Zavrieť

Porady

Jazda autom v čakacej dobe na VP v prípade jeho straty..

Zdravím poraďáci,

Neviete mi, prosím, poradiť, či v prípade straty vodičského preukazu môžem jazdiť autom v čakacej lehote na vydanie vodičského preukazu? Požiadala som oddelenie dokladov v mieste môjho trvalého bydliska o vydanie vodičského preukazu, pretože som ho stratila na neznámom mieste. Keď som si pýtala vydanie náhradného dokladu, bolo mi povedané, že dva mesiace sa už toto potvrdenie nevydáva. Neviete niekto, prosím, či to znamená, že v čakacej lehote na vydanie VP nesmiem jazdiť? Mne totižto s kľudom povedali, že nie!!
Myslela som si, že dostanem náhradný doklad do dňa, kým mi bude vydaný nový vodičák a vec bude vybavená.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Zdá sa mi nelogické nemôcť možno aj mesiac jazdiť, kým mi bude vydaný nový VP, keď som nespáchala žiadny dopravný priestupok. Auto potrebujem, a jazdím na ňom pravidelne, za stratu nemôžem, navyše som zaplatila 13 EUR za požiadanie o nový. Poznám dvoch ľudí z môjho okolia, ktorí VP stratili už dávnejšie; obaja dostali náhradný doklad. Nemáte s tým v poslednej dobe niekto skúsenosť? Ja som si to už overovala aj na Odbore dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru, na ich stránke, predpokladám, že mi odpovedia niekedy budúci týždeň /možno/.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Keď potrebujeme nové doklady



    Veľmi často sa stáva, že ľudia prídu na políciu kvôli tomu, že potrebujú nové doklady.
    Dôvody môžu byť rôzne. Poškodenie, zničenie a v neposlednom prípade krádež.
    Vtedy sme povinní to ohlásiť do siedmich dní na najbližšej polícii.

    Na nové doklady si môžeme niekedy počkať až 30 dní.
    Náhrada za vodičský preukaz, ktorý niekto ukradol, vás vyjde na 6,50 €.
    Preukaz, ktorý sme zničili, stratili alebo poškodili, bude stáť o niečo viac. Zaplatíme zaň 13 €.

    Nový vodičský preukaz je možné získať aj omnoho rýchlejšie.
    Za to, že ho dostaneme za dva pracovné dni, sa pripláca - štvornásobkom normálnej sadzby.

    Pri požiadavke nového občianskeho preukazu je cena vyššia, stojí 16,50€.
    Ak však žiadame o vydanie preukazu v dvoch rokoch po sebe, cena je dvojnásobná.

    Stáva sa, že vodič po určitom čase nájde starý vodičský, či občiansky preukaz, ktorý predtým stratil, respektíve mu ho niekto ukradol.
    Vtedy je, podľa zákona o cestnej premávke povinný tento vodičský preukaz bezodkladne odovzdať orgánu Policajného zboru.
    Ak nájdeme preukaz inej osoby, taktiež sme povinní okamžite ho odovzdať.
    Buď priamo majiteľovi, alebo príslušníkom polície, či už železničnej, vojenskej, alebo obecnej. Ten ho potom posunie na príslušné miesta.

    http://natankuj.sme.sk/c/5413934/dat...falosneho.html

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja som stratil VP pred troma rokmi .po nahlásení u polície mi bol nový vydaný po cca 1 hodine .koľko som platil si už nepamätám.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ak si stratu nahlasoval na polícii, mal si dostať potvrdenie kde je napísané že si stratil VP, toto potvrdenie by som ukazovala v prípade ak by ta hliadka zastavila v čase pokiaľ ešte nie je vydaný nový VP.

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Lujza, to potvrdenie mi odmietli dať, tvrdili mi, že vraj už dva mesiace ho nevydávajú. Ja som len podpísala čestné prehlásenie, že som VP stratila na neznámom mieste a požiadala som o vydanie nového hneď. ALE, mohla som si priplatiť /v takom prípade by to bolo za 52 €/ a vydali by mi ho do dvoch pracovných dní.Ani v takom prípade by mi však potvrdenie nedali /č.ž. aj tak by som bola dva dni od auta odstavená.

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    hm celkom zaujimave ze ti nedali potvrdenie. mne ukradli celu penazenku aj s dokladmi co som tam mal vsetko a na v.p. mi dali potvrdenie ze mozem jazdit, a keby si sofer kamionu?? alebo niekde v pekarni sofer?? tak co teraz nemozes pracovat?? je to blbost s tym potvrdenim .bud taras ty alebo ten co ti to povedal takze chod este raz tam a vypytaj si papier.

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Súhlasím s tebou, video1983, naozaj mi ho odmietli dať, až mi rozum nad tým zastal, ale už som uvažovala nad tým, že tam pôjdem znova a za nadriadeným milej pani úradníčky. Mesiac čakať nemôžem.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Viem ,že ,inak sa postupuje pri strate a inak pri krádeži.Respektíve pri strate a kradeži sú iné poplatky.

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    áno buchač, nemusím čakať, dám žiadosť, zaplatím 52 € a dva dni som aj tak bez auta bez potvrdenia o strate od polície, keďže bez VP jazdiť nemôžem.Tomu ja poviem služba verejnosti po slovensky.
    A rozdiel v popl. za stratu a krádež celkom dobre nechápem, pretože podľa zákona o pozemných komunikáciách je vodič povinný chrániť VP rovnako tak pred stratou, zničením ako aj pred odcudzením... Ale podľa polície je väčší vinník ten, kto preukaz stratí, ako ten, komu ho ukradli. V každom prípade je tam priestor pre špekulácie, mali by to ujednotiť.Ja jazdím 10 rokov a vodičák som stratila 1.krát. A prisahám, že aj posledný, pretože v prípade nejednotných popl. /krádež vs.strata/ na budúce /a pevne verím, že to nebude skôr ako o ďalších aspoň 10 rokov/ budem určite tvrdiť, že mi ho ukradli.

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    K tejto veci len chcem povedať, že vodičák už mám nový, dnes som si ho bola vziať. Vybavenie trvalo týždeň. Bola som tam aj minulý týždeň, ale náhradný doklad mi nedali, nemajú na to pracovníci oprávnenie a za tým si stoja, napísal mi to aj riaditeľ krajského PZ v NR.
    Som rada, že to aspoň trvalo tak krátko.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lianett Re: Jazda autom v čakacej dobe na VP v prípade jeho straty..
    ...
    Auto potrebujem, a jazdím na ňom pravidelne,
    ...
    ...tak plať ...
    Nemusíš čakať ...dáš žiadosť ...a ...
    POLÍCIA - SPRÁVNE POPLATKY
    Žiadosť o vydanie zbrojného preukazu 16,50 €, 500 Sk
    Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu 16,50 €, 500 Sk
    Vydanie preukazu zbrane 4,50 €, 150 Sk
    Vydanie preukazu zbrane ako náhradný za stratený , zničený , odcudzený, alebo poškodený16,50 €, 500 Sk

    Vydanie preukazu zbrane ako náhradný za stratený, zničený, odcudzený alebo poškodený / opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokov / 33 €, 1000 Sk
    Žiadosť o rozšírenie zbrojného preukazu 16,50 €, 500 Sk
    Žiadosť o vydanie nákupného povolenia 16,50 €, 500 Sk
    Žiadosť o vydanie európskeho zbrojného preukazu 16,50 €, 500 Sk
    Žiadosť o vydanie zbrojného sprievodného listu 16,50 €, 500 Sk
    Žiadosť o vykonanie skúšky alebo preskúšanie z odbornej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo
    Prvá skúška 49,50 €, 1500 Sk
    Opakovaná skúška 26,50 €, 800 Sk
    Žiadosť o vydanie povolenia na znehodnotenie zbrane alebo na výrobu rezu zbrane 6,50 €, 200 Sk
    Úschova každej zbrane, hlavnej časti zbrane alebo streliva do nej 16,50 €, 500 Sk
    Predlženie úschovy zbrane, hlavnej časti zbrane alebo streliva do nej 9,50 €, 300 Sk
    Žiadosť o vydanie zbrojnej licencie 331,50 €, 10 000 Sk
    Žiadosť o vydanie povolenia na prevádzku strelnice 663,50 €, 20 000 Sk
    Žiadosť o predlženie platnosti európskeho zbrojného pasu 3 €, 100 Sk
    Žiadosť o vydanie výnimky na zbraň kategória „A“ 99,50 €, 3000 Sk

    SPRÁVNE POPLATKY
    1,50 € - výpis z evidenčnej karty vodiča a nevodiča
    50,-Skk za každú začatú stranu

    6,50 € - prvé vydanie VP
    200,- Skk - výmena VP
    - výmena medzinárodného VP
    - odcudzenie VP
    - rozšírenie vodičského oprávnenia
    - výmena VP vydaného v zahraničí

    13 € - strata VP
    (400,-Skk) - strata medzinárodného VP
    - poškodený VP
    - poškodený medzinárodný VP

    vydanie do 2 pracovných dní:
    26,50 € - prvé vydanie VP
    (800,-Skk) - výmena VP
    - odcudzenie VP
    - rozšírenie vodičského oprávnenia

    vydanie do 2 pracovných dní:
    52 € - strata VP

    (1600,-Skk) - poškodený VP

    Výmena Vodičského preukazu:
    • platný Občiansky preukaz
    • kolok v hodnote 6,50 € (200,-Skk) (zmena priezviska, bydliska, rozšírenie vodičského oprávnenia, výmena VP)
    • kolok v hodnote 13 € (400,-Skk) ( poškodený VP)

    Medzinárodný Vodičský preukaz:
    • platný Občiansky preukaz
    • aktuálny Vodičský preukaz
    • kolok v hodnote 6,50 € (200,-Skk)
    • 1x fotografia s rozmermi 3,5 x 4,5cm

    MVP sa vydáva na počkanie
    Odcudzenie VP a MVP:
    • platný Občiansky preukaz
    • kolok v hodnote 6,50, € (200,-Skk)
    • zápisnica z OO PZ (kópia), alebo vypísané čestné vyhlásenie o odcudzení
    • v prípade MVP aktuálna fotografia 3,5x4,5cm

    Strata VP a MVP:
    • platný Občiansky preukaz
    • kolok v hodnote 13 € (400,-Skk)
    • zápisnica z OO PZ (kópia), alebo vypísané čestné vyhlásenie o strate
    • v prípade MVP aktuálna fotografia 3,5x4,5cm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.