Zavrieť

Porady

chcem sa spytat ako je to s priplatkom za triednictvo v jednotriednej MS..moze ho bra

chcem sa spytat ako je to s priplatkom za triednictvo v jednotriednej MS...moze ho braj aj riaditelka,ked zakon hovori,ze riaditel URCi!!!...moze urcit samu seba???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    EUROVKA Pozri príspevok
    vacsinu prace s detmi robim ja,ci sa jedna o akcie,vylety,vystupenia...tiez nastenky,vyzdoby v ms...ked ja pridem do prace,pre nu vtedy prac. doba konci...ide do riaditelne,pritom ma uvazok s detmi klen o 1hod menej denne ako ja....a priplatok berie ona...je to podla vas spravodlive????
    Ahoj , nie je to spravodlivé , je to v rozpore zo zákonom. Triedny učiteľ má nárok na triednický príplatok. Pokiaľ si triedna učiteľka, triednický príplatok musíš dostať.
    Podľa toho, ako píšeš, riaditeľka nedodržuje ani priamu výchovnú činnosť s deťmi.
    Naposledy upravil zdenka131 : 09.01.11 at 20:38

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    EUROVKA Pozri príspevok
    aj v takom pripade,ze s detmi je minimalny cas jej patri priplatok?mne povedala,ze priplatok nam zamestnavatel nevyplaca a ona ho rok berie,pricom s detmi je minimum casu,len co ja pridem do prace,ona ide do riaditelne....za toto jej patri priplatok za triednictvo????...myslim,ze za to ma riaditelsky priplatok...
    Pozri, ak je oficialne triednou, ma zakonny narok na priplatok. Zamestnavatel ma povinnost jej ho vyplatit. Druhy pohlad je profesionalna etika. Urcite to, co robi, tak ako pises, nie je v sulade...povedzme...s dobrymi mravmi. Ale to mozeme len odsudit. Nic ine. Osobne si myslim, ze ak ma v skole dalsiu kvalifikovanu ucitelku, mala by vymenovat do tejto funkcie ju.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    EUROVKA Pozri príspevok
    neviem o tom,ze by ju niekto za triednu vymenoval...a anni ona nikoho nevymenovala,len jednoducho mi povedala,ze priplatok nam zamestnavatel nevyplaca z dovodu nedostatku financii....a ona si ho nechala rok vyplacat...
    Takze:
    1. triedneho menuje riaditel, ak je riaditel sam triednym, vymenoval sa sam. Ziadne porusenie zakona. Ak Tvoja riaditelka menovala sama seba, o tom asi vediet nebudes.
    2. priplatok si "nenechala" vyplacat. priplatok za triednictvo je narokovatelna zlozka zo zakona! zamestnavatel ju musi vyplatit!
    3. pises o jednotriedke a zaroven..."priplatok nam zamestnavatel nevyplaca". Ako "nam"? Ved ste jednotriedka, cize jeden triedny. Alebo aky priplatok mas na mysli? Osobny? Pozor! Osobny priplatok nie je to iste ako priplatok za triednictvo. Osobny priplatok nie je narokovatelny.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    EUROVKA Pozri príspevok
    ano,sme jednotriedka...viem aky je rozdiel medzi osobnym a triednickym priplatkom...jedna sa o triednicky priplatok a myslela som to akoze nam na zariadenie...osobny priplatok tiez nemame...smiem vediet ake je vase zamestnanie?
    ucitel predsa

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    pe.pe Pozri príspevok
    Lenze Eurovka nie je triedna, len robi vsetku robotu...bohuzial este stale mame takyto stav na niektorych skolach
    To som prehliadla, že nie je triedna učiteľka.
    Naposledy upravil zdenka131 : 09.01.11 at 20:38

    olga11 je offline (nepripojený) olga11

    olga11
    Všetky personálne a mzdové záležitosti riaditeľa školy rieši zriaďovateľ, teda aj triednictvo.Zriaďovateľ určí príplatok za triednictvo...

    EUROVKA je offline (nepripojený) EUROVKA

    EUROVKA
    olga11 Pozri príspevok
    Všetky personálne a mzdové záležitosti riaditeľa školy rieši zriaďovateľ, teda aj triednictvo.Zriaďovateľ určí príplatok za triednictvo...

    paragraf 306/2008 hovori,ze riaditel urci triedneho ucitela....to moze urcit sam seba???podla vyjadrenia metodicky riaditelka moze brat triednicky pripkatok len ak je sama na zariadeni,ucitelka triednictvo odmietla,alebo tr.uc je viac ako 30 dni mimo zariadenia...tak ako to teda je??\

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    EUROVKA Pozri príspevok
    paragraf 306/2008 hovori,ze riaditel urci triedneho ucitela....to moze urcit sam seba???podla vyjadrenia metodicky riaditelka moze brat triednicky pripkatok len ak je sama na zariadeni,ucitelka triednictvo odmietla,alebo tr.uc je viac ako 30 dni mimo zariadenia...tak ako to teda je??\
    Ano, riaditel moze urcit aj sam seba. Ziadna pravna norma mu to nezakazuje. Ak je riaditel triednym, zo zakona mu patri priplatok za vykon specializovanej cinnosti, v tomto pripade za triednictvo, tak ako kazdemu inemu ucitelovi.

    EUROVKA je offline (nepripojený) EUROVKA

    EUROVKA
    pe.pe Pozri príspevok
    Ano, riaditel moze urcit aj sam seba. Ziadna pravna norma mu to nezakazuje. Ak je riaditel triednym, zo zakona mu patri priplatok za vykon specializovanej cinnosti, v tomto pripade za triednictvo, tak ako k

    azdemu inemu ucitelovi.
    aj v takom pripade,ze s detmi je minimalny cas jej patri priplatok?mne povedala,ze priplatok nam zamestnavatel nevyplaca a ona ho rok berie,pricom s detmi je minimum casu,len co ja pridem do prace,ona ide do riaditelne....za toto jej patri priplatok za triednictvo????...myslim,ze za to ma riaditelsky priplatok...

    EUROVKA je offline (nepripojený) EUROVKA

    EUROVKA
    neviem o tom,ze by ju niekto za triednu vymenoval...a anni ona nikoho nevymenovala,len jednoducho mi povedala,ze priplatok nam zamestnavatel nevyplaca z dovodu nedostatku financii....a ona si ho nechala rok vyplacat...

    EUROVKA je offline (nepripojený) EUROVKA

    EUROVKA
    ano,sme jednotriedka...viem aky je rozdiel medzi osobnym a triednickym priplatkom...jedna sa o triednicky priplatok a myslela som to akoze nam na zariadenie...osobny priplatok tiez nemame...smiem vediet ake je vase zamestnanie?

    EUROVKA je offline (nepripojený) EUROVKA

    EUROVKA
    vacsinu prace s detmi robim ja,ci sa jedna o akcie,vylety,vystupenia...tiez nastenky,vyzdoby v ms...ked ja pridem do prace,pre nu vtedy prac. doba konci...ide do riaditelne,pritom ma uvazok s detmi klen o 1hod menej denne ako ja....a priplatok berie ona...je to podla vas spravodlive????

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    EUROVKA Pozri príspevok
    vacsinu prace s detmi robim ja,ci sa jedna o akcie,vylety,vystupenia...tiez nastenky,vyzdoby v ms...ked ja pridem do prace,pre nu vtedy prac. doba konci...ide do riaditelne,pritom ma uvazok s detmi klen o 1hod menej denne ako ja....a priplatok berie ona...je to podla vas spravodlive????
    uz som v jednom prispevku napisal svoj nazor. nie, nie je to spravodlive. vasa riaditelka ma jednoducho rada plnu penazenku. co s tym? porozpravat sa s nou? asi nepomoze. porozpravat sa so zriadovatelom? ten o triednictve nerozhoduje. je to nie ze nespravodlive, je to smutne.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    zdenka131 Pozri príspevok
    Ahoj nie je to spravodlivé , je to v rozpore zo zákonom. Triedny učiteľ má nárok na triednický príplatok. Pokiaľ si triedna učiteľka, triednický príplatok musíš dostať.
    Podľa toho, ako píšeš, riaditeľka nedodržuje ani priamu výchovnú činnosť s deťmi.
    Lenze Eurovka nie je triedna, len robi vsetku robotu...bohuzial este stale mame takyto stav na niektorych skolach

    EUROVKA je offline (nepripojený) EUROVKA

    EUROVKA
    RADA ŠKOLY podala zamestnávateľovi návrh na odvolanie riaditeľky MŠ z funkcie z dôvodov závažného i menej závažného porušenia pracovnej disciplíny.Nakolko islo i o hrubé porušenie disciplíny,mala by byť okamžitá výpoveď.Na koho sa treba obrátiť,ak ju zamestnávateľ neprepustí?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Odpoveď pre Eurovku:


    Na príslušný krajský školský úrad, ten preverí zákonnosť postupu zriaďovateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.