Zavrieť

Porady

ako riešiť distribúciu tovaru z e-shopu?

Chystám sa otvoriť web-stránku s e-shopom... Produkty budem nakupovať zo zahraničia, ktoré mi prídu domov. Nemám ale ešte atále jasno v tom ako ich budem expedovať. Viete niekto poradiť najvhodnejší spôsob?
Neviem či je lepšie to riešiť cez dobierky alebo kuriérmi...resp. aké sú možnosti.
Ďakuejm
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ono sa da aj v GLS prezit, ale samotny GLS kurier mi povedal ze ich Depa oproti Depu UPS to je strasne slabe, tiez si stazoval na pomery v GLS ako sa ku nim spravaju z vedenia a celkovo ako ta firma funguje snazia sa na vsetko setrit. Jednoducho UPS je trochu na inej urovni. Ja som toho naposielal cez GLS dost obcas problem ale to je vsade, skor mi nevyhovovalo ze dlho trva pripisanie dobierok na ucet + zakaznicky servis... to si co mal za obchodaka z UPS? ja som im poslal mail ze by som mal zaujem o spolupracu do pol hodiny mi volal dohodli sme sa, poslal zmluvu mailom tu som poslal po kurierovi a o 4dni som mal doma stitky a mohol posielat.
0 0
zubro85 zubro85

zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

No zakaznicky servis je v GLS fakt o nicom, jedna pani odtial vie byt fak dost protivna..

bol som aj na nasom depe GLS a tiez som cakal nieco ine, hlavne som cakal ze to bude len depo GLS a nie aj sklad kadeakeho ineho tovaru miestneho partnera GLS
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
zubro85 Pozri príspevok
No zakaznicky servis je v GLS fakt o nicom, jedna pani odtial vie byt fak dost protivna..

bol som aj na nasom depe GLS a tiez som cakal nieco ine, hlavne som cakal ze to bude len depo GLS a nie aj sklad kadeakeho ineho tovaru miestneho partnera GLS
tiez som tam natrafil na jednu protivnu... som jej chcel minimalne polozit telefon az vynadat.. mozno ta ista osoba.
0 0
EricDaze EricDaze

EricDaze je offline (nepripojený) EricDaze

zubro85 Pozri príspevok
tak ja mam aj zle skusenosti s UPS

k UPS a dorucenim na druhy den, tento rok pred vianocami to v nasej oblasti absolutne nefungovalo, je pravda ze mne prislo vsetko ale kurier mi hovoril ze on ma za den okolo 170 stopov a ze to nema sancu stihnut a do dedin za nasim mestom uz nechodi lebo nestiha, ked som sa opytal ze ci tam chodi kolega povedal ze tam nechodi nikto, dorucovat to budu po sviatkoch. Kôli tomuto zatial neplanujem zvoli UPS, co mi je z garantovanych 24 hodin a ked nebude tak to bude zdarma. Vsetko je to nanic ked zakaznikovi dôjde vianocny darcek po sviatkoch a on ho nepreberie..
A GLS taketo problemy vo vasej oblasti nema ? Urcite ma (tak ako kazda dopr. spolocnost 2 tyzdne pred vianocami), vid skusenost s kamionom pred NAY elektrodomom, je to tazko riesitelna vec, ked narazovo treba pred vianocami dorucit extra vela zasielok. Preto by mali byt ludia ohladuplni a objednavat darceky s predstihom. Ludia co do toho nevidia, nevedia pochopit, ze v predvianocnom case je toho extremne vela a neda sa vsetko dorucit v nasledujuci den. Napriek tomu tieto vianoce to bolo este celkom ok, minimum ludi sa stazovalo.

zubro85 Pozri príspevok
a vyzdvihnutie na druhy den po objednani na cudzej adrese, tak to snad robi kazdy ci? pravidelne to pouzivam
Neviem ci hovorime o tom istom - ja som myslel to, ze si zadam kde dnes na SK sa ma vyzdvihnut balik a na druhy den po neho kurier zajde, vyzdvihne ho a na 3. den je u mna doma. Platbu za dopravu takej zasielky normalne vyfakturuju, ako by som to ja posielal. Nevyuzivam to casto, ale je to dobra vec, hlavne ked nieco objednavam u firiem, ktore si uctuju vysoke dopr. naklady, tak si dopravu vyriesim sam



zubro85 Pozri príspevok
profesionalny pristup predvlani v novembri bol u mna obchodak s tym ze mi urobi ponuku a do 5 dni mi ju posle..doteraz neprisla.
A ty nemas zaujem o to, aby si lacnejsie a kvalitnejsie riesil dopravu ? Ked je obchodak nedochvilny, alebo zabudol, staci sa pripomenut a je problem vyrieseny. Kazdy moze zabudnut a bolo to aj v tvojom zaujme, aby si ho urgoval. Ak by sa to opakovalo, staci poslat email do centraly a videl by si ako ti expresne pride ponuka. Vazia si zakaznikov a citit to z ich pristupu. U mna to cele trvalo od mojho dopytu po podpis zmluvy cca 1/2 dna.
0 0
zubro85 zubro85

zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

EricDaze Pozri príspevok
A GLS taketo problemy vo vasej oblasti nema ? Urcite ma (tak ako kazda dopr. spolocnost 2 tyzdne pred vianocami)
neviem ako v nasej oblasti ale moje meskali 3 zo 150

EricDaze Pozri príspevok
Neviem ci hovorime o tom istom - ja som myslel to, ze si zadam kde dnes na SK sa ma vyzdvihnut balik a na druhy den po neho kurier zajde, vyzdvihne ho a na 3...
ano hovorime presne o tom istom, nahodim do programu adresu, prislusnu sluzbu, GLS balik vyzdvihne a nasledne donesie na 3 den po objednani a na fakture je to tak ako u teba

tiez to pouzivam u firiem kde je vysoke dopravne alebo u firiem ktore posielaju postou, prípadne na výmenu balíkov ked nieco dobabreme my (ale to je osobitna sluzba, tzv výmena balíkov)



EricDaze Pozri príspevok
A ty nemas zaujem o to.. dna.
nemyslim ze by mi UPS dala vtedy pri 30 balikoch mesacne cenu pod 3,5 EUR do 2kg kedze zakladnu maju okolo 6 - 7

a teraz to uz neriesim kedze oni baliky dlhsie ako 2,7m neodvezu a ja pravidelne posielam 4m dlhe baliky (cez SDSSK.SK)

jedine co zvazujem je ze by som presiel so vsetkym na SDS

padro Pozri príspevok
tiez som tam natrafil na jednu protivnu... som jej chcel minimalne polozit telefon az vynadat.. mozno ta ista osoba.
urcite to bola ta ista, tam tych operatorov zas tak vela nemaju
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jasne aj GLS vie vyzdvihnut zasielku aj program maju atd. aj dobru cenu spravia pre tych co posielaju menej,... pre tych co posielaju do 200 balikov to nie je zla volba, ale UPS je jednoducho o kusok na vyssej urovni. Lepsi program, lepsi servis..
0 0
karfiol karfiol

karfiol je offline (nepripojený) karfiol

Mohli by ste mi prosim vas poslat v sukromnej sprave emaily na UPS, GLS a SDSS, kde sa viem informovat o podmienkach a cenach? Vopred dakujem za kazdu PM ;-)

Edit: Aj cez DPD dostavam dost vela balikov, len to tu nikto velmi nespomina... Nemate s nimi skusenost?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať