Zavrieť

Porady

Vysťahovanie podnájomníka

Vie niekto poradiť ako postupovať pri vysťahovaní podnájomníka – neplatiča, ak odmieta opustiť môj byt?
- dá sa to zrealizovať skôr ako sa to celé rozhodne na súde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Najskôr musí mať výpovednú lehotu a potom - ak neodíde - vypratanie. Je to najlepšie urobiť exekútorom, aby nedošlo k obvineniu z poškodenia alebo straty vecí. Ak to však zariskuješ, oznámiš mu, kedy a kam ho vypraceš ... nech si veci chráni sám.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    Flinstone, ivka70, verkaz, zdenka131, sito, Lubaba, arizona, kamoska1, terezamaria, Kvaka
    10

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    tri mesiace bez toho, aby platila nájom? To je kde v zákone?
    Výpoveď sa považuje za doručenú, keď sa ti vráti zásielka do vlastných rúk nevyzdvihnutá - ako súdna zásielka: pozri § 710.

    superoman je offline (nepripojený) superoman

    superoman
    ak s nim mas zmluvu tak urob vypoved podla zmluvy (predpokladam, ze v zmluve ste uviedli podmienky vypovede)
    ak zmluvu nemas jednoducho ho vyhod (je to tvrde, ale inak to asi v tvojom pripade nejde), napr. vymen zamky, vystahuj prostrednictvom policie, to ze ma najomnik u teba trvaly, ci prechodny pobyt nic neznamena, podstatne je, ze si vlastnikom bytu (v minulosti mohli nastat komplikacie v suvislosti s trvalym/prechodnym pobytom najomnika, ale v sucasnosti rozhoduje list vlastnictva)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ak zmluvu nemas jednoducho ho vyhod (je to tvrde, ale inak to asi v tvojom pripade nejde) je tam neoprávnene - môže to byť aj zlodej , napr. vymen zamky, vystahuj prostrednictvom policie - podozrenie z vlámania, to ze ma najomnik u teba trvaly, ci prechodny pobyt nic neznamena ako majiteľ môžeš kedykoľvek zrušiť, potom dupľom tam nemá čo robiť, podstatne je, ze si vlastnikom bytu (v minulosti mohli nastat komplikacie v suvislosti s trvalym/prechodnym pobytom najomnika , ale v sucasnosti rozhoduje list vlastnictva) papier je papier a ten nepustí
    názor v texte

    vicki007 je offline (nepripojený) vicki007

    vicki007
    Ja mám tiež tento problém, odmieta opustiť byt, nedvíha telefón. Mám platnú nájomnú zmluvu, ale podľa občianskeho zákonníka môže u mňa ešte bývať tri mesiace bez toho, aby platila nájom. Čo ak mi odmietne prevziať výpoveď, To budú ďalšie naťahovačky, veď výpoveď sa považuje za doručenú, ak ju adresát prevezme. Môžem teda iba s listom vlastníctva nabehnúť s políciou a tá ju z bytu vykopne? Môže to celé prebehnúť za asistencie polície?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    vicki007: ty si si pomýlila niečo - možno si čítala výpovedná lehota, výpovedná doba - to je doba, ktorá sa počíta od doručenia niečoho (teda výpovede z nájmu a pod.), ale to neznamená, že dotyčný si bude užívať zadarmo - musí i naďalej platiť, veď predsa užíva nejakú vec. Ako Mária27 poznamenala , pokiaľ si poslala doporučene výpoveď - oznamovacia povinnosť je splnená, to že ju nevyzdvihol, alebo "nevyzdvihol" - je irelevantné (príklad: ak niekomu príde obsielka k súdu a on ju neprevezme, neznamená, že súd nebude - bude a pre neho ešte horší). Takže dátum, kedy sa ti vrátila ako nevyzdvihnutá + výpovedná doba = už je to od neho neoprávnený vstup do cudzieho bytu. Buď sa dostaneš do svojho majetku násilím (za účasti svedkov, aby nepindal), alebo žaloba na neho o vypratanie + vyplatenie nákladov + meškajúce platby za služby.

    LenkaM80 je offline (nepripojený) LenkaM80

    LenkaM80
    Ako mozem vystahovat surodenca neplatica z vlastneho bytu, ak nemame ziadnu zmluvu, iba ustnu dohodu? Byva tam s priatelkou, za poslednych 10 mesiacov zaplatili 3x, vsetko platim ja, aj ked v byte nebyvam, vraj maju financne problemy.

    Dakujem.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je spoluvlastníkom tohto bytu? Nie? Má zmluvu? Nie? Platí? Nie? Má tam trvalý pobyt? Nie? (Ak áno - zruš mu ho, ako majiteľ sa ho na to pýtať nemusíš, je to tvoje právo mu zrušiť trvalý pobyt). Obýva teda byt neoprávnene - jednoducho mu jeho veci vylož pred dvere, vymeň zámok a basta.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    LenkaM80 Pozri príspevok
    Vdaka. Nemoze ma za to nejako zazalovat? Da sa to riesit aj nejakym inym sposobom?
    samozrejme ze ta moze zazalovat ... a bude mat pravdu bohuzial ... ked budes konat ako ti misoft radi, vyrobis si akurat kopec problemov so sudmi a s policiou ...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    bubkoch Pozri príspevok
    samozrejme ze ta moze zazalovat ... a bude mat pravdu bohuzial ... ked budes konat ako ti misoft radi, vyrobis si akurat kopec problemov so sudmi a s policiou ...
    ešte dodám - má lenkaM80 nahlásený prenájom bytu na dú?

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Mária27 Pozri príspevok
    Najskôr musí mať výpovednú lehotu a potom - ak neodíde - vypratanie. Je to najlepšie urobiť exekútorom, aby nedošlo k obvineniu z poškodenia alebo straty vecí. Ak to však zariskuješ, oznámiš mu, kedy a kam ho vypraceš ... nech si veci chráni sám.
    Zaujímalo by ma,či treba ísť najprv s najomnou zmluvou za pravnikom,alebo hneď za exekútorom.A kto ho má vypratať prenajímateľ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    frantisek22 Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť ako postupovať pri vysťahovaní podnájomníka – neplatiča, ak odmieta opustiť môj byt?
    - dá sa to zrealizovať skôr ako sa to celé rozhodne na súde?
    To je aká otázka ???
    Mária27 Pozri príspevok
    Najskôr musí mať výpovednú lehotu a potom - ak neodíde - vypratanie. Je to najlepšie urobiť exekútorom, aby nedošlo k obvineniu z poškodenia alebo straty vecí. Ak to však zariskuješ, oznámiš mu, kedy a kam ho vypraceš ... nech si veci chráni sám.
    Určite ....nemá napríklad zmluvu ...tak by som dotyčného po inštanciách vláčil ....to určite ...
    kamoska1 Pozri príspevok
    Zaujímalo by ma,či treba ísť najprv s najomnou zmluvou za pravnikom,alebo hneď za exekútorom.A kto ho má vypratať prenajímateľ?
    Záleží na tom , ako dlho má ešte zmluva platnosť ...
    superoman Pozri príspevok
    ak s nim mas zmluvu tak urob vypoved podla zmluvy (predpokladam, ze v zmluve ste uviedli podmienky vypovede)
    ak zmluvu nemas jednoducho ho vyhod (je to tvrde, ale inak to asi v tvojom pripade nejde), napr. vymen zamky, vystahuj prostrednictvom policie, to ze ma najomnik u teba trvaly, ci prechodny pobyt nic neznamena, podstatne je, ze si vlastnikom bytu (v minulosti mohli nastat komplikacie v suvislosti s trvalym/prechodnym pobytom najomnika, ale v sucasnosti rozhoduje list vlastnictva)
    Tvrdéééé ???
    Nemyslím si ...raz som už bol spomenul .
    Sused mal podobný problém ...dotyčný podnájomník bol rád , že len s jednou bombou medzi očami odišiel , ani sa príliš nezdržoval ...
    Podotýkam , že mal družku a ona tri deti ...aj tak šiel kade ľahšie ..../ ale , podotýkam , boli tam aj iné okolnosti /.

    P.S.:Pre Tezaurusa ....teraz porozmýšľaj ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kamoska1 Pozri príspevok
    Zaujímalo by ma,či treba ísť najprv s najomnou zmluvou za pravnikom,alebo hneď za exekútorom.A kto ho má vypratať prenajímateľ?
    ...ani ...ani ...ani ...
    misoft Pozri príspevok
    názor v texte
    Môj názor je hádam jasný ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.