Zavrieť

Porady

dobrý večer, mám otázku, ktorá sa týka zdravia, ale zvieratka

mám trpasličieho králika a dnes som ho utierala navlhčenou utierkou pre deti.no tak sa raz zavrtel, že som mu utrela aj očko a teraz pozerám, že už ho má červené a akoby "kaprinky" hnisavé,neviete mi poradiť, čo s tým? harmanček?kvapky?nechať to voľné? ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja pouzivam umyvanie harmancekom ,ak maju nase male maciatka obcas karpave ocko. Dokonca mi to doporucil veterrinar, vraj je to lepsie ako masticky,lebo sa do nich usadza pracha ten moze ocko viac rozdrazdit.

    Udivilo ma ale,ze zajacika umyvas detskymi navlhcenymi utierkami.
    Nemoze mu to drazdit kozu a oci,alebo sposobovat nejaku alergiu ?
    Su sice urcene pre deti,ale predsa len zvieracia srst moze reagovat inak...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na veterinárove doporučenie používam pre psa ľudské lieky - očné kvapky Opthalmo-Evercil, Opthalmo-Framykoin masť.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    áno očné kvapky Opthalmo-Evercil, Opthalmo-Framykoin masť mu neublížia ale penicilín alebo podobné ATB im uškodiť môžu.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    zverolekár

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Ak náš nejakú penicilínovú očnú mastičku, tak mu skús trochu potrieť alebo vymývaj repíkom. Nemalo by to byť nič vážne, Skús ešte pohľadať v téme "starostlivosť o psa".
    Ak by to neustupovalo, tak rozhodne navštív zverolekára.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    pre niektore zvierata je myslim penicilin jedovaty, neviem ci nie pre hlodavce. Alebo je pre ne acylpyrin jedom? Nespomeniem si, ale iste neexperimentujte ludskymi liekmi na hlodavce. Kazdopadne veterinar, ak mu to neprejde.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    verkaz Pozri príspevok
    Ak náš nejakú penicilínovú očnú mastičku, tak mu skús trochu potrieť alebo vymývaj repíkom. Nemalo by to byť nič vážne, Skús ešte pohľadať v téme "starostlivosť o psa".
    Ak by to neustupovalo, tak rozhodne navštív zverolekára.
    určite by som to takto neriešila PNC mastičkami a podobne lebo je to určené pre ľudí a nie pre zvieratá, čo pomôže človeku nemusí zvieraťu dokonca mu to pmôže pohoršiť.
    také ako repík možno áno ale určite nie žiadne mastičky ani lieky pre ľudí!!!!!

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    ....ale inac je penicilin pre hlodavce jedovaty....

    nasla som na nete - zakze predsa penicilin.

    Psi, macky a hlodavce je rozdiel.

    Ja bezne liecim psy amoxicyklinom, ludskym a bezne antibioticke kvapky cí masti pouzivam. Ale hlodavce to je uz ina kategoria.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.