Zavrieť

Porady

Reklamácia - opodstatnená?

Dobry den, poprosila by som Vas o radu ohladne reklamacie tovaru.
Mam malu predajnu, v ktorej predávam okrem ineho i kabelky. Pred 6 mesiacmi si u nas zakaznicka zakupila kabelku, ktoru mi prisla reklamovat. Ako dovod reklamacie uvadza, ze je nedostatocne vystuzena a citujem "nestojí a ovísa", postoj dodavatela je jednoznacny. Vraj to, ze kabelka nie je vystuzena ako si zakaznicka predstavuje nie je vada,ide o vlastnost kabelky . Daná vlastnost nebrani riadnemu uzivaniu veci a reklamaciu povazuje za bezpredmetnu. Inu vadu neudáva a trva na vrateni penazi "vraj v zaujme mojho dobreho mena". Aby som bola uprimna nemam rada konflikty ale zasa ani nechcem aby si ma niekto zamienal s pozicovnou. Bola by som rada keby ste mi niekto poskytli svoj nezaujaty názor, prípadne radu. Za vsetky príspevky Vam velmi pekne dakujem s pozdravom Silvia
Naposledy upravil Dav : 09.12.10 at 05:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Suhlasim s tvojim nazorom,ak sa jedna o taky tvar a strih kabelky. Nepises o aku kabelku sa jedna...

    Aj ked pravdu povediac,neviem si predstavit,co presne znamena u kabelky, ze "nestoji a ovisa"
    Ale,ak je to nejaka draha kozena kabelka a nedrzi tvar,ale sa nejako deformuje, tak mozno ma zakaznicka pravdu...

    Tazko posudit takto na dialku

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    silvia.horska Pozri príspevok
    Dobry den, poprosila by som Vas o radu ohladne reklamacie tovaru...postoj dodavatela je jednoznacny. Vraj to, ze kabelka nie je vystuzena ako si zakaznicka predstavuje nie je vada,ide o vlastnost kabelky. Daná vlastnost nebrani riadnemu uzivaniu veci a reklamaciu povazuje za bezpredmetnu. Inu vadu neudáva a trva na vrateni penazi "vraj v zaujme mojho dobreho mena"....
    môj názor – máš stanovisko dodávateľa, nevidím dôvod, prečo by malo ísť o narušenie Tvojho dobrého mena, keď sa to zákazníčke nepáči, nech si teraz ona dopisuje s dodávateľom a nech ona presviedča jeho o svojej pravde

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..v záujme zachovania dobrého mena by som zákazníčke vysvetlila rozdiel medzi závadou- poškodením, a vkusom-nepáčením sa...lebo vtedy, keď si kabelku kupovala, iste bola taká istá, ako je teraz- nevystužená...ale v žiadnom prípade by som ju kvoli vkusu nebrala naspäť a nevrátila jej peniaze- po pol roku používania...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    silvia.horska Pozri príspevok
    "nestojí a ovísa"
    Este je moznost, ze si s teba robi srandu. Ak nieco "nestoji a ovisa", tak to je naozaj problem, ale to zakaznikom predsa nebudes riesit ty.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    suhlasim, nejde o vady tuvaru ale ide o vlastnost kabelky, ktora bola zrejma uz pri jej kupe

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vlastnosť kabelky nebráni v jej užívaniu - sťažnosť neopodstatnená.
    Tvoje dobré meno sa nestratí, skôr zákazníčka stratí svoje meno, ktoré "nestojí a ovísa" .

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Vysvetli jej postoj vyrobcu a to ze ide o vlastnost kabelky, ale ked chces zachovat "dobre meno" ponukni jej napriklad zlavu na nakup novej kabelky (samozrejme taku zlavu aby si priamo neskodovala)...
    Dakujem Vam vsetkym, nakoniec sme si to vydiskutovali este raz dakujem za prispevky, kamarati mi volavaju po tejto skusenosti, ze im visi, ci mozu reklamovat u mna - uz sa na tom bavime, este raz dakujem krasne , ze ste si nasli cas

    day je offline (nepripojený) day

    day
    bubkoch Pozri príspevok
    tak jej povedz ze jej aspon kabelka ladí s prsiami a posli ju prec

    ... a zaujme jej dobreho mena sa o jej intimnostiach nikto nedozvie

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    silvia.horska Pozri príspevok
    Dobry den, poprosila by som Vas o radu ohladne reklamacie tovaru.
    Ako dovod reklamacie uvadza, ze je nedostatocne vystuzena a citujem "nestojí a ovísa", postoj dodavatela je jednoznacny. Vraj to, ze kabelka nie je vystuzena ako si zakaznicka predstavuje nie je vada,ide o vlastnost kabelky .
    tak jej povedz ze jej aspon kabelka ladí s prsiami a posli ju prec
    Naposledy upravil bubkoch : 09.12.10 at 06:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.