Zavrieť

Porady

Citáty

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pravé priateľstvo je rastlinka, ktorá rastie pomaly, musí podstúpiť a vydržať mnohé rany a nepriazne osudu, než si zaslúži svoje meno.

Washington George
Usporiadat
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Ak chceme porozumieť stromu, musíme sa pozrieť do zeme, v ktorej sú jeho korene. Rovnako je to aj s ľuďmi.
(Romano Guardini, nemecký filozof talianskeho pôvodu)
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Najhoršie nešťastie je najlepšou príležitosťou zmeniť sa k lepšiemu.
(Euripides)
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
V medicíne nie je veľa zábavy, ale naopak, v zábave je veľa medicíny.
(Josh Billings)
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Priateľ je človek, ktorý pozná melódiu tvojho srdca a predspieva ti ju vtedy, keď ju zabudneš.
(Albert Einstein)
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Za všetko, o čo si prišiel, si získal niečo iné a za všetko, čo získavaš, zasa čosi ďalšie strácaš.
(Ralph Waldo Emerson, americký filozof)

Pridám jednu z mojich myšlienok, ktorú som mala už predtým, ako som sa stretla s výrokom R.W.Emersona a hádam to nebude považované za mimo témy:

S každým svojím rozhodnutím si uvedomujem, že niečo získavam a niečo strácam.
(luja5)
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto som našla v starom zošite z čias gympla:

Byť ženou znamená i bolesť.
Bolí, keď stávame sa dievčatami.
Bolí, keď stávame sa milenkami.
Bolí, keď stávame sa matkami.
No snáď najväčšou mukou na Zemi je bolesť v duši ženy,
ak nepoznala krásu týchto trápení.
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Výrok dcérinej profesorky z obchodnej akadémie:
"Štatistika je ako tangáče.Všetko odhaľuje, ale to podstatné zakrýva."
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama


... možno, že zajtrajšok nikdy nepríde,
nikomu prisľúbený nie je,
či mladý či starý – mierou rovnakou,
dnes môže byť šancou poslednou
ktorú ti život dal, by milovaného pevne držal si.
Takže ak čakáš na zajtrajšok,
prečo to neurobíš dnes?

Pretože ak zajtra nikdy nepríde,
určite budeš ľutovať deň,
keď nevyhradil si si čas
pre úsmev, objatie či bozk,
príliš zaneprázdnený si bol dať niekomu,
čo mohlo byť jeho želaním posledným.

tak drž milovaného blízko seba dnes,
šepkaj mu do ucha,
že miluješ ho veľmi–veľmi,
a vždy vytrváš byť úprimný.

Nájdi si vždy čas
na slová ako "odpusť mi, "
"prosím, prepáč mi, "
"ďakujem ti, "
či "všetko je ok".
A ak zajtra nikdy nepríde,
nebudeš výčitky mať pre dnešok....
(z internetu)
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama


Naše oči musia byť pravdepodobne z času na čas umyté slzami, aby sme mohli vidieť život jasnejším pohľadom. (z internetu)
4 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama


Šťastie je to jediné, čo môžeme dávať bez toho, aby sme to najprv museli mať.

(z internetu)
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Jane Austen:
,,Je rozdíl mezi pýchou a hrdostí, ač se obě tato slova často užívají. ...Hrdý člověk nemusí být ještě pyšný. Hrdost se týká spíš toho, co si sami o sobě myslíme, pýcha toho, co si přejeme, aby si o nás mysleli druzí.´´ (Pýcha a předsudek)
Vskutku pádným argumentem ve prospěch manželství je skutečnost, že neprovdané ženy jsou strašlivě náchylné k chudobě.
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Láskavosť je viditeľný strom, ktorého neviditeľným koreňom je láska. (A.Dermek)


Úspech je jediné neomylné kritérium múdrosti pre nevzdelané hlavy. (E.Burke)


To, či ja vstúpim do Tvojho vnútra, záleží na tebe. Ty máš kľučku zvnútra. (M.Bubák)



4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Keď budeš posudzovať vlastné chyby dobre a spravodlivo, nebudeš tak prísne súdiť iných. (Kempenský)


Otrok má iba jedného pána. Karierista je otrokom všetkých, ktorí mu môžu pomôcť pri vzostupe. (J.Bruyére)


Niečo iného si myslí kôň a niečo iného ten, kto na ňom ide. (Anglické príslovie)
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Kamarád Tě nikdy neviděl plakat,
ale příteli se chvějí ramena, když vidí Tvé slzy...

Kamarád přinese lahvinku vína na Tvé narozeniny,
ale přítel přijde dříve a zeptá se, s čím Ti může pomoci a po skončení oslav zůstane, aby Ti pomohl s úklidem...
Naposledy upravil terezamaria : 11.12.11 at 19:47
7 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Váš čas je limitovaný, takže ho nepremárnite tým, že budete žiť život niekoho iného. Nenechajte sa chytiť do pasce dogmou - znamená to žiť život podľa výsledkov myslenia iných ľudí. Nedovoľte, aby hluk názorov iných ľudí úplne potlačil váš vnútorný hlas. A predovšetkým, majte odvahu nasledovať svoje srdce a intuíciu. Oni už nejako vedia, čím sa skutočne chcete stať. Všetko ostatné je druhoradé.
- Steve Jobs
7 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

6 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Úsmev nestojí nič a prináša mnoho. Obohacuje toho, kto ho prijíma bez toho, že by ochudobňoval toho, kto ho dáva. Trvá chvíľku, ale spomienka naň je niekedy večná. Nikto nie je taký bohatý, aby sa bez neho obišiel - a nikto nie je taký chudobný, aby ho nemohol darovať.
Úsmev prináša šťastie do domu, v starostiach je oporou, je citlivým prejavom priateľstva. V únave prináša odpočinok, v znechutení a smútku je potechou a pre každú bolesť je prirodzeným liekom. Nemožno si ho ani kúpiť, ani požičať, ani ukradnúť, pretože má hodnotu chvíle, v ktorej sa dáva.
Ján Werich
5 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Vždy bolo, je a ja sa domnievam, že i bude na svete viac ľudí hlúpych a nevzdelaných, než chytrých a vzdelaných, i keď chytrosť a vzdelanosť nie sú na sebe priamo závislé. Ja poznám mnoho vzdelaných hlupákov.
Ján Werich
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
betka631 Pozri príspevok
Vždy bolo, je a ja sa domnievam, že i bude na svete viac ľudí hlúpych a nevzdelaných, než chytrých a vzdelaných, i keď chytrosť a vzdelanosť nie sú na sebe priamo závislé. Ja poznám mnoho vzdelaných hlupákov.
Ján Werich
...krásne.....a doplním ...

Ja poznám mnoho nevzdelaných inteligentov ...

Niekedy z úst " posledného " drevorubača , pastiera , ......zaznejú bohové múdrosti ...
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Boj proti blbosti je marný, avšak povinný.
Jan Werich
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať