Zavrieť

Porady

Dan z motorovych vozidiel za 2010 - dve auta v priebehu roka

Zdravim,
v priebehu roka 2010 som pouzival na podnikanie auto A v obdobi 1.1.2010-30.6.2010. Potom som auto predal. Neskor som kupil nove auto B, ktore som pouzival na podnikanie v obdobi 1.8.-31.12.2010.
Pri predaji resp. kupe auta som si splnil oznamovaciu povinnost voci DU - cize som oznamil, ze auto uz nepouzivam na podnikanie resp. pouzivam ine auto na podnikanie.
Otazka: Ako podam danove priznanie v takomto pripade? Za kazde auto zvlast s tym, ze zaplatim pomernu cast roka?
Ani jedno z aut nie je vlozene v podnikani, su to auta pisane na sukromu osobu, na mna.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    DO daňového priznania treba uviesť obidve autá a pomernú časť roka.

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    ahaaaa.... uz mi to je jasne, nevedel som si predstavit, kde sa to asi uvadza, ale uz som v obraze.
    Dakujem :-)

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    Este jedna otazka... pri vyplnani DP z mot.vozidiel je pri kategorii N1 mozne vyuzit znizenu sadzbu dane ak sa jedna o s emisiami EURO4. Samozrejme chcem vyuzit tuto nizsiu sadzbu, ako to vsak pred DU obhajim? Pripojim k DP aj fotokopiu technickeho preukazu?

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    ajty Pozri príspevok
    Este jedna otazka... pri vyplnani DP z mot.vozidiel je pri kategorii N1 mozne vyuzit znizenu sadzbu dane ak sa jedna o s emisiami EURO4. Samozrejme chcem vyuzit tuto nizsiu sadzbu, ako to vsak pred DU obhajim? Pripojim k DP aj fotokopiu technickeho preukazu?
    Nemusíš, pri prípadnej kontrole, ak budú žiadať, ukážeš im TP.

    Dan z motorovych vozidiel za 2010 - dve auta v priebehu roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.