Zavrieť

Porady

Drop shipping

Zdravim poradaci .neviete poradit dodavatelov sklady obchody ktory poskytuju Drop shipping? zaujima ma vsetko
Dakujem za pomoc
Usporiadat
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

Prevadzkujem e shopy a mam zaujem rozsirit ponuku ,vie mi niekto ponuknut tovar cez drop shipping?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
cunti Pozri príspevok
práve ma napadlo a myslím že už to aj niekto praktizuje....kupim si tovar a dam ho ako inzerciu uvediem že sa používa cca týzden samozrejme je nový a s 1-ročnou zárukov ale ja ho budem predavať bez záruky tým pádom sa zbavím platenia cla lebo to beriem na fyzickú osobu neplatím žiadne dane lebo to kupujem na FO a to čo predávam je použitý tovar síce je nový. Ďalej sa zbavujem záruky lebo riziko kupujúceho cez inzerciu je že keď sa pokazí tak ja mu negarantujem vrátenie peňazí. NO a samozrejme že cena takéhoto tovaru bude nižšia ako keby ho predávam ako nový preclený a zdanený ale asi to je lepší biznis ako to robiť podľa EU noriem a platnej legislatívy. Myslíte že takéto niečo je protizákonné ja som tam nič také nenašiel ak áno tak ma opravte?
su to znaky podnikania, pozri sa ako je podnikanie definovane,... vysvetlovat to potom mozes na sude... a kde si prisiel na tu blbost ze FO neplati clo a dan
0 0
sklipo sklipo

sklipo je offline (nepripojený) sklipo

prosim vas, v com je to nelegalne? je to to iste ako preposielanie objednavok ale s tym ze tovar je odosielany z velkoskladu a pod menom predajcu...nevidim na tom nic nelegalne.ci?budem rad ak mi to vysvetlite. tiez som o takom dacom uvazoval..dik
0 0
007miroslav007 007miroslav007

007miroslav007 je offline (nepripojený) 007miroslav007

Veď aj na Slovensku funguju take eshopy - ponukaju dropshiping ( a su aj dost zname )....
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
cunti Pozri príspevok
práve ma napadlo a myslím že už to aj niekto praktizuje....kupim si tovar a dam ho ako inzerciu uvediem že sa používa cca týzden samozrejme je nový a s 1-ročnou zárukov ale ja ho budem predavať bez záruky tým pádom sa zbavím platenia cla lebo to beriem na fyzickú osobu neplatím žiadne dane lebo to kupujem na FO a to čo predávam je použitý tovar síce je nový. Ďalej sa zbavujem záruky lebo riziko kupujúceho cez inzerciu je že keď sa pokazí tak ja mu negarantujem vrátenie peňazí. NO a samozrejme že cena takéhoto tovaru bude nižšia ako keby ho predávam ako nový preclený a zdanený ale asi to je lepší biznis ako to robiť podľa EU noriem a platnej legislatívy. Myslíte že takéto niečo je protizákonné ja som tam nič také nenašiel ak áno tak ma opravte?
Toto vedie ROVNO A PRIAMOCIARO DO BASY.
Naratal som v tvojom pripade iba 13 trestnych cinov. Ale ak sa budes dopre spravat, za 6 rokov si von na podmienku.
0 0
sorcerer sorcerer

sorcerer je offline (nepripojený) sorcerer

takze ak som tuto debatu spravne pochopil, v podstate je to mozne a legalne, pokial fakturu pre odberatela vystavi dodavatel a nie ja, a ja tym padom figurujem iba ako sprostredkovatel
0 0
Istiach Istiach

Istiach je offline (nepripojený) Istiach

Snažím sa
jaroll Pozri príspevok
zdravím, kto ešte hladá Drop shipping nech pozrie http://www.dekoracie-vianoce.sk/209,0,Spolupraca.html
Teraz tu mame link pod ktorym sa nam ukazuju nejake podmienky spoluprace. Zhodnotili by ste ich ako legalne, nelegalne?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Istiach Pozri príspevok
Teraz tu mame link pod ktorym sa nam ukazuju nejake podmienky spoluprace. Zhodnotili by ste ich ako legalne, nelegalne?
ja v tom nevidím problém prečo by to nemalo byť legálne,
viaceré známe firmy takto spolupracujú
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
cunti Pozri príspevok
práve ma napadlo a myslím že už to aj niekto praktizuje....kupim si tovar a dam ho ako inzerciu uvediem že sa používa cca týzden samozrejme je nový a s 1-ročnou zárukov ale ja ho budem predavať bez záruky tým pádom sa zbavím platenia cla lebo to beriem na fyzickú osobu neplatím žiadne dane lebo to kupujem na FO a to čo predávam je použitý tovar síce je nový. Ďalej sa zbavujem záruky lebo riziko kupujúceho cez inzerciu je že keď sa pokazí tak ja mu negarantujem vrátenie peňazí. NO a samozrejme že cena takéhoto tovaru bude nižšia ako keby ho predávam ako nový preclený a zdanený ale asi to je lepší biznis ako to robiť podľa EU noriem a platnej legislatívy. Myslíte že takéto niečo je protizákonné ja som tam nič také nenašiel ak áno tak ma opravte?
To je taká zafixovaná idea - nesprávna - medzi obyvateľmi, ale nie je to tak: clo sa neplatí do 150€, ale DPH len do 22€.
0 0
denisio44 denisio44

denisio44 je offline (nepripojený) denisio44

Zdravím,
moja otázka znie asi takto:na ebay zacnem inzerovat produkt,ludia si ho objednajú,poslu peniaze na paypal,ja pojdem na web kde ten produkt ponúkajú,objednam a zaplatim ho kontom na paypale,oni to odoslu na zakaznikovu adresu a sprofitom cca 10 dolarov nakuse(a kedze na ebay je limit 10 predanych veci na mesiac) mam profit cca 77€/mesiac.ak zakaznikovi dorazi tovar z webu mozem mat z toho nejaky pravny problem?Dakujem za odpoved.
0 0
knight knight

knight je offline (nepripojený) knight

Načo to sem píšeš do dvoch tém? Áno môžeš, keďže ide o sústavnú činnosť za účelom dosiahnutia zisku, potrebuješ živnosť a zo zisku zaplatiť daň z príjmu, odvody, prípadne aj DPH, keď pôjde o príjem zo zahraničia..
0 0
denisio44 denisio44

denisio44 je offline (nepripojený) denisio44

Prepáč,že som napisal do dvoch tém,nevedel som,že sa to nedá vymazať.Nevedomosť ma neospravedlňuje,ja viem.A ak živnosť nemám?A robím to čisto na vlastnú päsť?Možu ma nejako dopátrať cez bankový účet alebo byt nejako stíhaný na Slovensku?Môžu vôbec na Slovensku zistit že nezdanujem tie peniaze?
Naposledy upravil denisio44 : 24.03.13 at 13:45
0 0
knight knight

knight je offline (nepripojený) knight

Nič sa nestalo Keď pridáš príspevok do nejakej témy, tá sa posunie navrch a ľudia si to tu všimnú..
Tak všetko je možné, síce pri zisku 70 EUR to je menej pravdepodobné, ale môže ťa udať kamarát, ktorému sa pochváliš alebo podobne.. Viem o jednom prípade z ČR, kde si chlapec zarábal na affiliate programe a prišla mu kontrola za neoprávnené podnikanie.
0 0
denisio44 denisio44

denisio44 je offline (nepripojený) denisio44

Tam vlastne ide len o to,či nebudu zistovať odkial mám peniaze na účte a odkial som ich zobral na paypal.Ďakujem za doterajšie odpovede.
0 0
sklipo sklipo

sklipo je offline (nepripojený) sklipo

este jedna otazka. preco by mal byt dropshipping nelegalny ohladom dani a DPH? ved ked dodavatel posle tovar zakaznikovi, tak tu DPHacku na koncovej fakture zaplatim ja ako predajca. a potom mi posle dodavatel fakturu na ten tovar a DPH z tej faktury si zaplati on. je to klasicky model obchodu- ja kupim a predam dalej. ja v tom nevidim ziadny problem na krateni dani. vsetky DPHacky a dane su riadne zaplatene, ibaze si objednam dopravu priamo od dodavatela zakaznikovi. alebo ak je velky problem ze moju fakturu posiela dodavatel tak sa urobi elektronicky podpis a faktura sa nebude posielat v baliku s tovarom ale mailom alebo osobitne postou. naozaj an tom nevidim nic nelegalne.
0 0
samod samod

samod je offline (nepripojený) samod

Ja nevidím na dropshippingu nič nelegálne. V zásade ide o právne rozličné situácie
1. sprostredkuješ predaj nejakého tovaru - výrobca to posiela pod svojím menom - osoba nedodáva tovar, ale službu , pretože konáš v mene a na účet tretej osoby. Do obratu sa započíta výnos zo služby sprostredkovania , neriešis clo, ani dovoz.
2. vystupuješ voči kupujúcemu vo vlastnom mene a na svoj účet buď formou komisionárskej zmluvy teda vystupuješ ako predávajúci - faktúra i dodací list sú tvoje - finančné vysporiadanie medzi tebou a obchodníkom je Vás samostatný vzťah tu je aj z hľadiska DPH sa to považuje akoby si tovar kúpil a predal § 9 ods. 4 ZDPH Ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala. Ty sa z pohľadu DPH, cla staráš o preclenie , DPH a podobne. Platíš daň na výstupe, máš nárok na odpočet DPH.

Predávaš cudzí tovar vo vlastnom mene

3. Predávaš svoj tovar vo vlastnom mene to isté čo v prípade 2, akurát najprv kúpiš, potom predáš.

4. Ak je niekde intrakomunitárne dodanie, tak je oslobodené od DPH a samozrejme otázka nadobudnutia tovaru a jeho zdanenia v inom členskom štáte je samozrejme aktuálna, ale predpokladám, že niekto počul o zásielkovom obchode, takže tam sa zahraničná osoba registruje až po dosiahnutí určitého obratu ( V SR ide o 35000 Eur za rok a iné štáty to majú podobné - viď § 6 ZDPH) takže strašiť dvojitou DPH je mierne povedané nepresné. Ak niekto predá tovar vo vlastnom mene za viac ako 35000 Eur len do jedného štátu , tak predpokladám, že už bude mať na daňového poradcu v mieste dodania.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať