Zavrieť

Porady

nepretržitá prevádzka a celozávodná dovolenka

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ak zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádzke, v tzv. štvorzmennej a podľa rozpisu pracovných zmien majú pracovať aj cez určité dni vianočných sviatkov /konkrétne zmena FB1 a FB2 24. a 25.12., FB2 24.,25. aj 26. 12. a FB4 nemá pracovať / a firma v priestoroch ktorej pracujú, vyhlási od 24.12. do 10.1.2011 celozávodnú dovolenku, bude sa náhrada za ich neodpracované dni brať ako za dovolenku alebo čo sa týka sviatkov náhrada mzdy za sviatok ?

Konkrétne zamestnanci zmeny FB1 budú mať za
24. a 25. 12 náhradu mzdy za neodpracovaný sviatok a ostatné dni náhradu mzdy za dovolenku, alebo všetky dni sa budú brať ako dovolenka.

Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    claudia11 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať, ak zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádzke, v tzv. štvorzmennej a podľa rozpisu pracovných zmien majú pracovať aj cez určité dni vianočných sviatkov /konkrétne zmena FB1 a FB2 24. a 25.12., FB2 24.,25. aj 26. 12. a FB4 nemá pracovať / a firma v priestoroch ktorej pracujú, vyhlási od 24.12. do 10.1.2011 celozávodnú dovolenku, bude sa náhrada za ich neodpracované dni brať ako za dovolenku alebo čo sa týka sviatkov náhrada mzdy za sviatok ?

    Konkrétne zamestnanci zmeny FB1 budú mať za
    24. a 25. 12 náhradu mzdy za neodpracovaný sviatok a ostatné dni náhradu mzdy za dovolenku, alebo všetky dni sa budú brať ako dovolenka.

    Vopred ďakujem za odpovede.
    dni, ktoré pripadnú jednotlivým zmenám na sviatok, tak budú mať zaplatenú náhradu za sviatok, ostatné dni bude dovolenka.

    rozala111 je offline (nepripojený) rozala111

    rozala111
    Aj ja by som sa chcela opytať, lebo tomuto zase až tak nerozumiem
    Môj otec tiež pracuje nepretržite. Počas vianoc je firma zatvorená - odstávka.
    povedali im, že 24, 25 sú dni pracovného pokoja a tak si musia dať dovolenku, lebo to nie je štátny sviatok. Ale ostatným, ktorý v tej firme pracujú len dennú zmenu zaplatia za tie dni štátny sviatok. Ako to potom má byť? Ako je možné, že jedným prislúcha sviatok a iným (môj otec má vtedy dennú zmenu) povedia, že musia čerpať dovolenku, aj keď to nie je vlastne ich vina, že nemôžu ísť do práce.
    ďakujem za zrozumiteľné odpovede.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    rozala111 Pozri príspevok
    Aj ja by som sa chcela opytať, lebo tomuto zase až tak nerozumiem
    Môj otec tiež pracuje nepretržite. Počas vianoc je firma zatvorená - odstávka.
    povedali im, že 24, 25 sú dni pracovného pokoja a tak si musia dať dovolenku, lebo to nie je štátny sviatok. Ale ostatným, ktorý v tej firme pracujú len dennú zmenu zaplatia za tie dni štátny sviatok. Ako to potom má byť? Ako je možné, že jedným prislúcha sviatok a iným (môj otec má vtedy dennú zmenu) povedia, že musia čerpať dovolenku, aj keď to nie je vlastne ich vina, že nemôžu ísť do práce.
    ďakujem za zrozumiteľné odpovede.
    tu nejde o to, koho je to vina, alebo nie, ale ak majú na tie dni naplánovanú zmenu, patrí im náhrada za sviatok, isto nie dovolenka.

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    takže aj keď mali zamestnanci naplánovanú dovolenku od 23.1 do 9.1 (dlhodobo o tom vedeli - je to už viacročná záležitosť - každý rok je to tak 2 týždne celozávodná dovolenka) mám im preplatiť sviatok, ktorý vychádza na 25 a 26.12.(sobota,nedeľa) ? Akosi tomu nerozumiem - veď neboli ani naplánované smeny. Ďakujem

    nepretržitá prevádzka a celozávodná dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.