Zavrieť

Porady

DOPLNENIE DO DAROVACEJ ZMLUVY

Dobry den , nenasiel som tu žiadne riešenie mojho problemu tak zakladam novu temu :
Darovacou zmluvou som dostal od starych rodicov parcelu pred domom jedna sa o zahradu a ornu podu, a teraz sa rozhodli ze by mi chceli darovat aj parcelu na ktorej stoji dom samozrejme aj s domom. Existuje nejake najlacnejsie riesenie ako to darovat ? je možne tuto parcelu doplnit do predchadzajucej darovacej zmluvy? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vlastníctvo parcely a stavby môže byť rozdielne. Určite s parcelou nedaruješ aj dom, teda ďalšiu nehnuteľnosť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jurcott Pozri príspevok
    Dobry den , nenasiel som tu žiadne riešenie mojho problemu tak zakladam novu temu :
    Darovacou zmluvou som dostal od starych rodicov parcelu pred domom jedna sa o zahradu a ornu podu, a teraz sa rozhodli ze by mi chceli darovat aj parcelu na ktorej stoji dom samozrejme aj s domom. Existuje nejake najlacnejsie riesenie ako to darovat ? je možne tuto parcelu doplnit do predchadzajucej darovacej zmluvy? dakujem
    Ak už tá predchádzajúca zmluva bola zavkladovaná, tak do nej už nič nedoplníš. Jednoducho napísať (podľa vzoru tej prvej) druhú darovaciu zmluvu a dať znovu návrh na vklad do katastra.

    jurcott je offline (nepripojený) jurcott

    jurcott
    este by ma jedna vec zaujimala. v povodnej darovacej zmluve sa jedna o dve parcely, evidovane ako orna poda, a parcela o ktoru sa jedna teraz je evidovana ako zastavana plocha, taktiez na enj stoji rodinny dom... je treba do darovacej zmluvy nejak rozpisovat co sa na parcele nachadza , alebo staci ak sa uvedie parcela a automaticky sa daruje vsetko co sa na nej nachadza? dakujem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jurcott Pozri príspevok
    Dobry den , nenasiel som tu žiadne riešenie mojho problemu tak zakladam novu temu :
    Darovacou zmluvou som dostal od starych rodicov parcelu pred domom jedna sa o zahradu a ornu podu, a teraz sa rozhodli ze by mi chceli darovat aj parcelu na ktorej stoji dom samozrejme aj s domom. Existuje nejake najlacnejsie riesenie ako to darovat ? je možne tuto parcelu doplnit do predchadzajucej darovacej zmluvy? dakujem

    Keď tu tak vidím poniektoré príspevky , ako sa poniektorí vedia ...aj cez mŕtvoly

    Veď Ty si šťastný človek ...

    ...že problém ....???

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Mária27 Pozri príspevok
    Vlastníctvo parcely a stavby môže byť rozdielne. Určite s parcelou nedaruješ aj dom, teda ďalšiu nehnuteľnosť.
    len doplním, musíš teda do zmluvy vyšpecifikovať všetky pozemky aj stavby, ktoré ti darujú, teda pozemok pod domom aj samotný dom

    DOPLNENIE DO DAROVACEJ ZMLUVY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.