Zavrieť

Porady

novely zákona o spotrebnej dani z liehu a zákona....

Vraj ma nadobudat platnost nejake Zmena novely zakona o spotrebnej dani z liehu.

Nevie niekto blizsie informcie ci sa to bude tykat len vyrobcov liehu alebo aj predajcov ako potraviny, krcmy, restauracie...atd.

Viem, ze doteraz sa povinne hlasie o liehu zrusilo. Bude teda opat obnovene?
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Kvaka,všetko čo píšeš je pravda, takto by to malo fungovať v normálnych prevádzkach a myslím si,že v tých to fungovalo aj doteraz a pritom aj bez toľkej zbytočnej evidencii. Ja som chápala,že zákon mal pritvrdiť tým,ktorí napr.predávajú alkohol na čierno, no ale takto sme na to doplatili zase len tí poctivci,pretože tí druhí môžu predať fliaš koľko chcú a keby prišla kontrola budú hovoriť,že je to z toho kartónu na ktorí majú doklad.
1 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

ilona Pozri príspevok
Tak podľa tohto nebude problem kúpiť alkohol aj z malých potravín, pretože colná kontrola nebude môcť dokázať že som ho tam kúpila. Mňa sa to netýka,len sa zamýšľam aký zmysel má ten zákon.
Evidencia sa musí viesť aj podľa dodávateľa. Obchod nemá pridelené číslo povolenia na distribúciu alkoholu, tak to nie je možné ani zapísať do evidencie.
0 0
mybestfriend mybestfriend

mybestfriend je offline (nepripojený) mybestfriend

musím každý mesiac do 25 dňa podať na colnici stav zásob za predošlý mesiac?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

mybestfriend Pozri príspevok
musím každý mesiac do 25 dňa podať na colnici stav zásob za predošlý mesiac?
Nie, vedieš len dennú evidenciu, ak si predajca poslednému spotrebiteľovi ( bar, potraviny...) ako je to tu už popísané. K 25.jan sme posielali Inventarizáciu zásob k 31.12.2010.
0 0
mybestfriend mybestfriend

mybestfriend je offline (nepripojený) mybestfriend

chvalabohu, dík
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

adam Pozri príspevok
Evidencia sa musí viesť aj podľa dodávateľa. Obchod nemá pridelené číslo povolenia na distribúciu alkoholu, tak to nie je možné ani zapísať do evidencie.
Adam,ale kde to budú chcieť robiť tak to urobia a pri kontrole povedia,že je tá fľaša je z kartona,ktorú kúpili od distribútora keď sa tie kódy nezhodujú.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ilona Pozri príspevok
Adam,ale kde to budú chcieť robiť tak to urobia a pri kontrole povedia,že je tá fľaša je z kartona,ktorú kúpili od distribútora keď sa tie kódy nezhodujú.
Nedá sa to, ešte raz si prečítaj príspevok č.121.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

ilona Pozri príspevok
Adam,ale kde to budú chcieť robiť tak to urobia a pri kontrole povedia,že je tá fľaša je z kartona,ktorú kúpili od distribútora keď sa tie kódy nezhodujú.
Ja myslím, že colníci vedia, že METRO predáva na kartóny, tie kódy si zistia, nemôžu za to nikoho šikanovať...súhlasím s Kvakou...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
adam Pozri príspevok
Ja myslím, že colníci vedia, že METRO predáva na kartóny, tie kódy si zistia, nemôžu za to nikoho šikanovať...súhlasím s Kvakou...
Pravdaže to vedia, aj METRO o tom vie, škoda že to nevedia tí, čo stvorili § 44a.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja keď som volala na Colnú správu do Bratislavy nevedeli sa mi k tomu vyjadriť,aby som im to dala písomne. Poslala som to aj na ústredie,aj na kraj uvidím čo mi odpíšu a koľko to bude trvať.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
ilona Pozri príspevok
Ja keď som volala na Colnú správu do Bratislavy nevedeli sa mi k tomu vyjadriť,aby som im to dala písomne. Poslala som to aj na ústredie,aj na kraj uvidím čo mi odpíšu a koľko to bude trvať.
Prečo zabíjaš zbytočne čas vyvolávaním a vypisovaním kadekomu, veď napíš rovno na odbor nepriamych daní ministerstva financií! Tam nech riešia problém, ktorý nepredvídali. Nikto nebude pre nepodarený slovenský zákon meniť systematiku EAN a ani označovanie svojho tovaru. Tu máš adresu:

Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Štefanovičova 5
P. O. BOX 82
817 82 BRATISLAVA
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

...nakoniec, veľkoobchod, je preto veľkoobchod, pretože predáva vo veľkom, na kartóny...obchodník nebude rozbaľovať kartón, keď ho chce celý...
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Excise Duty Pozri príspevok
Prečo zabíjaš zbytočne čas vyvolávaním a vypisovaním kadekomu, veď napíš rovno na odbor nepriamych daní ministerstva financií! Tam nech riešia problém, ktorý nepredvídali. Nikto nebude pre nepodarený slovenský zákon meniť systematiku EAN a ani označovanie svojho tovaru. Tu máš adresu:

Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Štefanovičova 5
P. O. BOX 82
817 82 BRATISLAVA
Poslala som to aj tam,aj do NR,len som nechcela vypisovať všetky adresy.
Naposledy upravil ilona : 02.02.11 at 12:07
0 0
darisia darisia

darisia je offline (nepripojený) darisia

Ahojte ,včera sme mali kontrolu,boli u nás colníci,a nemali sme problém.Dennú evidenciu skontrolovali za celý január aj inventúru k 1.2.2011.Ešte pozreli koľko sme otvorili nových fliaš za útorok a noli spokojní...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

darisia Pozri príspevok
Ahojte ,včera sme mali kontrolu,boli u nás colníci,a nemali sme problém.Dennú evidenciu skontrolovali za celý január aj inventúru k 1.2.2011.Ešte pozreli koľko sme otvorili nových fliaš za útorok a noli spokojní...
Tie utorkové fľaše ste už mali zapísané?
0 0
darisia darisia

darisia je offline (nepripojený) darisia

Kedže prišli okolo štvrtej mali sme ich zapísané len na papieriku a dopisujem ich do tabulky pre nich až po uzávierke.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

adam Pozri príspevok
Tie utorkové fľaše ste už mali zapísané?
OK, pripájam svoje skúsenosti...v dvoch pohostinstvách sme mali kontrolu, nahliadli do evidencie, sucho skonštatovali, že takú evidenciu ešte nevideli, pobehali po sklade ako to už býva tradícia, jeden prevádzkár im požičal pravítko,aby si odmerali....písmenka na obmedzujúcich opatreniach...na akékoľvek otázky dostali odporúčanie položiť ich písomne a no coment. Sa pozdravili česť práci a šli. Evidencia sa vyplňa posledný deň v kalendárnom mesiaci, čiže celý mesiac leží nevypísaná a nedotknutá v prevádzkárni, na konci mesiaca sa vyplna v členení denne a v členení podľa zákona podla účtovných dokladov a denných správ PLU. Žiadny prevádzkár nie je právnik, aby sa vyjadroval na špekulatívne otázky spravodajského charakteru a nie je ani kompetentný,aby niečo čomu vôbec nerozumie podpisoval. Prevádzkár je povinný byť nápomocny pri výkone kontroly, otvorí dvere, podá pravítko, požičia kalkulačku ak niekto chce niečo niekedy rátať niekde, slušne sa správa, slušne sa pozdraví na začiatku i na konci a dbá, aby etický kódex bol dodržaný,t.j. ak si vypýta uplatu za niečo čo si práve vymyslel slušne ho upozorní na spomínaný kódex. Na slovensku máme právnikov plné regále. Na takéto veci im stačia aj dva semestre. Odporúčam každému, aby vo svojej prevádzkárni výslovne dbal na to, aby všetko mal v súlade so zákonom a nezamýšlal sa nad tým čo ako kto kde komu kedy povedal a nešpekuloval nad tým čo je logické a jednoduchšie a potom v prípade, že je to potrebné s chuťou do práce a čistou myslou využíval služby advokátskych kancelárií.
1 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

mailer23 Pozri príspevok
OK, pripájam svoje skúsenosti...v dvoch pohostinstvách sme mali kontrolu, nahliadli do evidencie, sucho skonštatovali, že takú evidenciu ešte nevideli, pobehali po sklade ako to už býva tradícia, jeden prevádzkár im požičal pravítko,aby si odmerali....písmenka na obmedzujúcich opatreniach...na akékoľvek otázky dostali odporúčanie položiť ich písomne a no coment. Sa pozdravili česť práci a šli. Evidencia sa vyplňa posledný deň v kalendárnom mesiaci, čiže celý mesiac leží nevypísaná a nedotknutá v prevádzkárni, na konci mesiaca sa vyplna v členení denne a v členení podľa zákona podla účtovných dokladov a denných správ PLU. Žiadny prevádzkár nie je právnik, aby sa vyjadroval na špekulatívne otázky spravodajského charakteru a nie je ani kompetentný,aby niečo čomu vôbec nerozumie podpisoval. Prevádzkár je povinný byť nápomocny pri výkone kontroly, otvorí dvere, podá pravítko, požičia kalkulačku ak niekto chce niečo niekedy rátať niekde, slušne sa správa, slušne sa pozdraví na začiatku i na konci a dbá, aby etický kódex bol dodržaný,t.j. ak si vypýta uplatu za niečo čo si práve vymyslel slušne ho upozorní na spomínaný kódex. Na slovensku máme právnikov plné regále. Na takéto veci im stačia aj dva semestre. Odporúčam každému, aby vo svojej prevádzkárni výslovne dbal na to, aby všetko mal v súlade so zákonom a nezamýšlal sa nad tým čo ako kto kde komu kedy povedal a nešpekuloval nad tým čo je logické a jednoduchšie a potom v prípade, že je to potrebné s chuťou do práce a čistou myslou využíval služby advokátskych kancelárií.
Na tie utorkové fľaše sa pýtam práve preto, lebo ja to tiež zapisujem až na konci mesiaca ( podľa zákona, robím dennú evidenciu, nie denne robím ev.)
0 0
darisia darisia

darisia je offline (nepripojený) darisia

no ja to zapisujem každý deň,neviem či to musí byť ale môže ..takže asi záleží od systému, ktorí si kto zvolí
0 0
mybestfriend mybestfriend

mybestfriend je offline (nepripojený) mybestfriend

15 e)
stav zásob spotrebitelskych baleni v kusoch k poslednemu dnu kalendarneho mesiaca.

toto ako chapete?
Ja mam osobitny harok na kazdy mesiac a toto v tom prislusnom aktualnom mesiaci nevyplnujem, az na konci mesiaca a potom ten mesiac (zatial len januar) zalozim do archivu ku ekonomke kde mam vsetky papiere ulozene a na prevadzke mam len aktualny mesiac s tym ze tuto kolonku nemam vyplnenu. Samozrejme na poziadanie im vydam archiv ale nie hned, urcite to este pred tym poriadne skontrolujem. Kebyze nemam zamestnancov a obsluhujem a robim vsetko ja tak to vyplnam kazdy den ale clovek sa nemoze na kazdeho 100% spolahnut.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať