Zavrieť

Porady

priradenie správneho PSČ k ulici

Ahojte, prosím vás o pomoc s nasledovným problémom...

Potrebujem priradiť správne PSČ k jednotlivým uliciam (priradit_psc.xls) vo väčších mestách. V prípade ak dané mesto má iba jednu dodávaciu poštu tak to nie je problém vyriešiť cez VLOOKUP, ktorý vyhľadá dané mesto v zozname miest a priradí PSČ (obce.xls).

Ak však mám mesto ako napríklad Bratislava, tak potrebujem zabezpečiť aby vyhľadával najprv mesto v obce.xls a ak zistí, že je tam poznámka pozri zoznam ulíc tak aby vyhľadal aj v zozname ulíc daného mesta (ulice.xls).

Viete ako na to?

Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    pepjak Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vás o pomoc s nasledovným problémom...

    Potrebujem priradiť správne PSČ k jednotlivým uliciam (priradit_psc.xls) vo väčších mestách. V prípade ak dané mesto má iba jednu dodávaciu poštu tak to nie je problém vyriešiť cez VLOOKUP, ktorý vyhľadá dané mesto v zozname miest a priradí PSČ (obce.xls).

    Ak však mám mesto ako napríklad Bratislava, tak potrebujem zabezpečiť aby vyhľadával najprv mesto v obce.xls a ak zistí, že je tam poznámka pozri zoznam ulíc tak aby vyhľadal aj v zozname ulíc daného mesta (ulice.xls).

    Viete ako na to?

    Ďakujem za každú odpoveď.
    Ak chceš, prikladám Ti link - zadarmo z Krosu na stiahnutie PSČ. Máš tam vyhľadávanie podľa obce, PSČ, pošta, okres, telefón...

    http://www.kros.sk/psc

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Dopĺňam. V pridanom stĺpci som dal mesto na 5 prvých znakov. Možno to aj zmeniť, ak treba.

    Zmeň si to na 4, lebo Šaľu ti nevyhľadá.

    V stlpci A v zošite ULICE a v stlpci AB v zošite PRIRADIT_PSC.
    Naposledy upravil marjankaj : 15.11.10 at 16:14

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    pepjak Pozri príspevok
    Ahojte, prosím vás o pomoc s nasledovným problémom...

    Potrebujem priradiť správne PSČ k jednotlivým uliciam (priradit_psc.xls) vo väčších mestách. V prípade ak dané mesto má iba jednu dodávaciu poštu tak to nie je problém vyriešiť cez VLOOKUP, ktorý vyhľadá dané mesto v zozname miest a priradí PSČ (obce.xls).

    Ak však mám mesto ako napríklad Bratislava, tak potrebujem zabezpečiť aby vyhľadával najprv mesto v obce.xls a ak zistí, že je tam poznámka pozri zoznam ulíc tak aby vyhľadal aj v zozname ulíc daného mesta (ulice.xls).

    Viete ako na to?

    Ďakujem za každú odpoveď.
    Asi takto.
    Ale zosúlaď si názvy ulíc a obcí v súboroch.

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    katka50 Pozri príspevok
    Ak chceš, prikladám Ti link - zadarmo z Krosu na stiahnutie PSČ. Máš tam vyhľadávanie podľa obce, PSČ, pošta, okres, telefón...
    Ďakujem, niečo podobné využívam na pošta.sk, ale toto mi bohužiaľ nepomôže s automatizáciou nahadzovania PSČ do Excelu. Musel by som to robiť po každom riadku a tomuto sa chcem vyhnúť, ale ďakujem za tip.
    Naposledy upravil pepjak : 15.11.10 at 14:36

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    marjankaj Pozri príspevok
    Asi takto.
    Ale zosúlaď si názvy ulíc a obcí v súboroch.
    Ďakujem, niečo takéto som sa pokúšal vymyslieť, len je tu ešte jeden problém s tým, že daná ulica sa môže vyskytovať vo viacerých mestách a VLOOKUP v tomto prípade pridelí PSČ z mesta kde prvý krát nájde danú ulicu.

    Napríklad Košická sa nachádza aj v Komárne aj v Bratislave a keďze je Bratislava prvá v zozname ulíc priradí tam PSČ Bratislavy aj keď hľadám Košickú z Komárna..

    Potreboval by som to zabezpečiť tak, aby vyhľadával ulice len v tých riadkoch v súbore ulice.xls kde v stĺpci G je tá istá obec ako v súbore priradit_psc v stĺpci H...

    pepjak je offline (nepripojený) pepjak

    pepjak
    marjankaj Pozri príspevok
    Dopĺňam. V pridanom stĺpci som dal mesto na 5 prvých znakov. Možno to aj zmeniť, ak treba.

    Zmeň si to na 4, lebo Šaľu ti nevyhľadá.

    V stlpci A v zošite ULICE a v stlpci AB v zošite PRIRADIT_PSC.
    ja som na to siel staaaaasne zlozito oproti tomuto hehe

    DAAAAKUJEM VELMI PEKNE
    Ale ak sa zmení názov ulice, alebo názov obce?
    Tak vtedy ti pomôže len web, veď ako sa hovorí: "Všetko je na webe" ...

    priradenie správneho PSČ k ulici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.