Zavrieť

Porady

Vianočné darčeky - mikrofón

Ahojte. Už asi mesiac sa zaoberám výberom vianočných darčekov pre svojich blízkych. Moja osemročná dcéra veľmi rada spieva a pod stromček by si veľmi želala mikrofón. O mikrofónoch neviem absolutne nič. Nevie mi niekto poradiť na čo si dať pozor pri jeho výbere? Ďakujem za každú užitočnú informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Už asi mesiac sa zaoberám výberom vianočných darčekov pre svojich blízkych. Moja osemročná dcéra veľmi rada spieva a pod stromček by si veľmi želala mikrofón. O mikrofónoch neviem absolutne nič. Nevie mi niekto poradiť na čo si dať pozor pri jeho výbere? Ďakujem za každú užitočnú informáciu.

    Ahoj,

    bude si treba upresnit, ci to mat byt bezdratovy mikrofon (styl vysielacky), alebo dratovy mikrofon. Dalej treba vediet, ci mas ten mikrofon doma na co napojit, alebo budes potrebovat mixažny pult a teda aj spevackou aparaturou. Ked iba zoberies mikrofon a strcis ho do pocitaca (alebo neviem, podla toho co pouzijes ako vystupne zariadenie), tak jej hlas bude dost skresleny, obcas sa stava ze aj s nejakym delayom (opozdeny).

    Neviem ako velmi sa tomu dcerka chce venovat, kolko chcete do toho investovat, a ci je to len pre hru, alebo to mysli vazne, a vy tiez.

    Nie je to totiz iba o mikrofone. Spevaci maju k mikrofonom bud vysielacku, alebo mixpult a "PA-cko" (pódiový aparát).

    Ak chces iba mikrofon jednoduchy, za par eur, co kupis trebars aj v tescu a budete ho napajat na notebook trebars iba, zas si davaj pozor na to aku to ma koncovku. Ak kupis klasicky mikrofon s konektormi XLR - XLR, nedas to do pocitaca, a redukciu velmi tazko zozenies...

    Skus upresnit, aku cenu si predstavujes a ake vyuzitie ten mikrofon mat bude.

    Dobre skusenosti mam so SHURE mikrofonmi.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    A stavim sa ze pre deti su mozno aj nejake jednoduche karaoke zariadenia (ak to ma byt fakt iba na hranie), s hudobnymi podmasmi a ona iba spieva do niecoho ruzoveho a umelohmotneho...

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Moja 7-ročná dcéra dostala karaoke súpravu z Dráčika, napája sa to k TV a domácemu kinu, sú k tomu 2 mikrofóny a ani nepotrebuje CD, hodí si tam obyčajné CD napr. ELÁN, TV ani nezapne len domáce kino a vyspevuje do mikrofónu, veľmi sa jej to páči, má to celkom dobrý zvuk. Stálo to asi 35 €.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Rozmýšľali sme aj nad karaoke sadou, teraz ju majú v Dráčiku za 50 €. Dcéra však chce len mikrofón a najviac bezdrôtový. Čo sa týka ceny a kvality, taká nejaká zlatá stredná cesta. Nie úplne lacný, hračkarský, ale aby to malo aj nejaký slušný zvuk a primeranú cenu. Pretože vôbec netuším ako dlho a často to bude dcéru baviť.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Ahojte, momentálne aj ja riešim, čo kúpim 12 ročnej dcére pod stomček. Ja by som si predstavovala niaky magnetofón, na ktorom ide rádio, je tam vstup USB pre pesničky, ktoré bude mať na USB kluči. No a ešte k tomu keby sa dal pripojiŤ mikrofón. Existuje niečo také? Vopred ďakujem. Ten spomínanú zostavu z Dráčika máme, ale ona chce niečo súkromné do izby, kde by si spevala len pre seba.

    Vianočné darčeky - mikrofón

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.