Zavrieť

Porady

Citáty

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pravé priateľstvo je rastlinka, ktorá rastie pomaly, musí podstúpiť a vydržať mnohé rany a nepriazne osudu, než si zaslúži svoje meno.

Washington George
Usporiadat
čakanka čakanka

čakanka je offline (nepripojený) čakanka

5 0
čakanka čakanka

čakanka je offline (nepripojený) čakanka

2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Neveľká je to cnosť, keď niekto dokáže mlčať, zato však veľký je hriech rozprávať, kde mlčať sa má.
Ovidius
To, čo o každom hovoríš a komu to hovoríš vždy sleduj.
Horatius
Smiechom sa veľké veci rozhodnú často ráznejšie a lepšie než tvrdosťou.
Horatius
Lichotivá reč má svoj jed.
Publius Syrus
Nemôže dobre vravieť ten, kto nie je znalý veci.
Cicero
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rimske a grecke pravo.doc

Čítal som synov časopis a natrafil som na toto. Porovnajte minulé a dnešné právo a tiež porovnajte, čo sa v dnešnej dobe z toho neuplatňuje.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milujem citáty, pretože mi spôsobujú radosť spoznávať myšlienky, ktoré človek môže mať, nádherne vyjadrené niekým, kto je považovaný za múdrejšieho ako ostatní.

Marlene Dietrichová

...a ja ...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kniha citátov nebude nikdy kompletná.


Robert Hamilton
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Cogito ergo sum(Myslím, teda som) .......René Descartes
Coitus ergo sum (........ teda som) ......vulxy
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Deti sú živé posolstvo - vysielame ho do čias, ktoré nikdy nezažijeme. John W.Whiteheat

Skutočnou mierou tvojho úspechu nie sú peniaze - sú to slová, ktorými ťa tvoje dieťa opisuje svojim kamarátom.Martin Baxbaum
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chcel by som vyprázdniť svoj pohár a znova ho naplniť ...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ži podľa svojej viery: rob to, čo ti radí srdce...to čo chceš...ľudský život je divadelné predstavenie, ktoré sa hrá bez predchádzajúcich skúšok.
Zpievaj, smej sa, tancuj, maj rád...a ži intenzívne každý okamžik tvojho života...skôr než spadne opona a hra skončí bez potlesku.
(Charlie Chaplin)
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Keď sa jedny dvere šťastia otvoria, iné sa zatvoria. Často však pozeráme tak dlho na zavreté dvere, že nevidíme tie ktoré sa otvorili pre nás.
Marcus Aurelius
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dalajláma
Dalajláma.jpg  
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Kto je ovocie, má pri tom myslieť na tých, čo vypestovali ovocné stromy. Kto pije vodu, má myslieť na prameň. (Ázijské príslovie)

Kto chce vládnuť, musí najprv ovládať seba.(Nemecké príslovie)

Kto chce počuť úprimný hlas svedomia, musí vôkol seba a v sebe vytvoriť ticho. (Arturo Graf)
6 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Koľkokrát si bol na dne a chcel všetko nechať? A to len preto, že sa nedarí alebo ti chýba trpezlivosť.
Je veľmi ťažké čakať. Človek vie, že to príde, ale koľko času treba?
Koľko rán musí človek zniesť, koľko nocí prebdieť? Toľko, aby keď to dostane, bolo to pre neho vzácne.
Nie sme trpezliví. Ani dieťa sa nenarodí ako dospelé...všetko má svoj čas...
Jediné, čo môžeme urobiť je veriť. Mať vieru v to, že čo chceme sa nám raz splní...
4 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Každý človek, ktorého som v živote poznal a spoznám, ma v niečom predstihuje.
A v tom sa môžem od neho učiť.

Ralph Waldo Emerson
3 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Koľko zbytočných problémov si robíme, keď sa trápime vecami, ktoré vôbec alebo málo vieme ovplyvniť. Dospelého syna, ktorý cestuje autom a hodinu mešká, vidí nervózna matka, ako kdesi cestou havaroval a vezú ho do nemocnice. Alebo dcéra, budúca maturantka, určite nezmaturuje, pretože nikdy nemá šťastie pri ťahaní otázok a tá slovenčinárka na nej tak sedí... atď.
Na jednej strane je veľmi dobré niesť zodpovednosť za seba i za svojich blízkych, myslieť na budúcnosť a nebrať ju na ľahkú váhu. Na druhej strane je však škodlivé, ak si pestujeme prehnanú, až chorobnú zodpovednosť.
Fantázia plná problémov a premietanie katastrofických scenárov v myšlienkach vyvoláva paniku, úzkosť a strach. Tie môžu potom viesť k ďalším starostiam, ktoré pôsobia na našu fantáziu a provokujú zasa nové, horšie predstavy. Takáto situácia ochromuje psychické i fyzické sily človeka, ktoré tak veľmi potrebuje na prekonávanie každodenných prekážok.

Nebuďte ustarostení o zajtrajšok – zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.

podľa Maxa Kašparů
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať