Zavrieť

Porady

príspevok z úpsvar

zdravím všetkých.
mám taký problém-kto ich nemá
týka sa to príspevku z úpsvar.
požiadal som o tento príspevok, všetko som absolvoval, všetky požiadavky splnil. nikto nemal žiadne výhrady-urad práce a príspevok v zákonom stanovenej lehote mi neprišiel, nie som sám ani kamarátovi neprišiel. ako mám dalej postupovať? chcem to dať na súd aby sa mi vrátili všetky vynaložené náklady na začiatok podnikania.
nezamestnaný musí všetko doržať: bol som nútený byť na úrade práce 8.!!! mesiacov-skôr to nešlo-tvrdí úr. práce. predložil som im 16!!! dokumentov atď. a oni ked majú zaplatiť tak to majú v riti!!!
tak pozdravujem všetkých kto žiada o tento príspevok
p.s. dám vedieť ako to všetko dopadlo
Usporiadat
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

nepísal som, že z príspevku sa môže nakupovať tovar. to je prevda, že tovar sa nemôže nakupovať s príspevku
0 0
hodinar hodinar

hodinar je offline (nepripojený) hodinar

Ahojte,
presne tento isty problem mam aj ja, od februara 2010 som bol vedeny na UP od marca mam ziadost na prispevok na SZC. Po cakaniach, trapnych testoch za 7 minut po pol roku som vsetko splnil, v zmluve mam do 30 dni najneskor!!! maju poslat peniaze na ucet a nic.
dohodu som podpisal 6.10.10 a zivnost mam od 15.10.10 - uz som skoro 2 mesiace odhlaseny z UPSVaR, takze si musim zaplatit zdravotnu, lenze neviem z coho, kedze tie peniaze som mal davno dostat, zacat pracovat a mohol mat zarobene, tiez neviem co s tym. Ci zalovat urad, nech ma spatne zaeviduje na urad az kym nebudu vyplatene peniaze alebo cosi podobne, s tym ze zaplati za mna odvody.
Ako pise sprievodca5 - toto je Slovensko (drel som cely zivot pre stat ako kon a mam ...... z toho) este ani terminy nedodrzia.

Verim ze sa nam podari z toho vyjst bez ujmy.
0 0
hodinar hodinar

hodinar je offline (nepripojený) hodinar

este som si spatne precital prispevky od poradakov:

niekto napisal, ze je to nestastny zaciatok podnikania, ked sa spolieham na prispevok z UP. Tak ja sa opytam, naco potom ten prispevok je? samozrejme ze sa ludia na neho spoliehaju. Ja som osobne pracoval cely zivot a ked som dostal vypoved a musel sa naucit pracovat v sukr. sektore, co som ani len netusil o com to je, bolo to tazke, aj je. Firmy nezoberu len tak hocikoho, kazdy skrti ako sa da a zarobit? keby ti co ziadaju o prispevok na zaciatok podnikania, museli by asi kradnut, keby chceli rozbehnut zivnost, pretoze bez prace, nie su peniazky...
Takze spatne k tomu cakaniu, nie je to normalne a ano, ja napr. som na tom zavisly, vypracoval som detailne plan, presne viem co potrebujem aj ako zarobim, mal som aj klientelu, lenze ked sa nic nedialo, cakat nebudu vacne a ten po..... urad si robi co chce. Cele zleee...
Len tolko som chcel - reakcia a pridanie sa k nazoru sprievodcu5 - bez prace, priatelka caka dieta. A pomoc po 8 mesiacoch v nedohladne
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
hodinar Pozri príspevok
Ahojte,
presne tento isty problem mam aj ja, od februara 2010 som bol vedeny na UP od marca mam ziadost na prispevok na SZC. Po cakaniach, trapnych testoch za 7 minut po pol roku som vsetko splnil, v zmluve mam do 30 dni najneskor!!! maju poslat peniaze na ucet a nic.
dohodu som podpisal 6.10.10 a zivnost mam od 15.10.10 - uz som skoro 2 mesiace odhlaseny z UPSVaR, takze si musim zaplatit zdravotnu, lenze neviem z coho, kedze tie peniaze som mal davno dostat, zacat pracovat a mohol mat zarobene, tiez neviem co s tym. Ci zalovat urad, nech ma spatne zaeviduje na urad az kym nebudu vyplatene peniaze alebo cosi podobne, s tym ze zaplati za mna odvody.
Ako pise sprievodca5 - toto je Slovensko (drel som cely zivot pre stat ako kon a mam ...... z toho) este ani terminy nedodrzia.

Verim ze sa nam podari z toho vyjst bez ujmy.
každopáne treba kontaktovať osobu ktorá s tebou spisovala žiadosť o prisevok, overiť či uvedené tvoje číslo účtu - kam mali príspevok poslať je správne /lebo aj to sa stáva/ a veci riešiť s kontaknou osobou, my tu viac neporadíme...
0 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Je nás viacej čo čakajú za príspevok.

Práva a povinnostiu úradu - úrad sa zaväzuje poukázať jednorázový paušálny príspevok na účet príjemcu pomoci, n a j n e s k ô r do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia žiadosti o platbu na predpísanom tlačive /pozor nie odo dňa podpísania dohody, ale kedy bola napísaná
žiadosť o platbu na predpísanom tlačive.
Ked sa to nesplní može sa podať sťažnosť na príslušnom UPSVaR.
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

ahojte všetci.
no tak dnes som bol na úrade práce sa opýtať čo je s tým.
a čo mi povedali: že peniaze nie sú, že im bratislava neposlala.
konkrétne v liptovskom mikuláši už čaká asi 60 takýchto čakateľov. a v dolnom kubíne je to ževraj horšie-tam údajne čakajú od septembra. ospravedlnili sa mi, za to za čo oni nemôžu. údájne má blava poslať do konca týždňa peniaze- no uvidíme.
ešte mi povedali, že sa to ešte nastalo. no nová vláda- nové podmienky. škrtia, kde sa dá, aj kde sa nedá
ale človek sa uči. netreba platiť nikde. pokiaľ nebudú peniaze, tak ani ja nikde nebudem platiť. nech ma oni naháňajú
majte sa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sprievodca5 Pozri príspevok
ahojte všetci.
no tak dnes som bol na úrade práce sa opýtať čo je s tým.
a čo mi povedali: že peniaze nie sú, že im bratislava neposlala.
konkrétne v liptovskom mikuláši už čaká asi 60 takýchto čakateľov. a v dolnom kubíne je to ževraj horšie-tam údajne čakajú od septembra. ospravedlnili sa mi, za to za čo oni nemôžu. údájne má blava poslať do konca týždňa peniaze- no uvidíme.
ešte mi povedali, že sa to ešte nastalo. no nová vláda- nové podmienky. škrtia, kde sa dá, aj kde sa nedá
ale človek sa uči. netreba platiť nikde. pokiaľ nebudú peniaze, tak ani ja nikde nebudem platiť. nech ma oni naháňajú
majte sa
pozor na zdravotné poistenie, aby si nebol prekvapený pri návšteve lekára, ak nebudeš platiť dlhšie ako tri mesiace ...
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

neboj. taký blby nie som.
no treba asi každému otužovať, aby nebol chorý a potom si to môže dovoliť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sprievodca5 Pozri príspevok
neboj. taký blby nie som.
no treba asi každému otužovať, aby nebol chorý a potom si to môže dovoliť

Aj keby si nebol v živote chorý, neplatenie ZP by sa ti vypomstilo. Prinajmenšom v ročnom zúčtovaní ZP, keď ti vyskočí celoročný nedoplatok a budeš to musieť uhradiť naraz.
0 0
hodinar hodinar

hodinar je offline (nepripojený) hodinar

Zdravim opat,

mate niekto uz nejake blizsie informacie?
pred 2 tyzdnami mi hovorili, ze na 110 percent budu peniaze do 2 tyzdnov - dodnes nemam na ucte ani korunu :s
idem tam dnes opat zavolat, uvidm ci sa dovolam, a dam vediet, co a ako.

Drzte sa
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

a odkiaľ si hodinár? z ktorého mesta?
ja sa tam chystám v stredu-aspoň si prevolám. a uvidím akú výhovorku dostanem.
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

zdravím.
akurát som teraz pozeral na int. banking.
peniaze už prišli.aspoň ja ich mám na účte. poslali ich už 3-tieho. takže "iba" tri dni po splatnosti. akurát nechápem prečo mi neprišla sms z banky.
tak, možno už aj vám ostatným prišli. veľa šťastia v podnikani prajem.
0 0
hodinar hodinar

hodinar je offline (nepripojený) hodinar

ja som z BA.
pred 5-timi minutami som dovolal s pani, ktora mi vsetko vysvetlila - bola mila, ziadne koktanie, hovorila k veci a vsetko som pochopil (na margo toho, ze od pondelka som volal s 10-timi zamestnancami upsvar z roznych oddeleni a nikto nic nevedel - sedia na zadkoch a h.... robia).
Co sa penazi tyka este som nevidel ani cent.

Dnes je to u mna presne 64 dni od podpisu dohody, tzn. ze "iba" 34 dni po splatnosti.
Sprievodca - gratulujem tebe ich treba viac ako mne, cize je to spravodlive bodaj by ti biznis isiel 10x lepsie ako ocakavas

.... ja idem cakat...
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

dík. kiež by si mal pravdu. ale realita je iná
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať