Zavrieť

Porady

Rada: Kúpa automobilu s ťarchou

Mám záujem kúpiť auto, na ktoré sa momentálne vzťahuje ťarcha z exekúcie, a je blokované v registri vozidiel. Majiteľ mi sľúbil, že to dá do poriadku(ostal tam nejaký poplatok uhradiť), volal som aj do tej spoločnosti, ktorá zablokovala manipuláciu s autom a po uhradení a vymazaní z registra, už nič nebráni v mojej kúpe (a teda aj prepisu). Potvrdila mi to kompetentná osoba zo spoločnosti.

Máte s tým dáke skúsenosti, či už osobné, alebo iné?
A v prípade, že auto už bude prepísané na mňa, môže nastať aj dodatočne nejaký prieťah, ak by mal predávajúci nejaké iné podlžnosti, trebárs aj v inej spoločnosti?

Uvítam každú radu, ďakujem.

Neviem či som trafil tému
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na aute bolo záložné právo, predať sa mohlo, ale dlh by prešiel na nového majiteľa.
    Nechaj si zánik záložného práva od záložného veriteľa potvrdiť písomne. Z registra niekedy síce zmizne meno pôvodného dlžníka, ale auto môže zostať založené na iného, koho nepoznáš. Často sa robia viacnásobné prevody práve za účelom posunutia dlhu poslednému majiteľovi.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak tam bola už exekúcia, treba ju zastaviť. Radšej sa informuj aj u exekútora.

    PPatricius je offline (nepripojený) PPatricius

    PPatricius
    Takže to môžem spraviť aj takto:
    Potvrdenie zániku záložného práva a následne ísť na dopravný inšpektorát urobiť odhlásenie a môžem mu pokojne vyplatiť dohodnutú sumu a automobil prepísať na mňa?

    Nehrozí už potom nič?

    Rada: Kúpa automobilu s ťarchou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.