Zavrieť

Porady

Výpoveď z nadbytočnosti a PN -Čo by bolo najlepšie

Dobrý vecer, chcem poprosiť o radu. Som zamestnany na PN, zamestnavatel mi chce dať výpoved, lebo znižuju stav. Viete mi niekto poradiť, čo by bolo pre mna najvyhodnejšie. Ukončit Pn, prevziať výpoved, a čo dalej. Po ukončeni PP ist opät na Pn, alebo na úrad práce. Čo je lepšie finančne. Ked budem vo výpovednej lehote môžem isť na PN, alebo sa mi ta doba predlži. Veľmi pekne dakujem za každý názor.
Naposledy upravil Dav : 01.12.10 at 16:10
Usporiadat
luko1 luko1

luko1 je offline (nepripojený) luko1

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, brat mal ukončený pracovný pomer k 30.11.2010, od 01.12.2010 je evidovaný na úrade práce, od 03.01.2011 je vypísaný na PN, na neho sa vzťahuje už po novom - ochranná lehota 7 dní, alebo má ešte ochrannú lehotu 42 dní.
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

luko1 Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, brat mal ukončený pracovný pomer k 30.11.2010, od 01.12.2010 je evidovaný na úrade práce, od 03.01.2011 je vypísaný na PN, na neho sa vzťahuje už po novom - ochranná lehota 7 dní, alebo má ešte ochrannú lehotu 42 dní.
Ďakujem.
42 dní. To, že je PN, musí ÚPSVaR oznámiť.
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Prosím Vás ako to je keď ide v ochrannej lehote na PN, teraz je na UPSVaR - uvadza sa na PN bývalý zamestnávatel alebo UPSVaR? Čo si ja pamatam, tak to bolo, že sa uviedol bývalý zamestnávatel a ten aj s potvdením o príjme to odovzdal na SP, je nejaká zmena?

Známa, ktorej sa to týka uviedla v tomto prípade na PN UPSVaR - je to problém? PN sa odovzdá predsa bývalému zamestnávatelovi...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

magdalenaa Pozri príspevok
Prosím Vás ako to je keď ide v ochrannej lehote na PN, teraz je na UPSVaR - uvadza sa na PN bývalý zamestnávatel alebo UPSVaR? Čo si ja pamatam, tak to bolo, že sa uviedol bývalý zamestnávatel a ten aj s potvdením o príjme to odovzdal na SP, je nejaká zmena?

Známa, ktorej sa to týka uviedla v tomto prípade na PN UPSVaR - je to problém? PN sa odovzdá predsa bývalému zamestnávatelovi...
PN si odovzdáva sama do SP, posledný zamestnávatel len vystavuje potvrdenie o príjme,ktoré prikladá k PN.

Nie som si istá, akého "zamestnávatela" treba na PN uviesť. Informuj sa v SP.
0 0
magdalenaa magdalenaa

magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

Zistovala som to a vraj je jedno, či na PN v ochrannej lehote bude uvedený bývalý zamestnávatel, alebo už UPSVaR - treba len dat poznámku, že ide o PN v ochrannej lehote.
Bývalý zamestnávatel vystaví potvrdenie o príjme a doručí ho do SP, resp. odovzdá bývalému zamestnancovi, ktorý to spolu s PN odovzdá do SP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať