Zavrieť

Porady

lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
Ano, pamatam. Central, Stein, Zora - moj bermudsky trojuholnik ...
U hasica, U Pribilinca, U Trnku - to uz bolo trochu dalej.
Ten posledny zrovnany so zemou spolu s celou Zelenkou. Ostal tam len jeden strom.
Zora na tu som zabudla...
...oproti štajnovi ..uz vlastne karadzicova...cukraren..ako decko tam
Dalej od štajna smer do mesta iskra...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

afrikánka
Šecko pamatám....tie salónky som neznášala. Tvrdé, nikdy som ich nechcela papať.
ale keď boli čerstvé, to bola dobrota nad dobrotu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lipo - ja som to volal "tehličky"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Odznaky zdatnosti......
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Zhasínajúca Fajka v roku 1974
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ano, aj Sovietska Kniha hned vedla nalavo uz zhasla - quo odvadisala?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Ano, aj Sovietska Kniha hned vedla nalavo uz zhasla - quo odvadisala?
Dobrá pripomienka, práve som tento týždeň uvažovala, kde by som našla peknú súčasnú knihu pre malé deti.
Ale ako domáca, som sa konečne dozvedela, kde bola Fajka. A to som chodila okolo nej takmer denne.:-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

babka - ježibabka
korela
Trochu iná psychohygiena ako dnes. :-)
To psycho tam veru bolo Drápačky rozprávali o strašidlách a bosorkách a my ako decká s otvorenými hubami sme počúvali a potom sme sa báli. Ale bolo veselo. Susedia a známi sa aspoň postretali. Teraz každý čumí do telky alebo do počítača.
A čom spočíva rozdiel? Snáď iba v čase.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
babka - ježibabka
V tom, že rozhovory sa viedli naživo. Stráááášne dlho mi trvalo, než som si pri telefonovaní zvykla, že je tam odkazová schránka. Vždy som zložila, lebo ja sa z mašinu vyprávat nebudem
Zvyk a či nezvyk...ak sa mne ozve automat nejakej firmy alebo odkazová stránka súkromníka, tak v tom momente ruším hovor.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

buchač
babka - ježibabka
V tom, že rozhovory sa viedli naživo. Stráááášne dlho mi trvalo, než som si pri telefonovaní zvykla, že je tam odkazová schránka. Vždy som zložila, lebo ja sa z mašinu vyprávat nebudem
Zvyk a či nezvyk...ak sa mne ozve automat nejakej firmy alebo odkazová stránka súkromníka, tak v tom momente ruším hovor.
fúúú k tomu ja len toľko doletím k telefónu lebo niekto volá a tam automatická hláska - no ide ma trafiť šľak a v tom momente pokladám telefón. To nestojím niekomu za to aby si počkal kým prijmem hovor? No tak je okašľaný.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

afrikánka
babka - ježibabka
afrikánka
V detstve som mala knižku Čin, čin. Veľmi pekné, veršované čítanie
Aj my sme ju mali. Možno by sa ešte našla na povale. Aj Smelý zajko v Afrike bol dobrý
Ja ju už nemám, moje deco všetko počmáralo, dotrhalo.....aj veľmi milé vydanie Macko Pu, malo taký osud.....škoda. Dnes by som si po večeroch aj prečítala
bola reedícia - kúpila som voľakedy krpatej Inak knižočky pre najmenších - leporelá s peknými ilustráciami a ešte krajšími básničkami. Po 90 roku akoby zakapali. Len samá moderna bez hlavy a päty. " Tučné boky, ťažké kroky, kukuričku dám si. Na jarmoku vyberú ma za kráľovnú krásy" No skúste aký obrázok bol k tejto veršovanke
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A tie kočíky..... pružinové pérovanie... i mňa (ako krpca) moji na takom vozili.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

- nie..... našťastie, mali sme kúpelňu, ale teplú vodu sme mali z boilera, vykurovaného drevom..... takže, ak sa chcelo kúpať, muselo sa na obed zakúriť, aby večer bola teplá vodička. Žiaľ - rodičovský dom už nestojí, padol za obeť prešovskej okružnej komunikácii.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

vicktor
Lakatosova krizovatka bez dlzna alebo Lakatosovo namestie.
Pretoze rekonstrukcia trvala veeelmi dlho, pretoze tam pracoval iba jeden potmavsi Gejza Lakatos, aj to sa vacsinu casu opieral o lopatu
dík za info..
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Možno ste tam boli práve na výlete. Ale si sa ani nezmenil, iba zopár rôčkov pribudlo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ako sa volal ten ruský časopis čo tam boli tie modre platne....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A koľko ho je aktuálne? To je dosť dôležitý údaj. :-)
Nebodaj, je to tvoj Trabant?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Pred tridsiatimi rokmi sme tiež mali "idylku"
Keď tak pozerám,tak hlavne v Blááááve sa išli poonačiť...
https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

Ale že z Michaloviec vojaci na obrnených transportéroch zásobovali okolie, to je už niečo iné....také vedľajšie.
Oravu ani nespomínam....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nebudú sa predsa hrabať v starých archívoch. :-)
Mama pri takýchto príležitostiach spomínala, že niekedy v 50. r. sa v meste ani neodhrabávalo, ale chodilo v chodbičkách ako zákopoch. Konkr. po Štúrovej. Toľko napadlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať