Zavrieť

Porady

Prekopírovanie MRP na externý disk

Dobrý deň. Nevie mi tu niekto z chlapov poradiť, ako prekopírovať MRP Mzdy a pers. vizuál. systém na externý disk a po následnom vyčistení PC, nainštalovať celú verziu aj s údajmi späť? ďakujem
Usporiadat
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

Potrebovala by som vedieť, či sa dajú preniesť dáta jednej z firiem z jedného licencovaného programu MRP podv. účtovníctvo multiverzia do nového MRP, ale s iným licenčným číslom a ako. Ďakujem veľmi pekne za rady.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

polka Pozri príspevok
Potrebovala by som vedieť, či sa dajú preniesť dáta jednej z firiem z jedného licencovaného programu MRP podv. účtovníctvo multiverzia do nového MRP, ale s iným licenčným číslom a ako. Ďakujem veľmi pekne za rady.
1. MRP -Vybrať firmu -otvoriť- Údržba dát - Zálohovať /vyhľadať adresár (v prvej multiverzii).
2. MRP- Vybrať firmu -otvoriť -Program-Voľba a definícia firiem- Pridať. Otvoriť pridanú firmu - Údržba dát-Obnoviť zo zálohy/vyhľadať adresár so zálohou vytvorenou podľa bodu 1.
6 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
len sa nezľakni, že Ti bude vypisovať hlášku, že obnovuješ data z inej licencie do inej, a ak Ti ani nesedí poradové číslo firmy, tak aj na to upozorní.
2 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

lenkak Pozri príspevok
len sa nezľakni, že Ti bude vypisovať hlášku, že obnovuješ data z inej licencie do inej, a ak Ti ani nesedí poradové číslo firmy, tak aj na to upozorní.
Mám doma nainštalovaný MRP licencovaný (z práce), len teraz neviem, ako postupovať. Keďže potrebujem novú licenciu pre inú firmu, či si mám ten pôvodný MRP odinštalovať a nanovo nainštalovať prázdny program, do ktorého by som preniesla tie zálohované dáta, alebo sa to dá dáko spraviť aj bez toho, aby som odinštalovávala? Prosím poraďte mi, ale polopate ak je to možné.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dá sa mať aj dve licencie na jednom pc. A mať aj každú firmu v jej licencii. Záleží ako chceš pokračovať.
To čo máš nainštalované to už treba nechať tak. A druhú licenciu nainštalovať do pc, ale na iné miesto.
Zvyčajne sa ukladá do:
C:\Program Files\MRP a podadresár podvojné alebo jednoduché účtovníctvo...
a ten druhý musí byť inde,
napr na D:
alebo môže byť aj na C: a pod iným menom.
napr:
C:\MRPxy a podadresár podvojné alebo jednoduché účtovníctvo...
Proste musíš ich mať odlíšené.
alebo aj na:
C:\Program Files\MRPxy a podadresár podvojné alebo jednoduché účtovníctvo...
tu musí byť iný názov mrp.
A dať si pozor, akú firmu práve robíš.
1 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

JOj, Lenka, ty si taká zlatá, takže nemusím nič odinštalovať, len si novú licenciu nainštalujem na nové miesto v PC a do nej si prenesiem firmu z prvej licencie? A predsa ešte niečo. Pri inštalácii novej licencie mi treba na to nové miesto nanovo nainštalovať celý program MRP?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nemusíš nič odinštalovať.
Pri druhej inštalácii nemusíš základ mrp inštalovať, postačí Ti rovno nainštalovať upgrade z netu, alebo ak máš cd, tak verziu z tade a potom upgrade, len si daj pozor na miesto kde ho bude inštalovať, lebo potom budeš každý nový upgrade inštalovať podľa mrp kde máš uložené, teda aj na prvú inštaláciu aj na druhú.
2 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

lenkak Pozri príspevok
nemusíš nič odinštalovať.
Pri druhej inštalácii nemusíš základ mrp inštalovať, postačí Ti rovno nainštalovať upgrade z netu, alebo ak máš cd, tak verziu z tade a potom upgrade, len si daj pozor na miesto kde ho bude inštalovať, lebo potom budeš každý nový upgrade inštalovať podľa mrp kde máš uložené, teda aj na prvú inštaláciu aj na druhú.
Lenka, myslím, že som to pochopila a dúfam, že po zakúpení novej licencie sa mi to podarí zrealizovať. Veľmi si mi pomohla, za čo ti ešte raz moc a moc ďakujem, bo som mala hrozné mindráky z toho, že prídem o všetky dáta.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keď budeš si robiť zálohy, pravidelne, zakaždým, či na disk, alebo aj iné záložné miesto, tak sa nemusíš o data báť, len treba ich stále zálohovať.
0 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

lenkak Pozri príspevok
keď budeš si robiť zálohy, pravidelne, zakaždým, či na disk, alebo aj iné záložné miesto, tak sa nemusíš o data báť, len treba ich stále zálohovať.
To robím stále aj teraz, len som nevedela ako je to s dvomi licenciami na jednom počítači. Ešte raz vrelá vďaka.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Zdravím. Prosím súrne o radu. Nainštalovala som do nového PC Mzdy, stiahla up grade, urobila obnovu zo zálohy. Prenieslo mi len databázu zamestnancov, zálohy na mzdu, dochádzku...ale mzdy vykazuje nulové spätne roky dozadu, čo s tým? Prosím poradte, dnes mám robiť výplaty. Ďakujem.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Ivuchak Pozri príspevok
Zdravím. Prosím súrne o radu. Nainštalovala som do nového PC Mzdy, stiahla up grade, urobila obnovu zo zálohy. Prenieslo mi len databázu zamestnancov, zálohy na mzdu, dochádzku...ale mzdy vykazuje nulové spätne roky dozadu, čo s tým? Prosím poradte, dnes mám robiť výplaty. Ďakujem.
Ešte som si všimla, že mzdy vyplácané v hotovosti prešli, aj tie zálohy boliv hotovosti. Mzdy posielané na účet sú nulové.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Ivuchak Pozri príspevok
... Nainštalovala som do nového PC Mzdy, stiahla up grade, urobila obnovu zo zálohy. ...ale mzdy vykazuje nulové...
osobne zvyknem (zatiaľ výnimočne) robiť obnovu zo zálohy vždy v tej verzii, ktorá ju vytvorila... a upgrade až potom....
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Stefan2005 Pozri príspevok
osobne zvyknem (zatiaľ výnimočne) robiť obnovu zo zálohy vždy v tej verzii, ktorá ju vytvorila... a upgrade až potom....
Skúsila som, z verzie 34 do 34 a nepomohlo aj tak vdaka
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Tak som sa inšpirovala úvodnými príspevkami a som to po pol dni skúšania klasickými postupmi proste skopírovala, celý adresár v starom PC a hurá, všetko to tam mám. Dúfam, že neoľutujem ...
0 0
miakral miakral

miakral je offline (nepripojený) miakral

prosím Vás, robím si zálohovanie dát pre ročnou uzávierkou.Cez údržbu dát som si zálohovala do pc a následne na CD dáta,ale chcem sa opýtať,či mám urobiť ešte aj kopírovanie celého programu Mrp niekde som čítala,že sa to odporúča.ale neviem čo to znamená,ako si mám celý program skopírovať?dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Program sa dá zálohovať aj celý tak ako píšeš. Robí sa hlavne vtedy keď robíš sama nejaké zostavy, eviduješ zostavy, prípadne exporty si chceš zálohovať, a takisto aj v prípade že keby si musela nanovo inštalovať celé mrp, potom by si nainštalovala len základ systému, aktuálnu verziu a prekopírovala by si data a všetko by si mala. Nemusela by si každú firmu, každý rok zvlášť obnovovať.
Kopírovať treba mrp tam kde sa naištalovalo. Zvyčajne býva cesta:
C:\Program Files\MRP
novšie verzie resp. zakúpené licencie sa už inštalujú inde, ale ja stále používam staré cesty.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať