Zavrieť

Porady

Ko pozná recept na horúcu čokoládu a pribináčik?

ejla ejla

ejla je offline (nepripojený) ejla

Prosila by som ak máte domáci recept na varenú horúcu čokoládu (nie riedku) a pribináčik, čo by sa chuťou podobal tomu kúpenému? Vopred všetkým ďakujem.
Usporiadat
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Pribináčika z tvarohu a smotany som robila v piatok k lievancom, bol vynikajúci.
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Ja robím tento tvarohový krém s tým, že navrch ešte pridám čokoládový krém: 2 dl mlieka, 2 PL kakaa, 1 PL Zlatý klas - uvariť, po zovretí pridať 80 g Palmarín a 100 g čokolády na varenie, na miernom ohni miešať do zhustnutia. Tento krém nalejem na pripravený tvarohový krém a nechám vychladnúť. Ale robím to len z 1/2 dávky, je toho dosť.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Zvalik Pozri príspevok
Keď je zmes hladká, zoberieme ju z ohňa a znova za stáleho miešania pridáme 3 žltky. Z bielka ušlaháme pevný sneh a pridáme do neho práškový cukor. Čokoládovú hmotu ešte veľmi jemne premiešame s bielkami.
Vyzerá to dobre...len tie bielka asi nedávať do horúceho...alebo?
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
velvet Pozri príspevok
Vyzerá to dobre...len tie bielka asi nedávať do horúceho...alebo?
Ahoj Velvet!
Myslím si, že tá zmes už asi bude trošku vychladená, keď sa do nej budú dávať bielka s cukrom. Lebo, po odstavení z ohňa tam primiešaš žĺtky /čo bude chvíľku trvať/, potom si vyšľaháš sneh s cukrom a až potom ho dáš do čokolády... Fakt sme to už dávno nerobili, ale pokúsim sa to spraviť čo najskôr.....

Až by si náhodou robila, daj vedieť ako chutila! Mimi
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Horúca čokoláda: 100g horkej čokolády, alebo čokolády na varenie s obsahom kakaa min. 50%. (Kvalitná horká čokoláda obsahuje 75 a viac % kakaa, je skôr na priamy konzum, chuť ocenia najmä gurmáni.) 450ml mlieka (možno skombinovať mlieko a sladkú smotanu s nižším obsahom tuku, v čokoláde je ho dosť.) V mlieku (200ml) rospustíme na kúsky rozdelenú čokoládu (zohrievane vo vodnom kúpeli). Pridávame smotanu (250ml). Zohrievame, nevaríme. Výsledkom by mala byť tmavá, stredne hustá (nie pudingová) čokoláda, do ktorej pridávam trochu škorice a chilli, ktoré dá čokoláde jemnú, pikantnú chuť. Nesladím. Horká čokoláda, škorica, chilli, zázvor, všetko zdraviu prospešné, teda na zdravie.

http://www.svetonline.sk/film-online/cokolada/ - inšpirácia, nielen pre horúcu čokoládu
Naposledy upravil gilda : 28.01.11 at 07:08
1 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Ja robím smotanový krém, ktorý mi chuťovo pripomína starého Pioniera. 1 šľahačková smotana, 400 ml. kyslá smotana, 500 g. jemný tvaroh, vanilkový cukor a asi 4 veľké lyžice práškového cukru, podľa chuti. Vyšľahám šlahačku s vanilkovým cukrom, pridám tvaroh, kyslú smotanu a práškový cukor. Zamiešať a papkať. Tým skôr narodeným, ktorí jedli pionier s rožkom odporúčam čerstvú bagetu. A potom sa lekárka nestíha diviť z čoho mám vysoký cholesterol. Ale toto milujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať