Zavrieť

Porady

Účtovanie projektu z ASFEU

Ahojte, potrebujem poradiť, či prostriedky prijaté z Agentúry MŠ SR pre ŠF EU určené pre projekt pri prevode zriaďovateľovi aj predpisujete. To znamená, či používate zápis: 588/351.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anas je offline (nepripojený) anas

    anas
    Dobrý deň, ja som prostriedky na projekt predpísala 354/351, odvod zriaďovateľovi z príjmového účtu 351/223 a príjem prostriedkov späť od zriaďovateľa na výdavkový účet 222/354.

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Ja na 354 účtujem iba o 5% vlastnom krytí. Inak účtujem na 357. Tento zápis mi nepomôže. Aj tak vďaka.

    anas je offline (nepripojený) anas

    anas
    Vy ste sa pýtali, či predpisujeme odvod prostriedkov zriaďovateľovi a či na 588/351. Ja som odpísala ako predpisujem
    odvod zriaďovateľovi. Samozrejme, že pri úhrade z vlastných prostriedkov (5%) zúčtovávate transfer na 354. Len pozor, lebo
    ak použijete vlastné prostriedky (5%) zo zisku-kód 42, vtedy sa
    pri úhrade transfer nezúčtováva.

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Ešte prosím o radu. Škola nakúpila učebné pomôcky z vlastných zdrojov. Faktúra bola zahrnutá do žiadosti o platbu a čaká sa na jej refundáciu. Táto faktúra bola zaúčtovaná s kódmi zdroja z vlastných zdrojov. Čo robiť, ak nebude zrefundovaná táto čiastka do konca roka? Ako potom dostanem v novom roku túto faktúru na položky s kódmi zdroja 13T1, 13T2,... Prosím poraďte.

    Účtovanie projektu z ASFEU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.