Zavrieť

Porady

podnikanie z domu

dobry den, potrebovala by som poradit, poskytujem vzdelavacie služby v zahranici a od noveho roku by som chcela tieto služby poskytovat z bytu kde by som chcela vyčlenit jednu izbu na tieto podnik. aktivity. zaujimalo by ma či to mam niekde nahlasiť myslim tym mestsky urad a taktiež čo by som si mohla dať do nakladov a v akom pomere.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    Pokial budu sluzby poskytovane cez internet, odporucal by som institut pausalnych vydavkov a potom netreba nic vyclenovat ani davat do nakladov a robit uctovnictvo.

    Keby predsa len to uctovnictvo aj tak sa nedporuca nic vyclenovat, nakolko je s tym kopec problemov (nebytovy priestor...) a davat do nakladov iba hnutelne veci potrebne k podnikaniu (nabytok, pocitac, telefon (nie sukromy) atd.). To uz lepsie je prenajat is nebytovy priestor mimo bytu.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    pokial ja mam skusenost, tak s tym vyslenenim nebytoveho priestoru nie je az taky problem.... nahlasit na mestskom urade a to je vsetko.... potom na konci roka sa plati vyssia dan z nehnutelnosti, kedze ide o nebytovy priestor, ale napr. u nas to cinilo nejake 3 centy na m2. co sa tyka nakladov za najom.... tak ak je ten priestor v tvojom vlastnictve, tak pokial viem, tak si ich do nakladov dat nemozes, ale pokial by vlastnikom nehnutelnosti bol niekto iny, tak s nim mozes spisat najomnu zmluvu za tie nebytove priestory, a tie si uz do nakladov dat mozes....
    ak sa mylim, tak ma prosim opravte.....

    mmrazick je offline (nepripojený) mmrazick

    mmrazick
    dakujem za prispevok,na tie pausalne vydavky by som nesla ostanem pri uctovnictve a dam si ozaj do nakladov len tie najpotrebnejsie veci.Co sa tyka bytoveho priestoru ten mame na polovicku zo svojim partnerom takze s tym by bol dalsi problem. Este by som mala dotaz kedze doterajsiu kancelariu rusim, nabytok ktory som tam mala chcem darovat za symbolicku cenu ale mam to v inventari.Ako by som to mala spravit aby to bolo uctovne v poriadku. ( Sú to police z Ikei stolicky stol valenda). Poradite mi este ? vopred dakujem.
    Naposledy upravil mmrazick : 30.12.10 at 12:44

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.