Zavrieť

Porady

krátky a dlhý týždeň

Potrebovala by som od Vás radu: pracujem v obchodnom centre s otváracou dobou od 10:21 cez týždeň a počas výkendu od 9:00 do 21:00.
Naša pracovná zmluva je na 40 hodín týždenne.
1. chcela by som vedieť ako sa rátajú hodiny keď štátny sviatok pripadá na pracovný deň napr.24.12. odrobíme 4 hodiny.
Či mám ratať iba 4 hod. alebo 8 hod. do pracovného času a či mám narátať aj sviatky 25,26 po 8 hod. keď pripadnú na víkend aj keď je prevázdka zatvorená?
2.môže ma zamestnávatel donútiť si vyčerpať dovolenku na celý týždeň,alebo mám nárok si ju spojiť aj som svojím smenovým volnom a zaráta sa to ako 1,5 násobok dňa?
3.ako to prosím funguje účtovne pri pracovnom čase krátky-dlhý týždeň na konci roka sa to účtovňe vyrovná?
4.je možné aby Vám zamestnávatel nedovolil pracovať na krátky-dlhý týžden a určoval smeny tak ako mu to vyhovuje?
5.keď odorobím 3 alebo 4 dni po sebe nasledujúce dni po 10,5hod že mi zamestnávatel nemusí umožniť 3 dni volna, keď som braný ako osmičkár?
Ďakujem za odpoveďe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    daj si vyhladat informacie o nerovnomerne rozlozenom pracovnom case a najdes odpovede na svoje otazky

    krátky a dlhý týždeň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.