Zavrieť

Porady

príspevok z úpsvar

zdravím všetkých.
mám taký problém-kto ich nemá
týka sa to príspevku z úpsvar.
požiadal som o tento príspevok, všetko som absolvoval, všetky požiadavky splnil. nikto nemal žiadne výhrady-urad práce a príspevok v zákonom stanovenej lehote mi neprišiel, nie som sám ani kamarátovi neprišiel. ako mám dalej postupovať? chcem to dať na súd aby sa mi vrátili všetky vynaložené náklady na začiatok podnikania.
nezamestnaný musí všetko doržať: bol som nútený byť na úrade práce 8.!!! mesiacov-skôr to nešlo-tvrdí úr. práce. predložil som im 16!!! dokumentov atď. a oni ked majú zaplatiť tak to majú v riti!!!
tak pozdravujem všetkých kto žiada o tento príspevok
p.s. dám vedieť ako to všetko dopadlo
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A koľko meškajú s poukázaním príspevku?
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

no. pravdupovediac- majú to stihnúť do dnešnej polnoci. takže majú na to 9. hodín
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zatiaľ som sa nestretol s tým, žeby to stihli na čas. Väčšinou platbou meškali 1-2 týždeň.
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

živnosť mám od 1.11.2010. takže podnikám už jeden mesiac. je to zakotvené aj v zmluve, že príspevok bude vyplatený do 30 kalendárnych dní. čo mám ja skúsenosti od iných čo žiadali o tento príspevok, tak im prišli rýchlo peniaze a nie v žiadom prípade po lehote splatnosti. možno, že sa blíži koniec roka a v štátnom rozpočte už nie je nič a predsa oni si musia rozdeliť posledné peniaze. napr. ministerstvo financii-700 zamestnancov a každému pripadné vianočné odmeny v priemere 1000€
tak je to na Slovensku
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No ja mám aj takú skúsenosť, že poukázanie peňazí trvalo až 3 mesiace.
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

tak načo sú potom zákony. však oni ich tvoria, aby ich mohli aj sami porušovať?
človek ked je na úrade, nesplní jednú podmienku a má smolu.
no nič zajtra idem na úrad. a tuším si to niekto od.....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Úrad práce netvorí zákony.......

Myslíš si, že tým niečo vyriešiš, keď niekto to na úrade od......
Ten človek za prepážkou nie je kompetentná na poukazovanie peňazí.
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

a ty si myslíš, že ja z dôvodu toho musím ukončiť živnosť, lebo nemám na zaplatenie nájmu a preto mi dal výpoved z nájmu? je to v poriadku??? mám dve deti, priateľka na materskej. ja viem, je to môj problém, že???
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

toto tu nepatri, to sú moje problémy. ale taký je tento štát. oni požadujú hend, ale ked oni majú dať tak...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sprievodca5 Pozri príspevok
tak načo sú potom zákony. však oni ich tvoria, aby ich mohli aj sami porušovať?
človek ked je na úrade, nesplní jednú podmienku a má smolu.
no nič zajtra idem na úrad. a tuším si to niekto od.....
na radovej pracovníčke UP sa budeš vršiť zbytočne - tá za to nemôže. Na konci roka obyčajne nebývajú peniaze a na začiatku roka ešte tiež nie sú. V tomto období to trvá dlhšie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
sprievodca5 Pozri príspevok
a ty si myslíš, že ja z dôvodu toho musím ukončiť živnosť, lebo nemám na zaplatenie nájmu a preto mi dal výpoved z nájmu? je to v poriadku??? mám dve deti, priateľka na materskej. ja viem, je to môj problém, že???
Viem, si v zúfalej situácii, ale preto nekop vôkol seba, my tu za to nemôžeme,
poraďáci ti chceli len poradiť, kde sa mohla stať chyba, zbytočne kričíš, my ti nepomôžeme z tejto situácie. Skús sa obrátiť na rodinu, priateľov, v zúfalej situácii sú predsa ľudia pre ľudí...
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

ale, o čom je to potom všetko. však oni si určuju podmienky.a nevedia ani to dodržať čo si sami vytvoria
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak celé podnikanie bolo postavené len na príjme štátnej dotácie, tak si myslím, že to nebola najšťastnejšia voľba. Totiž si myslím, že ak človek podniká, resp. si založí živnosť, tak mal by mať premyslené, aké bude mať príjmy, kedy ich bude mať a pod. záležitosti.
1 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ak celé podnikanie bolo postavené len na príjme štátnej dotácie, tak si myslím, že to nebola najšťastnejšia voľba. Totiž si myslím, že ak človek podniká, resp. si založí živnosť, tak mal by mať premyslené, aké bude mať príjmy, kedy ich bude mať a pod. záležitosti.
Celkom s tebou súhlasím. Moja klientka mi včera tiež rozhorčene volala, že jej v piatok uplynulo 30 dní a mali jej poukázať peniaze na účet. Ale sa tak nestalo a ani jej na úrade nedajú žiadnu odpoveď, niekde jej ani telefon nedvihnú. Vraj si nevie ani z čoho kúpiť pokladnicu a začať podnikať. Tak tiež si myslím, že keď niekto začne podnikať, mal by si premyslieť všetky alternatívy a mať niečo v rezerve, čo keď.... Viem, že to nie je korektné, lebo keď "my" spravíme chybu, je oheň na streche. Ale viem, že čím viacej bude niekto nepríjemný na úrade, vráti sa to aj úrokmi...... cestičku si nájdu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Na UP majú iné starosti, treba včas doručiť výpovede, aby od 1.12. bežala výpovedná doba ...
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

veronikasad- nerozumiem.
takže poporiadku:
nech mi nikto netvrdí, že štát nemám peniaze. ak sú na koncoročné odmeny, premie, 13,14-te platy pre štátnych úradníkov.....
pracovník na úrade práce je minimálne sprostretkovateľ požiadaviek uchádzača o zamestnanie. všetky dokumenty išli tam. takže ten zamestnanec môže moju, našu sťažnosť podať kompetentnej osobe. ináč sa to asi nedozvie.
čo sa týka môjho podnikania. klamal som- samozrejme že mám rezervu, ale čo ak niekto nemá. podnikám s obchodom. a ak niekto má aspoň trochu znalosti tak mi dá za pravdu, že je to nevyspitateľné. sme úplne závisli na ľudí, či si prídu niečo kupiť alebo nie. mali sme aj prieskum trhu atď. každý vie, že pri začatí podnikania s obchodom musí mať dosť peňazi a aj hned reagovať na požiadavky trhu-toto sme zanedbali. nakúpili sme veci, ktoré ľudia nechcu a museli sme hned nakupovať čo chceli.
ale toto je o tom princípe. ak má ešte niekto niečo, tak kludne.
myslím si, že človek musí ísť za svojím čo mu patri
zdravím všetkých
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kto dostane koncoročné odmeny v rezorte práce, soc.vecí a rodiny neviem, ale viem že mnohí zamestnanci UP dostali tento týždeň vianočný darček v podobe výpovedí.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sprievodca5 Pozri príspevok
živnosť mám od 1.11.2010. takže podnikám už jeden mesiac. je to zakotvené aj v zmluve, že príspevok bude vyplatený do 30 kalendárnych dní.
Vrátím sa ešte k tomuto príspevku. Je veľmi možné, že platbu zadali dnes - termín dodržali, ím z účtu odídu peniaze do 30 dní - a prevod potrvá niekedy 2 - 3 dni.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sprievodca5, píšeš o nákupe tovaru - dotáciu z UP nie je možné použiť na tento účel ...
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

nemyslel som rezort práce, soc.veci a rodiny ale napr. ministerstov financii dostane odmeny 700 zamestnancov v priemere po 1000€. - však odtiaľ sa vyplácajú peniaze, či nie?
je to paradox s tými zamestnancami UP. dnes za dverami a zajtra pred dverami.
s tou platbou je to možné ako uvádzaš. no uvidíme.
zajtra tam idem, tak budem múdrejší. len si musím zobrať nejaké lieky na ukludnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať