Zavrieť

Porady

zasielkovy predaj - odstupenie od zmluvy

Rada by som sa opytala. Z internetoveho zasielkoveho katalogu som si objednala jednu bundu, 3 svetre a 1 koselu. Po 3 tyzdnoch mi bola dorucena iba bunda, ktora mi je vsak velka, vlastne obrovska, asi o 2 cisla väcsia ako bezna 40-tka.Od sofsthelu to ma daleko a tovar sa vobec nepodoba tovaru v katalogu. Ale nevadi, odstupujem od zmluvy a bundu vratim. Avsak pri 2 svetroch mi vo fakture dosla poznamka, ze tovar je vypredany a pri dalsich 2 vyrobkoch ma informuju, ze dodacia doba bude do 4 tyzdnov. Tymto sa vsak moja cakacia doba znacne predlzi, 2 vyrobky su vypredane, o com sa dozvedam az dnes po vyzdvihnuti tovaru a bunda vobec nesedi. Teda objednala som tovar a vlastne nic z toho nemozem vyuzit.Za postovne si zauctovali 3,95 Eur a tovar spät mam zaslat na vlastne naklady. Otazka: Mozem v tomto pripade ziadat spät aj tych 3,95 Eur za postovne, kedze väcsia cast tovaru mi dorucena nebola a bundu vraciam na vlastne naklady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    skplan Pozri príspevok
    ...ale ide aj o velkost. Bezne nosievam c.40, ale bunda je ako pre slona.A od softshell materialu to ma naozaj daleko. To je skor sveter ako softshelova bunda.Dik za nazor.
    Pri odevoch,či obuvy záleží často aj od strihu ako nám sadnú. Ved aj v bežnom obchode občas vyskúšame viacero vecí,pokým nájdeme niečo v čom sa cítime dobre, čo nám perfektne sadne...

    Náklady na vrátený tovar znáša kupujúci.
    Keby Ti došiel tovar poškodený,mohla by si žiadať uhradenie poštovného ,ale ak vraciaš oblečenie,ktoré ti nesedí ,alebo sa na ňom niečo nepáči, tak nie.
    Pozri si obchodné podmienky daného obchodu,mali by to tam mať napísané.


    Internetové obchody majú svoje výhody aj nevýhody.
    Nevýhodou je, že si nemôžeme ohmatať materiál a vyskúšať.
    Výhodou je, že nestrácame čas behaním po obchodoch,ale doma z gauča,s kávičkou v ruke pozeráme čo by sa nám páčilo,čo si objednáme.
    Je to trošku luxus, za ktorý sa platí.

    Zákon chráni zákazníka, že ak sa mu takýto tovar nepáči,môže ho do 7 dní vrátiť a je mu vrátená plná suma za vrátený tovar.
    Akoby k tomu došli predajcovia,ktorí by museli znášať ešte aj náklady za vrátený tovar?

    Ja na tom nevidím nič nemorálne,ani protizákonné,ak zákazník znáša tiež časť nákladov tohto "pohodlného" nakupovania,tým, že sám hradí poštovné ...

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Ak ti poslali vyslovene iný tovar ako si objednal,tak by som žiadala vrátenie poštovného,ak sa jedná o serióznejší obchod,nemal by byť problém.Ale pokiaľ ti prišlo,čo si si aj objednal a len sa ti nepáči a sa ti zdá,že nezodpovedá fotke,je väčšia,tak hold smola.To je riziko internetovej kúpy.Nárok na vrátenie nemáš žiadny.
    Ak by platil prvý prípad a tie ďalšie svetre by ti tiež neprišli,tak by som ešte žiadala aj to prvé zaplatené poštovné,alebo nech pošlú čo si si objednal.

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    ...ale ide aj o velkost. Bezne nosievam c.40, ale bunda je ako pre slona.A od softshell materialu to ma naozaj daleko. To je skor sveter ako softshelova bunda.Dik za nazor.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Určite Ti poštovné nevrátia, vráť bundu a dobre si zapamätaj konkrétny internetový predaj, aby si si už nikdy u nich nič neobjednala

    Takéto niečo by sa u serióznych internetových obchodov nemalo stať. Keď mám tovar vykúpený, tak to uvediem na stránke a nikto si ho nebude objednávať. Lenže potom by bol katalóg popoprázdny, takže volia radšej takúto alternatívu.

    zasielkovy predaj - odstupenie od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.