Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie zriadenia počít.siete

Vie mi niekto poradiť? Ideme zriadiť počít.sieť. Bude to celé stáť okolo 60 tis. včetne počítača, káblov, softveru a montáže. Zálohu platím v decembri, ale montáž bude až v januári.
Ako to správne rozúčtovať a odpisovať? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Závisí od toho ako bude počítačová sieť zriadená. Nám do podlách a stien vyhĺbili drážky a v nich ťahali sieťové rozvody. Keďže je to priamo spojené s budovou dali sme to ako technické zhodnotenie. Ak budú siete ťahané po povrchu stien a podláh, mohlo by sa to všetko zaradiť ako samostatný súbor hmotného majetku . Zálohu na konci roka by som dala na účet 314../ . Všetok materiál spojený s obstaraním počítačovej siete t.j. server, kabeláž, montáž, sw a pod. by som účtovala na 042../ až do doby sprevádzkovania PC siete, čo predpokladám bude až v roku 2006. Následne by som to pri zaradení zaúčtovala na účet 022../. Použila by som v druhom uvedenom prípade odpisovú skupinu 1.

    Zaúčtovanie zriadenia počít.siete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.