociálne poistenie zatiaľ za zamestnanca sa neplatí nič, ale zamestnávateľ platí UP a GP - 1,05 %. Opravte ma ak sa mýlim.
Tento spoločník bude aj konateľom ale bez odmeny, iba na konci roka dostanu spoločníci podiely na zisku. Tu na porade sa písalo, že ak osoba nie je zamestnancom, szčo alebo poistencom štátu, tak si musí platiť dobrovolne zdravotné poistenie. Tento môj spoločník nemá nijakú pracovnú zmluvu, iba tu dohodu (podľa ktorej by sa už mal považovať za zamestnanca),tak nemusí ešte raz odvádzať zdravotné poistenie ako dobrovolný?
Ďakujem za odpoveď
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

prosím poraďte...
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

mirkoooo Pozri príspevok
Ak spoločník bude v novom roku 2011 pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, dočítala som sa tu, že sa vtedy považuje za zamestnanca - pre zdravotné poistenie - teda 4% za neho, 10% za zamestnávateľa. Na sociálne poistenie zatiaľ za zamestnanca sa neplatí nič, ale zamestnávateľ platí UP a GP - 1,05 %. Opravte ma ak sa mýlim.
Tento spoločník bude aj konateľom ale bez odmeny, iba na konci roka dostanu spoločníci podiely na zisku. Tu na porade sa písalo, že ak osoba nie je zamestnancom, szčo alebo poistencom štátu, tak si musí platiť dobrovolne zdravotné poistenie. Tento môj spoločník nemá nijakú pracovnú zmluvu, iba tu dohodu (podľa ktorej by sa už mal považovať za zamestnanca),tak nemusí ešte raz odvádzať zdravotné poistenie ako dobrovolný?
Ďakujem za odpoveď

To by zaujímalo aj mňa. Mám spoločníka, ktorý je aj konateľom aj zamestnancom. Mal minimálnu mzdu na HPP a vyplácal si podiely na zisku, ktoré už nezdaňoval a neplatil z nich zp. Ak by som sa chcela vyhnúť plateniu zp z podielu na zisku, mohla by som ho prijať ešte dohodu o pracovnej činnosti na výkon nejakej inej funkie ako má v HPP, alebo je tam ešte nejaká podmienka na platenie zp????
Vopred vďaka za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať