Zavrieť

Porady

ako riešiť distribúciu tovaru z e-shopu?

Chystám sa otvoriť web-stránku s e-shopom... Produkty budem nakupovať zo zahraničia, ktoré mi prídu domov. Nemám ale ešte atále jasno v tom ako ich budem expedovať. Viete niekto poradiť najvhodnejší spôsob?
Neviem či je lepšie to riešiť cez dobierky alebo kuriérmi...resp. aké sú možnosti.
Ďakuejm
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
kurierom na dobierku
0 0
jakub233 jakub233

jakub233 je offline (nepripojený) jakub233

Nevieš akú kuriérsku službu sa oplatí najviac využívať a akou formou tp prebieha? Jednoducho ich objednáš a povie kde majú prísť tovar vyzdvihnut a kam ho treba odniest?
Ď
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
zalezi kolko toho chces posielat, ak to bude cca 150 zasielok za mesiac tak sa da uz urobit slusna zmluva za dobru cenu, ... ja konkretne mam GLS, baliky pridu zobrat ku tebe a samozrejme zanesu k zakaznikovi na druhy den,.. peniaze z dobierok do 4 dni na ucte,.. netreba nijak specialne balit tovar, a na tovar len nalepis stitok s adresou, program na tlac stitku a stitky ti daju, ale tak to funguje v podstate u vsetkych.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja stále nedám dopustit na slovensku poštu

Ale hodne záleží aj od typu tovaru, ktorý budeš zasielať. Ak máš tovar v hodnote povedzme do 50€, tak sa mi zdajú kurierske služby dosť drahé. Naopak, pokiaľ ide o drahšie záležitosti, tam by som už asi uvažovala o kurierovi.

Službu dobierky poskytuje aj pošta, aj kurierske služby.

z môjho pohľadu je pre mojich zákazníkov výhodnejšie pošta, lebo keď nie sú doma, na pošte si môžu balík vyzdvihnúť aj neskôr. Pokiaľ viem, kurie poskytuje náhradné doručenie 2x a potom musíš do depa, čo môže byť aj hodne ďaleko.

Tento rok sa mi túlali len asi 2 balíky, ale našli sa. Dokonca sa mi už viac krát stalo, že večer som balík podávala na pošte a na druhý deň bol na mieste.

Takže je len na tebe a na tvojich zákazníkoch, čo si vyberiete.
0 0
jakub233 jakub233

jakub233 je offline (nepripojený) jakub233

Funguje to takto?:

1. objednám si GLS
2. prídu po balík - hneď ho zaplatím na mieste kuriérovi
3. poviem mu kam ho treba dorucit a aka je cena baliku
4. on to doruci na postu
5. zakaznikovi pride do schranky oznamenie o dobierke
6. Zoberie si tovar na poste a hned ho zaplati
7. Do 4 dni od prevzatia ti pridu prachy

prosim oprav ma ak nieco nesedi,
dakujem
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dasa mne uz zakaznici pisu nech to postou neposielam, mam zle skusenoti z poslednej doby ze ak aj poslem postou tak sa mi to vrati,... kurier to moze dorucit zakaznikovi kdekolvek na trase kde sa pohybuje, susedovi... z 200 balikov sa mozno nepodari dorucit jeden aj ja sam sa cudujem ako sa im to dari, lebo niekedy chcem dorucit zakaznikovi nieco osobne a je to o nervy, ale zrejme ked im vola kurier tak sa zariadia. a cena je napr u mna 4.30 za balik do 3kg na dobierku, tolko by asi aj posta vysla,... lenze okrem tej ceny tak nemusim nosit na postu, tlac stiku otazka par klikov oproti vypisovaniu poukazky atd kde x krat pises tu istu adresu, zakaznik ma na druhy den zasielku doma, zjadne extra balenie ako na poste, pozeras si stav zasielky atd... je toho vela a okrem asi nostalgie uz nie je na postu zjadny dovod.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jakub233 Pozri príspevok
Funguje to takto?:

1. objednám si GLS
2. prídu po balík - hneď ho zaplatím na mieste kuriérovi
3. poviem mu kam ho treba dorucit a aka je cena baliku
4. on to doruci na postu
5. zakaznikovi pride do schranky oznamenie o dobierke
6. Zoberie si tovar na poste a hned ho zaplati
7. Do 4 dni od prevzatia ti pridu prachy

prosim oprav ma ak nieco nesedi,
dakujem
mas zvlastne predstavy

takto je to:
1. objednám si GLS
2. prídu po balík - zaplatis o mesiac fakturu za dopravu
3. nalepis stitok s adresou a vyskou dobierky
4. on to doruci zakaznikovi domov
5. Do 4 dni od prevzatia ti pridu prachy
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
Dasa mne uz zakaznici pisu nech to postou neposielam, mam zle skusenoti z poslednej doby ze ak aj poslem postou tak sa mi to vrati,... kurier to moze dorucit zakaznikovi kdekolvek na trase kde sa pohybuje, susedovi... z 200 balikov sa mozno nepodari dorucit jeden aj ja sam sa cudujem ako sa im to dari, lebo niekedy chcem dorucit zakaznikovi nieco osobne a je to o nervy, ale zrejme ked im vola kurier tak sa zariadia. a cena je napr u mna 4.30 za balik do 3kg na dobierku, tolko by asi aj posta vysla,... lenze okrem tej ceny tak nemusim nosit na postu, tlac stiku otazka par klikov oproti vypisovaniu poukazky atd kde x krat pises tu istu adresu, zakaznik ma na druhy den zasielku doma, zjadne extra balenie ako na poste, pozeras si stav zasielky atd... je toho vela a okrem asi nostalgie uz nie je na postu zjadny dovod.

mam v ruke akurat cerstvu sprievodku -
hmotnosť 2,6, dobierka 36,50€, cena 3€,
další hmotnosť 7,95 kg, dobierka 172€, cena 3,7€.

Balím do použitých krabíc - ale to by som musela aj pri prepravnej službe, lebo v krabici je veľa objemných položiek, jednopoložkové balíky ani neviem, či som už mala .
Krabicu iba prelepím, previažem a nalepím štítky. Nebalím do papiera. Je samozrejme pravda, že musím vypísať sprievodky . Sledovať som si nechala iba zásielku, ktorá sa túlala - prešla asi 5 pôšt na východnom slovensku Inak nemám potrebu

Teraz som kontrolovala podla výpisov -
datum odoslania 25/10/2010
datum uhrady zakazníkom 27/10
datum pripísania na ucet 29/10

to bol nahodny vyber z minulého mesiaca

A samozrejme, musíme s tým chodiť na poštu. To je fakt nevýhoda. Ale verím, že aj toto vyriešime.

myslím, že dosť záleží aj na type zákazníka. Staršie ročníky preferujú skôr poštu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
Dasa mne uz zakaznici pisu nech to postou neposielam, mam zle skusenoti z poslednej doby ze ak aj poslem postou tak sa mi to vrati,... kurier to moze dorucit zakaznikovi kdekolvek na trase kde sa pohybuje, susedovi... z 200 balikov sa mozno nepodari dorucit jeden aj ja sam sa cudujem ako sa im to dari, lebo niekedy chcem dorucit zakaznikovi nieco osobne a je to o nervy, ale zrejme ked im vola kurier tak sa zariadia. a cena je napr u mna 4.30 za balik do 3kg na dobierku, tolko by asi aj posta vysla,... lenze okrem tej ceny tak nemusim nosit na postu, tlac stiku otazka par klikov oproti vypisovaniu poukazky atd kde x krat pises tu istu adresu, zakaznik ma na druhy den zasielku doma, zjadne extra balenie ako na poste, pozeras si stav zasielky atd... je toho vela a okrem asi nostalgie uz nie je na postu zjadny dovod.
inak, mne sa tento rok nevratil ani jeden balik, co som posielala. Vsetky boli doručené. Posielam bez poistenia, obyčajne. Ale je to hodne závislé od tovaru, ktorý posielaš.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
neviem kolko tych balikov zvyknes posielat, mna napr. zajtra caka poslat 60,... keby som mal vsetko vypisovat a prevezovat tak ma porazi(skus si zratat kolko to je casu), raz som tolko posielal postou a nebola to sranda.... teraz je to hracka.... no a zrataj si ze musis vypisat sprievodku, sek, a podaci listok.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
neviem kolko tych balikov zvyknes posielat, mna napr. zajtra caka poslat 60,... keby som mal vsetko vypisovat a prevezovat tak ma porazi(skus si zratat kolko to je casu), raz som tolko posielal postou a nebola to sranda.... teraz je to hracka.... no a zrataj si ze musis vypisat sprievodku, sek, a podaci listok.
jasne, treba zvažovať. Čo je pre koho výhodné a koľko ho stojí jeho čas.
začínajúci obchod iste nebude posielať 60 balíkov denne. A ke´d nebude mať veľké počty balíkov, tak zrejme ani zmluva s prepravnou spoločnosťou nebude až tak výhodná pre každého.

Inak, môžeš pozrieť cenu dobierky taku, ako som napísala druhý prípad? Hmotnosť cca 8 kg, dobierka 170€. Koľko ťa stojí preprava celkovo v tom prípade?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
za kazde kilo nejake centy navyse, nepametam si presne... ano ved aj ja som zacinal postou, a tiez mi znami hovorili aby som presiel na kuriera,... no presne ako pises nemal som zo zaciatku tolko zasielok aby sa dala urobit zmluva, a ak tych zasielok nie je vela tak da sa to samozrejme aj postou, ono ako hovoris treba zvazit je to individualne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
padro Pozri príspevok
.... no a zrataj si ze musis vypisat sprievodku, sek, a podaci listok.
... ja som vypísala opačne poštovú dobierkovú sprievodku a zákazník mal aj tovar aj moje peniaze mu prišli späť. Bol to tovar za 200 Eur. Ešteže bol zákazník taký seriózny a mi tie peniaze vrátil. Posielala som balíky poštou len jeden mesiac a stačilo mi ! Odvtedy riešim zasielanie UPS-kou. Nikde nemusím chodiť, ľudia mi za chrbtom na pošte nenadávajú, nič nemusím extra baliť (motúziky, krabičky ...), žiadne krepé vypisovanie raz tak, potom opačne.

Teraz vypíšem adresu do programu, štítok sa vytlačí, šupnem ho na balík, brnknem do UPS a oni prídu po balíky. Na druhý deň má zákazník tovar. Fakturuje sa každý týždeň, peniažky mám tiež cca do 4 dní na účte. Max spokojnosť a tovar mám zároveň aj poistený. Týmto spôsobom si ušetrím neskutočne veľa času.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Dáša_ Pozri príspevok
Inak, môžeš pozrieť cenu dobierky taku, ako som napísala druhý prípad? Hmotnosť cca 8 kg, dobierka 170€. Koľko ťa stojí preprava celkovo v tom prípade?
padro
to by zaujimalo aj mna...
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Zatiaľ sa tu väčšinou píše, že aké je náročné vypisovať dobierkové šeky a podobne na rozdiel od kuriérskych služieb, kde si vytlačíte cez počítač potrebnú nálepku na balík u kuriérskej služby. Tak k tomu len toľko - ja všetko posielam sl.poštou, zásielky v rámci SR sú na 90% dobierka a šeky určite nevypisujem ručne Však určite používate aj Vy nejaký účtovnícky program, ja napr. Alfu a záležitosť vytlačenia poukážky je asi na 2 kliknutia myšou...
Osobne max. spokojnosť so službami pošty. Doručenie prevažne na druhý deň (popritom posielam zásadne 2.triedou). Ja posielam prevažne malé balíky, poštovné najčastejšie 2,12 €, stratiť sa mi nestratil za rok fungovania ani jeden balík, rad na pošte nemusím vystáť (udržujem priateľské vzťahy s poštárkami, teda sem tam dezert, kávička .. ), takže u mňa vedie pošta.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no ale to nie je len sek, ale aj sprievodka, podaci listok, adresa na baliku, a co to previazanie spagatom atd. sprav si test poslat 50 balikov postou a kurierom, ze kolko je to casu .. jedinym argumentom je cena, ale ked sa tam zarataju tie sluzby okolo toho tak je ta posta vlastne predrazena.
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
ale, ale...prevezovať a ani baliť nejako extra do bvaliaceho papiera alebo podobne netreba ani na pošte, to už je minulosť, na balík dávam svoju pečiatku a nálepku s menom a adresou zákazníka si tiež viem vytlačiť.. Máš buď sprievodku alebo podací lístok (nie obidva). Posielam prevažne ako listové zásielky do 2 kg, k tomu žiadna sprievodka netreba, stačí podací lístok, kde tiež len dám svoju pečiatku (ináč aj to sa dá vytlkačiť v niektorých programoch...). Tak a kde je teraz tá predražená pošta?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no tak to nemas balik ale listovu dobierku. takze bud sa bavime o hruskach alebo jablkach... pretoze balik je poukazka+sprievodka+podaci + previazanie... a niekde vyssie je pisane ake sluzby mas ku kurierovi.... ano na zasielky do 2kg pouzivam aj ja postu, ak ide o veci malych rozmerov, ale je asi aj tam otazka casu ze do kedy... a nalozit 50 balikov do auta za niest na postu, vylozit na poste, atd ale hovorim vysie boli spomenute vyhody kuriera,... samozrejme tu sa nebavime o 5-10 ks jedno kilovych obalok za den.
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Vyvediem Ťa z omylu, lebo v tom máš trochu chaos - Balík na dobierku znamená: poukážka(šek), sprievodka - tá nahradzuje podací lístok u listovej zásielky. Žiadny špagát a ani baliaci papier netreba a ani na poistené balíky do zahraničia, čo posielam často hlavne do ČR!!!. Robím to denne, takže viem čo píšem.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no tak ja som sa nieco uz naposielal... mam postovne uverovane, a tam su podacie harky(ktore nahradzaju podaci listok) a to sa vypisuje ... spagat treba, lenze ked posielas do 2kg tak asi nie, naco by tam bol? som kazdy den na poste tak viem o com hovorim, a staci len ze dam slabsi spagat a uz je kriku od sofera ktory pride pre zasielky az po tetu pri okienku. a to mam na tej poste este nadstandartne vztahy... ale ak nemas uverovane to je pravda sprievodka pre balika alebo podaci pre list.
Naposledy upravil padro : 11.11.10 at 20:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať