Zavrieť

Porady

Odvod preddavkovej dane

nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac
Keďže už mám v hlave totálny chaos, z daňového úradu som dostala odpoveď vo forme citovania zákona o dani z príjmu.....tak sa pýtam skúsenejších poraďákov: pri práci na dohodu o pracovnej činnosti-odvedie sa preddavok na daň, do 5 dní po výplate sa musí odvieť na DÚ. Štvrťročne sa podáva prehľad o odvedených preddavkov a potom ešte ročné hlásenie. Toto je z povinných dokumentov, ktoré je zamestnávateľ povinný DÚ predkladať, všetko? A ako postupovať v prípade, keď je dohodár Bulhar? Normálne sa za neho odvedie daň, ako aj v prípade našich občanov? Je ešte niečo, na čo mám dať pozor? Fakt som už z toho schaosená, zákon som čítala dookola, istá si však nie som a keď som chcela odpoveď od kompetentných na DÚ, tak to dorazilo už úplne, lebo citovať state zo zákona vie každý.....Veľmi mi to pomôže, ak niekto poradíte. Ďakujem moc a moc.
Usporiadat
tigy tigy

tigy je offline (nepripojený) tigy

Neviete mi prosim Vas poradit, co v takom pripade, ak vsetkym zamestnancom poslem vyplaty dnes, len jednemu viem az cca 25-teho, ze ci mam odviest preddavkovu dan na 2-krat, alebo staci celu sumu az do 5 dni po tom 25-tom?
Oficialne nemame urceny vypl. termin...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tigy Pozri príspevok
Neviete mi prosim Vas poradit, co v takom pripade, ak vsetkym zamestnancom poslem vyplaty dnes, len jednemu viem az cca 25-teho, ze ci mam odviest preddavkovu dan na 2-krat, alebo staci celu sumu az do 5 dni po tom 25-tom?
Oficialne nemame urceny vypl. termin...
Stačí raz a rozhodujúci je dátum poslednej výplaty.
0 0
tigy tigy

tigy je offline (nepripojený) tigy

Diky viem, ze na prehladoch sa uvadza datum poslednej vyplaty, ale nenasla som zatial nikde, ci sa podla toho riadi aj odvadzanie preddavkov...asi to bude v nejakom danovom usmerneni, vsak?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tigy Pozri príspevok
Diky viem, ze na prehladoch sa uvadza datum poslednej vyplaty, ale nenasla som zatial nikde, ci sa podla toho riadi aj odvadzanie preddavkov...asi to bude v nejakom danovom usmerneni, vsak?

Pozri §35 ods. 6 tu:

http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...01-2011-a.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať