Zavrieť

Porady

Alkohol, dlhy, exekucie...co robit?

Ahojte,

potrebovala by som poradit v jednej tazkej zivotnej situacii. Neviem, ci mi tu vlastne niekto bude vediet poradit... Ide v skratke o toto:

Sme traja surodenci v podstate uz vsetci dospeli (brat sice este studuje na VS, sestra sa s otcom nebavi, ma svoj zivot a ja mam pracu na dobu urcitu), matka zomrela uz davno. Donedavna sme ja a brat byvali u otca, lenze ho pred polrokom vyhodili z prace za alkohol, teraz byvame u rodiny. Neplati energie (tie neplatil uz nejaky cas pred vyhadzovom), iba sa opija, nehlada si pracu, z domu si robi smetisko a navyse sme zistili, ze ma po kadejakych spolocnostiach pozicky (od bank, cez postu az po nejake nebankovky) v nezistenej vyske, ale co som mu tak zbezne pozerala postu, tak to bude snad aj 10-20 000 €. Odstahovali sme sa k rodine, otec ostal byvat sam v dome. Asi pred 2 tyzdnami dal na nas prepisat dom - darovacou zmluvou - lebo mu zacali chodit upomienky z nejakych spolocnosti, ktore sa vyhrazaju exekuciami..Dom je stary, v dezolatnom stave, nebude sa dat ani dobre predat. Za peniaze za dom chceme kupit otcovi nejake mensie a lacnejsie byvanie, potom nebude ani na vyplatenie tych dlhov...my si to ako mladi nezabezpeceni ludia nemozeme dovolit. Pocula som o nejakom osobnom bankrote. Co to je? Pomohlo by to? Co by sa dalo v takejto situacii robit? Nebudeme mat problemy s tou darovacou zmluvou pri pripadnom sude alebo exekucii? Co by sa dalo robit s tymi dlhmi? Sme zufali...Dakujem za rady pripadne podobne zivotne situacie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Alkohol, dlhy, exekucie...co robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.