Zavrieť

Porady

Služba v EU + DPH

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Faktúra z českej republiky. My sme platca aj oni sú platcami DPH. Faktúra je za službu - analýza vzorky. Faktúru mi vystavil - ZD 3000,- CZK + 19% DPH 570,- CZK = 3570,- CZK
Ako budem účtovať DPH?
Vopred všetkým Ďakujem
Usporiadat
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Neviete niekto poradiť?

Ja by som to dala s DPH.
Naposledy upravil jana991 : 05.04.05 at 07:01
0 0
Gabika Gabika

Gabika je offline (nepripojený) Gabika

Podľa mňa je to doplnková služba a ak ste platcom DPH a platcom je aj odberateľ identifikovaný pre daň vo svojej krajine,tak ide o prenos daň. povinosti a fa vystavujete bez DPH §16, odst. 3.
0 0
marta marta

marta je offline (nepripojený) marta

Romana
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Faktúra z českej republiky. My sme platca aj oni sú platcami DPH. Faktúra je za službu - analýza vzorky. Faktúru mi vystavil - ZD 3000,- CZK + 19% DPH 570,- CZK = 3570,- CZK
Ako budem účtovať DPH?
Vopred všetkým Ďakujem
Špecifikujte bližšie vykonanú službu. Tá vzorka sa vám dostala spätne na Slovensko? Je nevyhnutné správne určiť poskytnutú službu, pretože od tejto skutočnosti závisí správne určenie miesta dodania služby podľa § 15 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení n eskroších predpisov.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Janka, tebe tie služby vyúčtovala Slovenská pošta, alebo česká? A bolo to s DPH alebo bez?
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

účtovala mi to Slovenská pošta a bolo to bez DPH. Mala by som k tej faktúre asi dať aj ofotené doklady, že?
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Presne tak, prilož mu fotokópie dokladov a vyfaktúruj mu to bez DPH, podľa par. 16, miestom dodania služby je ČR. Poštové služby sú oslobodené od DPH.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím Vás o radu. Na ojazdené osobné auto, kt. sme kúpili v Belgicku(naša s.r.o. je plátcom DPH), sme si dali ešte v ďalšej belg. firme(belg. plátcovi DPH) namontovať splynovač. V čase namontovania bolo auto ešte na belg.ŠPZ. Tento nám (slov. plátcovi DPH) vystavil faktúru s DPH, nemohol by sa tu uplatniť podobný § ako je u nás §16 ods. 7? My sme mu uviedli aj naše IČ DPH. Myslíte, že faktúru vystavil správne? Nemala byť náhodou bez DPH?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Neriešili ste niekto podoný prípad?
misurka
Prosím Vás o radu. Na ojazdené osobné auto, kt. sme kúpili v Belgicku(naša s.r.o. je plátcom DPH), sme si dali ešte v ďalšej belg. firme(belg. plátcovi DPH) namontovať splynovač. V čase namontovania bolo auto ešte na belg.ŠPZ. Tento nám (slov. plátcovi DPH) vystavil faktúru s DPH, nemohol by sa tu uplatniť podobný § ako je u nás §16 ods. 7? My sme mu uviedli aj naše IČ DPH. Myslíte, že faktúru vystavil správne? Nemala byť náhodou bez DPH?
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Preluskal som sa touto témou a prisiel som na to, ze som DPH zle zaradil. Nevedel som presvedcit uctovnicku z Ciech, ze nam maju poslat fakturu bez DPH, ked prisli k nam ucinkovat (divadelny subor) UPLNA KRAVA...vraj jej danovy poradcovia takto povedali./nepoznam ich zakony tak som jej uveril/. Ja som si normalne narokoval DPH u nasich...prepocital kurzom. Viete mi niekto poradit ako som to mal inac urobit?

Mal som nieco poslat na MF CR? a co ak my niekto donesie benzinove blocky z CR s DPH? Mozem si ju niekde uplatnit?

Velmi pekne dakujem za kazdu jednu odpoved.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

dr.kuko
Preluskal som sa touto témou a prisiel som na to, ze som DPH zle zaradil. Nevedel som presvedcit uctovnicku z Ciech, ze nam maju poslat fakturu bez DPH, ked prisli k nam ucinkovat (divadelny subor) UPLNA KRAVA...vraj jej danovy poradcovia takto povedali./nepoznam ich zakony tak som jej uveril/. Ja som si normalne narokoval DPH u nasich...prepocital kurzom. Viete mi niekto poradit ako som to mal inac urobit?

Mal som nieco poslat na MF CR? a co ak my niekto donesie benzinove blocky z CR s DPH? Mozem si ju niekde uplatnit?

Velmi pekne dakujem za kazdu jednu odpoved.
UPLNA KRAVA - § 15 ods. 4 - mala vystaviť faktúru bez dph a vy dph odviesť aj odpočítať. nerozumiem vete "Ja som si normalne narokoval DPH u nasich..."

benzínové bločky z čiech - dph si môžete vyžiadať v čechách § 56
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
No ze som ju naratal do naseho danoveho priznania. Co uz viem, ze blbost. Cize poslem opravne na DPH a naratam si tam aj tu cesku DPH a ako si ju mam potom vyziadat z ciech? Je na to nejake tlacivo? § 56 nasho zakona, alebo ceskeho?
Este raz dakujem za ochotu.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dobrý deň. Vystavujem fa do ČR za sprostredkovanie dopravy zo SR do ČR. Doprava bola uskutočnená 23.8. a do 15 dní sme to nefakturovali. Môžem vy staviť fa dnes keď mi to doniesol až dnes šéf??? Je to fa bez DPH a aký kurz použijem?

Prosím, potrebujem to vystaviť
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať