Zavrieť

Porady

Zablokovany učet exekutorom

Dobry den...
Dnes som zistila,že mi exekutor zablokoval učet v banke...
Chcem sa opytať,poprosiť o radu,ako postupovať dalej,kedže na učet mi chodi rodičovsky prispevok a pridavky na deti a kedže je toto jediny moj prijem,ostala som bez koruny..zistila som si jedine,že RP a pridavky na dieta nepodliehaju exekucii,že banka mi musi??? vyplatiť aspon životne minimum???...za všetky tieto "prekvapenia" dakujem svojmu (dufam,že už čoskoro ex) manželovi
A kedže nestihnem už asi nahlasiť na urade,aby mi peniaze tento mesiac poslali pošt.poukažkou,tak hrozi,že ostanem ešte dalši mesiac bez penazi
Prosim vas,poradte,neviem fakt čo dalej..a nesudte,prosim
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..na úrade stihneš, peniaze odchádzajú až v stredu...
..zablokované peniaze na účte môže uvolniť exekútor..doporučujem osobný kontakt a vysvetlenie situácie, musí ti zostať životné minimum..pre teba a deti..ak máš bližšie banku, skús sa spýtať, nie všade sú ústretoví..
(a neupozornil ťa exekútor dopredu o začatí exekučného konania?..
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Juliana77 Pozri príspevok
Čítam tieto zaujímave príspevky a z vlastnej skúsenosti viem, že mi na účet chodili pridavky na deti a výživné a exekútor mi zobral všetko, bez ohľadu... Preukázala som mu pôvod sumy ktorá mi pravidelne chodila na účet, ale povedal že ho to nezaujíma, že on nezisťuje pôvod...veď len raz.. keď že dcera dovršila 15 rokov, urobila som účet v banke na jej meno a exekútor je rád, že mu to splácam aj po 5 e. A všetci sme spokojný !
Exekútor neskúma pôvod peňazí,on blokuje bankový účet a peniaze, ktoré sú na ňom. Je možné podať návrh na vylúčenie vecí z exekúcie § 55 zákona č. 233/1995 Z.z.

Juliana77 Pozri príspevok
Odporúčam nepodpisovať splátkový kalendár a splácať aj v malých splátkach
To je to najhoršie, čo môžte urobiť. Bez podpisu spl. kalendára exekútor stále koná a kedykoľvek môže nové účty zablokovať.

T74 Pozri príspevok
Už 2x odpísal celú váplatu z účtu + prídavky na deti ( cca.1.300 € za 2 mesiace). Povedala som , že musím ukončiť pracovný pomer, nakoľko neviem financovať ani cestovanie a ešte mám 2 deti. Odpoveď už poznáte. . Nedá sa sním dohodnúť. Otvorila som študentský účet na dcérku a tam bude zamestnávateľ zasielať mzdu.
Pokúsili ste sa dohodnúť na spl. kalendári? Exekútor je sprostredkovateľom medzi dlžníkom a veriteľom. Nemôže ovplyvniť výšku splátky. Tá závisí na rozhodnutí oprávneného.
3 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Llívia Pozri príspevok
Vieš uviesť konkrétny zákon a konkrétny §? Nejako mi totiž tá suma 99 EUR nesedí s tým, že keď ide o exekúciu u zamestnanca, tak tam je nepostihnuteľné minimum 111,XY EUR + XY EUR na dieťa (deti) (sorry, neviem presné sumy a nechce sa mi to hľadať) a ešte aj ten rozdiel (hrubá mzda mínus minimum na zamestnanca mínus minimum na dieťa (deti)) sa preratáva, koľko sa z nej môže zraziť.
§ 104 Exekučného poriadku (zákon č. 233/1995 Z.z. v platnom znení)

§ 104
Pohľadávky nepodliehajúce exekúcii
(1) Exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99,58 eura a prostriedky, ktoré sú výslovným vyhlásením povinného určené na výplatu miezd jeho zamestnancov na výplatné obdobie najbližšie dňu, keď bol banke doručený príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke. Ak má povinný viac účtov, exekúcii nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99,58 eura len na jednom z nich.

(2) Ak má povinný zasielanú mzdu alebo iné príjmy na účet v banke, exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú ani prostriedky do výšky sumy, ktorá sa podľa zákona nesmie povinnému zraziť z mesačnej mzdy alebo z iných príjmov, a to od momentu, keď táto skutočnosť bola banke oznámená. Povinný na žiadosť banky oznámi výšku tejto sumy. Ak exekútor nesúhlasí s výškou sumy, ktorú uviedol povinný, pre banku je rozhodujúca výška sumy, ktorú označil exekútor.
1 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
T74, je taký citát
Verba volant, scripta manet. (Povedané uletí, napísané pretrvá.)
Požiadaj písomne o splátkový kalendár a o vyjadrenie oprávneného k splátkovému kalendáru a potom zistíš, prečo ti nebol splátkový schválený.
1 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Súdny exekútor nemôže siahnuť na rodičovský príspevok. Blokuje však bankový účet a sumu na ňom bez ohľadu na to, akého pôvodu sú finančné prostriedky. To exekútor nemá ako zistiť a nemá ani povinnosť. Podajte návrh na vylúčenie vecí z exekúcie.

to Sevgilim
Pozri si § 61 EP
Navrátenie do predošlého stavu je v exekučnom konaní vylúčené.
1 0
paaataaa paaataaa

paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

exekutor je povinny ti na ucte nechat tusim ze 99 eur aj dake drobne..proste 3000 starych sk....a zvysok moze stiahnut..aj ked ide o pridavky ci RP....on nesleduje, ake peniaze ti na ucet chodia...ale ked ti budu chodit poukazkou, nema pravo na ne siahnut
0 0
fulloflife fulloflife

fulloflife je offline (nepripojený) fulloflife

pepsikova dakujem velmi pekne a si si fakt ista,že davka odchadza až v stredu?takže ak v pondelok zájdem na urad,tak by som to mohla ešte stihnuť vybaviť?
a nie,žiadna vyzva alebo oznam mi nedošiel,čo som sa dnes všade tade informovala,tak mi exe.mohol poslať vyzvu ešte na predošly trv.pobyt.
ja nechapem fakt,ja sa sudim o vyživne už 2roky,mužiček si pekne uživa v Uk na sude plače že nema prijem a podobne grcy..a ja nech platim za jeho ulety...

paataa no ja som tam mala ešte 155€ a aj tie mi zobral..takže neviem,skusim zajtra isť do banky sa informovať,len chcem ziskať viac informacii,nech tam idem pripravena.

a ešte otazka,ak zrušim to posielanie rodičaku na učet,nemožem byť nejako stihana?ako marenie nejakeho sudneho rozhodnutia?bojim sa,nechcem mať z toho ešte viac problemov..a ta čiastka je už konečna,alebo sa ešte bude uročiť?aach jaaj,čo ja budem robiť..od marca mam slubenu pracu,tak krasne vyhliadky do buducna....
dakujem každemu za radu
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
fulloflife Pozri príspevok
pepsikova dakujem velmi pekne a si si fakt ista,že davka odchadza až v stredu?takže ak v pondelok zájdem na urad,tak by som to mohla ešte stihnuť vybaviť?
a nie,žiadna vyzva alebo oznam mi nedošiel,čo som sa dnes všade tade informovala,tak mi exe.mohol poslať vyzvu ešte na predošly trv.pobyt.
ja nechapem fakt,ja sa sudim o vyživne už 2roky,mužiček si pekne uživa v Uk na sude plače že nema prijem a podobne grcy..a ja nech platim za jeho ulety...

paataa no ja som tam mala ešte 155€ a aj tie mi zobral..takže neviem,skusim zajtra isť do banky sa informovať,len chcem ziskať viac informacii,nech tam idem pripravena...



a ešte otazka,ak zrušim to posielanie rodičaku na učet,nemožem byť nejako stihana?ako marenie nejakeho sudneho rozhodnutia?bojim sa,nechcem mať z toho ešte viac problemov..a ta čiastka je už konečna,alebo sa ešte bude uročiť?aach jaaj,čo ja budem robiť..od marca mam slubenu pracu,tak krasne vyhliadky do buducna....
dakujem každemu za radu
.

....v pondelok stihneš...
..ak ti exekútor berie peniaze na dlhy tvojho manžela, mala by si riešiť manžela..ísť na súd a aj za exekútorom a spýtať sa, kam poslali výzvu, lebo exekúciu nariaďuje súd a tiež tam uviesť , ak si vypovedala ohľadne tých dlhov, čie sú a do akej výšky si povinná to splatiť, ak manžel podáva zavádzajúce informácie...a uviesť, kde sa nachádza a čo tam robí...to by som šla povedať aj na políciu s tým, že podáš na neho trestné oznámenie za poskytovanie zavádzajúcich informácií o svojom pobyte (jeho pobyte) pred súdom..
..za posielanie rodičáku nemôžeš byť stíhaná, sú to peniaze pre deti...banka, pokiaľ dostane príkaz zadržať tvoje peniaze, neskúma, odkiaľ sú a na čo sú...ale žiť z niečoho musíte, takže na úrade povedz, že máš zablokovaný účet a nemáš možnosť si vybrať peniaze pre deti, nech ti posielajú poukážkou..
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

fulloflife Pozri príspevok
...a ešte otazka,ak zrušim to posielanie rodičaku na učet,nemožem byť nejako stihana?ako marenie nejakeho sudneho rozhodnutia?bojim sa,nechcem mať z toho ešte viac problemov..a ta čiastka je už konečna,alebo sa ešte bude uročiť?aach jaaj,čo ja budem robiť..od marca mam slubenu pracu,tak krasne vyhliadky do buducna....
dakujem každemu za radu
Keď mal exekúciu zamestnanec, v liste od exekútora bolo napísané, že ak je práce neschopný a nemocenské dávky mu vypláca Sociálny poisťovňa, tak mu to máme nahlásiť (exekútorovi). Potom (predpokladám) je postup taký, že pošle oznámenie o exekúcii na Soc. poisťovňu, ktorá mu bude z nemocenských dávok robiť exekučnú zrážku.
Myslím si, že aj pri tom rodičovskom príspevku si exekútor dokáže zistiť, kto ti ho vypláca a obráti sa priamo na Sociálnu poisťovňu, aby z neho robila zrážku. Potom, aj keby ti peniaze SP vyplácala poštovou poukážkou, tak by boli ponížené o zrážku na úhradu exekúcie (ale nehovorím to naisto, len si myslím, že sa to takto robí).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

paaataaa Pozri príspevok
exekutor je povinny ti na ucte nechat tusim ze 99 eur aj dake drobne..proste 3000 starych sk....a zvysok moze stiahnut..aj ked ide o pridavky ci RP....on nesleduje, ake peniaze ti na ucet chodia...ale ked ti budu chodit poukazkou, nema pravo na ne siahnut
Vieš uviesť konkrétny zákon a konkrétny §? Nejako mi totiž tá suma 99 EUR nesedí s tým, že keď ide o exekúciu u zamestnanca, tak tam je nepostihnuteľné minimum 111,XY EUR + XY EUR na dieťa (deti) (sorry, neviem presné sumy a nechce sa mi to hľadať) a ešte aj ten rozdiel (hrubá mzda mínus minimum na zamestnanca mínus minimum na dieťa (deti)) sa preratáva, koľko sa z nej môže zraziť.
0 0
paaataaa paaataaa

paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

riccado Pozri príspevok
§ 104 Exekučného poriadku (zákon č. 233/1995 Z.z. v platnom znení)

§ 104
Pohľadávky nepodliehajúce exekúcii
(1) Exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99,58 eura a prostriedky, ktoré sú výslovným vyhlásením povinného určené na výplatu miezd jeho zamestnancov na výplatné obdobie najbližšie dňu, keď bol banke doručený príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke. Ak má povinný viac účtov, exekúcii nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99,58 eura len na jednom z nich.

(2) Ak má povinný zasielanú mzdu alebo iné príjmy na účet v banke, exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú ani prostriedky do výšky sumy, ktorá sa podľa zákona nesmie povinnému zraziť z mesačnej mzdy alebo z iných príjmov, a to od momentu, keď táto skutočnosť bola banke oznámená. Povinný na žiadosť banky oznámi výšku tejto sumy. Ak exekútor nesúhlasí s výškou sumy, ktorú uviedol povinný, pre banku je rozhodujúca výška sumy, ktorú označil exekútor.
pfuuuha....tak o tom druhom bode som netusila..to je nejake novelizacia vsak??
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

paaataaa Pozri príspevok
pfuuuha....tak o tom druhom bode som netusila..to je nejake novelizacia vsak??
ano, ucinnost je od 01.06.2010
0 0
22fefe 22fefe

22fefe je offline (nepripojený) 22fefe

Ahojte, mám zablokovaný účet exekútorom, ale potrebujem ďalej vykonávať činnosť a hlavne faktúrovať. Existuje nejaká zákonná možnosť ako tento zablokovaný účet obísť, napr. otvoriť si nový účet, resp. do faktúry uviesť číslo účtu známeho, s ktorým sa dohodnem aby mi následne peniaze dal v hotovosti? Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

22fefe Pozri príspevok
Ahojte, mám zablokovaný účet exekútorom, ale potrebujem ďalej vykonávať činnosť a hlavne faktúrovať. Existuje nejaká zákonná možnosť ako tento zablokovaný účet obísť, napr. otvoriť si nový účet, resp. do faktúry uviesť číslo účtu známeho, s ktorým sa dohodnem aby mi následne peniaze dal v hotovosti? Ďakujem za skorú odpoveď.
Splať si dlhy a exekútor ti odblokuje účet.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ak si otvoríš nový účet, exekútor ho nájde.
A len na okraj - je možnosť prijímať úhrady na cudzí účet, ak si to vieš účtovne ošetriť, lenže čím dlhšie budeš exekútora s..ť - teda naťahovať - tým menej ústretový bude a tým viac bude navyšovať svoje trovy, nehovoriac napr. o úrokoch a pod.
0 0
T74 T74

T74 je offline (nepripojený) T74

Chcem sa spýtať na jednu vec. Mám zablokovaný účet od 1. augusta 2011 zamestnávateľ tam posiela mzdu soc. poist. prídavky na detí. V auguste banka vydala 99,58 EUR zvyšok odpísal exekútor z účtu spolu aj s príd. ne deti. Teraz v septembri nabehla mzda a prídavky na detí upožornil som exekútora, že tam posiela aj soc. poist. prídavky. Jeho to vôbec nezaujíma ani sa nevyjadril. Chcem sa spýtať , že aj v spetembri môžem vybrať tých 99,58 EUR aspoň ?
0 0
Juliana77 Juliana77

Juliana77 je offline (nepripojený) Juliana77

Čítam tieto zaujímave príspevky a z vlastnej skúsenosti viem, že mi na účet chodili pridavky na deti a výživné a exekútor mi zobral všetko, bez ohľadu... Preukázala som mu pôvod sumy ktorá mi pravidelne chodila na účet, ale povedal že ho to nezaujíma, že on nezisťuje pôvod...veď len raz.. keď že dcera dovršila 15 rokov, urobila som účet v banke na jej meno a exekútor je rád, že mu to splácam aj po 5 e. A všetci sme spokojný !
0 0
T74 T74

T74 je offline (nepripojený) T74

Už 2x odpísal celú váplatu z účtu + prídavky na deti ( cca.1.300 € za 2 mesiace). Povedala som , že musím ukončiť pracovný pomer, nakoľko neviem financovať ani cestovanie a ešte mám 2 deti. Odpoveď už poznáte. . Nedá sa sním dohodnúť. Otvorila som študentský účet na dcérku a tam bude zamestnávateľ zasielať mzdu.
0 0
T74 T74

T74 je offline (nepripojený) T74

Exekútor nesúhlasil so spl. kalendárom. Mám taký dojem, že ho ani nezaujíma poslal som mu aj rodné listy detí a nič. Je aj diera v tých zákonoch podľa mňa..
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

T74 Pozri príspevok
Exekútor nesúhlasil so spl. kalendárom. Mám taký dojem, že ho ani nezaujíma poslal som mu aj rodné listy detí a nič. Je aj diera v tých zákonoch podľa mňa..
V predchádzajúcom príspevku bolo napísané, že exekútor je vlastne sprostredkovateľom medzi dlžníkom a veriteľom. Asi veriteľ nesúhlasí so splátkovým kalendárom, nie? Pokiaľ by súhlasil, tak exekútor by tiež súhlas dal, on sa drží rozhodnutia oprávneného.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať