Zavrieť

Porady

MRP-zmenilo sadzbu DPH

Po upgrade MRP Podvojné účtovníctvo Vizuálny systém mi keď účtujem do účtovného denníka operácie nedá vybrať sadzbu DPH 19% a keď zadám základ 100€ hneď vypočíta z toho 20% a mám to nastavené v nastaveniach na 19%.To isté vo faktúrach je uvedená iba sadzba 20%.
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zuzana Pozri príspevok
A ešte sa spýtam ak robíte aj rok 2011 v roku 2010 potom ak robíte prevod si dáte skopírovať firmu 2010 a urobíte si 2011 a tam spravíte prevod?A to nevadí že Vám v tom roku 2010 zostane kopec faktúr a účtovn.prípadov roku 2011?
Vadí, nevadí. Ak nevadí, tak tam zostanú. Ak vadí, použiješ spôsob (Lenka ho už uviedla), že budeš účtovať 2x, teda do roku 2010 i roku 2011 - pri tom spôsobe samozrejme treba citlivo zvoliť ten bod, aby toho 2x účtovania nebolo veľa. A ak to veľmi vadí, je tu ďalšia možnosť - prejsť na iný softvér, ktorý s každým rokom pracuje v samostatnom adresári iba so súbormi daného roka...
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Urobte si klasicky rocny prevod, nevadi ze nemate pouctovane vsetko. Ja to robim takto:
Zauctujem posledny vypis z banky, dam si dokopy hlavne SALDO. Hned potom robim rocny prevod. Ak mi pride nejaka fa do roku 2010, prepnem sa donho a fakturu zapisem s datumami a cislom roku 2010. Kedze tuto fa potrebujem v roku 2011 kvôli uhrade, prenasam tieto faktury takto http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=373 alebo ju jednoducho nahodim 2x t.j. do roku 2010 aj 2011.
Podobne sa daju prenasat pociatocne stavy uctov, pociatocne stavy skladovych kariet.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať