Zavrieť

Porady

Odpisovanie vody 30. decembra

Ahojte, som este len kratko predseda spolocenstva bytov a na porade som sa zaregistroval len nedavno. Mam 2 otazky, ale radsej kazdu z nich zaradim ako samostatnu temu, aby sa to neplietlo.

1. otazka:
Pri tvorbe podkladov za vyuctovanie spotreby studenej vody za rok 2010, je z uctovnickeho hladiska problem, ak by sme odpisovali spotrebu studenej vody z vodomerov uz 30. decembra a nie 31.12? Viem, ze elektrina / plyn aj voda sa bezne odpisuju az po novom roku (napr. 3.1.), tak preco by sa nemohlo odpisovat 30.12? Ide mi o to, neobtazovat ludi pocas Silvestra, ked sa kazdy chysta prec a navyse malokto je uz doma. Staci mi strucna odpoved. Dakujem.

Na doplnenie: mame domovy vodomer, podla ktoreho sa fakturuje studena voda a zaroven v kazdom byte samostatny vodomer, ktoreho udaje sluzia na rozpocitanie fakturovanej spotreby vody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Nemusíte to riešiť ku konkrétnemu dátumu keď odčítanie robia vodárne. Čo jeden rok stratíte to máte na budúci rok k dobru, alebo naopak. Čo máte jeden rok k dobru to na ďalší stratíte (toto je horšia varianta pretože ceny vody rastú).

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Vodárne fakturujú odber vody k dátumu, kedy robia oni odpis. Pre tento rok mi prišlo oznámenie, že pre fakturáciu môžem nahlásiť stav fakturačných vodomerov elektronicky dňa 28.12.2010.
    Presne sa to nikdy nedá. Odpis v bytoch si urči na deň, ako ste to mali pred tým. Spoj sa s vodárenským podnikom u Vás, kedy im môžeš nahlásiť stav.
    Ja patrím pod Stredoslovenské vodárne(VEOLIA) B. Bystrica.
    Rozdiel medzi fakturovaným stavom a stavom na pomerových bytových meračoch sa odzrkadlí v pomerovom koeficiente.

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Dakujem za prispevky, som rad, ze s uzavierkou vyuctovania za vodu k 30. decembru nie je ziadny problem. Odpiseme teda stav na vodomeroch k tomu datumu a nemusime otravovat ludi na Silvestra.

    Temu povazujem teda za uzavretu.

    Odpisovanie vody 30. decembra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.