Zavrieť

Porady

účtovanie zálohy od O2

Dobrý deň,potrebujem poradiť,aj keď som podobnú tému už našla,ale aj tak by som potrebovala radu.ide o to,že ešte pred faktúrou od Telefonica O2,sme obrdžali zálohový list/zaplatenie zálohy 20Eur./,ktorý bol
ako nedaňový doklad-ako to zaúčtovať,ako DF alebo PDF na 314/a s daňou alebo bez.Tú zálohu sme uhradili.Pýtam sa preto,že v tom príklade čo som našla bola záloha účt .314,343/321.Mohol by mi niekto poradiť/som zač.v PÚ/ Vopred ďakujem!
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
nie, lebo to vlastne ani neni faktura. a vlastne oni neposlu žiadnu vyúčtovaciu fa, kde by odrátali prijatú platbu (čiže nulovu fa)

ja by som k tomu urobila skor nejaky interny doklad
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa to nie je relevantný doklad, ale už si nepamätám ako som to riešila.
O2 si môže znížiť DPH na výstupe na základe takého dbp. len ak vráti peniaze.

Lenže podľa údajpv sa tvári, že tie peniaze vrátil, čo nie je pravda.
Ty si však znižuješ nárok na odpočítanie, doklad máš............ťaháš za kratší koniec.
Veľmi divná kombinácia a veľmi divný postup zo strany O2.
Volila by som menšie zlo - zaúčtovala kvôli DPH a celú zálohu aj s DPH evidovala na 314 /spätný postup/.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
to je záloha na SIM a ked zrusite zmluvu, tak vám ju vrátia.

v PU sa zalohy uctuju: 314/321

ale ja by som sa zamyslela nad tym, ci to nie je myslene ako nejaka zabezpeka a supnut to na 378/321... treba pozriet zmluvu
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

No áno je to záloha na SIM ,ale ja by som chcela vedieč či to mám dať/ten zál.list/ako Faktúru alebo ako preddav.faktúru.,a či to mám dať 314343/321,alebo 314/321?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ako sa ten doklad vola? faktura alebo zál.list?
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

Zálohový list,práve to ma mätie,a nechcem,aby som to zaúč.zle
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tak v tom pripade by som to cele dala na 314
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

prosím dúfam,že mi jacekova poradí
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
neuplatnila by som DPH a dala by som to cele na 314
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

ale mám to zapísať ako predd.fakt.
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

No ale oni predsa pošlú riadnu fakt.a tam by mala byť vyčíslená zapl.záloha.Tak ak to urobím cez ID bude zápis nasled. 314/321 úhrada 321/221? ,to mi potom ostane na 314?
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

zuzanka222 Pozri príspevok
No ale oni predsa pošlú riadnu fakt.a tam by mala byť vyčíslená zapl.záloha.Tak ak to urobím cez ID bude zápis nasled. 314/321 úhrada 321/221? ,to mi potom ostane na 314?

áno, bude ti to vyskakovať na 314
mne tvrdili v O2, že po roku bezproblémových úhrad zábezpeku vracajú takže potom by to bolo 221/314
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Nestretla som sa s tým, ale predpokladám, že Ti poslali zálohový list, na ktorom nie je vyčíslená DPH. Predpokladám, že máš nejakú zmluvu, kde je napísané, že túto tzv.zálohu - ja by som to nazvala zábezpekou, Ti vrátia alebo zúčtujú niekedy v budúcnosti ako úhradu faktúry.
Predpokladám, že daňový doklad k prijatej tzv. zálohe neposielajú.
Tak by som účtovala 315/221,211.
Pri inventarizácii by som si kópiu zmluvy a zálohového listu priložila k invent., aby v budúcnosti človek vedel z čoho to vzniklo...
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

No tak potom mi môže ostať na 314 zostatok ako /posk.predd./aj ke´d ukončím rok? a mám to zapísať cez ID? veľa sa pýtam ale chcem mať v tom jasno.Dakujem
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Zaúčtuješ si to v zmysle uvedených rád buď ako 314/321 a 321/221 alebo 314/221. Pravdaže ti na 314 môže ostať preddavok, aj keď ukončíš rok. Ak to spraviš takto, netreba žiadne ID - čo by si v ňom účtovala?
0 0
zuzanka222 zuzanka222

zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

Ďakujem za odpovede!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som to uctovala na 314-tku. Po cca roku prislo na jednej fakture vyrovnanie tohto preddavku.

Nie je na to samostatna faktura, iba to "raz" odpocitaju. Snazila som sa najst ci to je zabezpeka, zaloha, nijaku zmluvu k tomu mi klient nedal, v obchodnych podmienkach som nenasla ani kedy to bude vratene (z vlastnych skusenosti viem, ze ten termin posuvali 3x... Mne osobne, ako FO, ho mali vratit po 6 mesiacoch, potom povedali ze po 12-tich a treti krat to bolo po 13-tich)... Nikde som sa nedocitala ani aky je termin vratenia, len "pani za prepazkou povedala"....
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Mirica-LV Pozri príspevok
áno, bude ti to vyskakovať na 314
mne tvrdili v O2, že po roku bezproblémových úhrad zábezpeku vracajú takže potom by to bolo 221/314
Je to tak, teraz som dostala FA od klienta, kde má v mínusových položkách vyčíslené - [U]uplatnenie zaplatených záloh- základ zálohy mu odrátali z poslednej FA v sume 16,81.
Záloha bola zaplatená 20.- €, (16,81+3,19 DPH),teda zaplatené DPH už je vysporiadané a to neodrátavajú, ... aspoň na mojej FA je to tak.
Naposledy upravil VladoaKatka : 19.01.11 at 07:05
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

mám podobný problém-ešte som sa s tým nestretla,ale ide o FO-JU
prišla fa od O2 - je na nej uvedené - vstupná záloha SIM 20 Eur
je tu riadne vyčíslený základ dane 16,81 + DPH 3,19 , faktúra bola zaplatená

zaúčtovať to v JU ako VOZD ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jeso Pozri príspevok
mám podobný problém-ešte som sa s tým nestretla,ale ide o FO-JU
prišla fa od O2 - je na nej uvedené - vstupná záloha SIM 20 Eur
je tu riadne vyčíslený základ dane 16,81 + DPH 3,19 , faktúra bola zaplatená

zaúčtovať to v JU ako VOZD ?
Áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať