Zavrieť

Porady

ešte raz dohoda o vykonaní práce

Prepáčte že sa vraciam k téme stále tu preberanej, ale chcela by som vedieť, či dobrovoľne nezamestnaná osoba, korá má príležitostne dohodu o vykonaní práce, platí z tejto dohody zdravotné poistenie.
Ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Na zmluve stačí sa dojednať na počte hodín za mesiac a sumu za hodinu. Popíš presný popis vykonávanej činnosti. Ale nezabudni na dochádzku.
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

Lenka, dakujem velmi pekne ! ! ! Vedela by si mi, prosim ta odpisat este na prispevok, na ktory ste mi pred chvilkou odpovedali, este tam mam otazocku.Velmi pekne dakujem !!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikaa
Lenka, dakujem velmi pekne ! ! ! Vedela by si mi, prosim ta odpisat este na prispevok, na ktory ste mi pred chvilkou odpovedali, este tam mam otazocku.Velmi pekne dakujem !!!
Veronika, ak máš na mysli presné určenie dní a hodín, tieto skutočnosti nemusíš uvádzať. Vyznačíš to v dochádzke (na tlačive, ktoré dostať kúpiť, resp. si sama vyrobíš).Tu v prísp.č.10 a 11. je príloha doch.listu, aj v prísp.č. 15 je príloha:
http://www.porada.sk/showthread.php?...t=doch%E1dz%2A
Naposledy upravil Paula : 01.11.05 at 20:55
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

Paula, velmi pekne ti dakujem.
Ja som mala na mysli toto: ci mozem zamestnat nezamestnaneho evidovaneho na dohodu takto:
uzavriem s nim dohodu na istu cinnost s napr.150 hod rocne a potom 150 hod na druhu cinnost, po vykonani cinnsti z prvej dohody. Dakujem velmi pekne za odpoved
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

Dakujem velmi pekne za ten dochadzkovy list ! ! ! ! ! ! ! !
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikaa
Paula, velmi pekne ti dakujem.
Ja som mala na mysli toto: ci mozem zamestnat nezamestnaneho evidovaneho na dohodu takto:
uzavriem s nim dohodu na istu cinnost s napr.150 hod rocne a potom 150 hod na druhu cinnost, po vykonani cinnsti z prvej dohody. Dakujem velmi pekne za odpoved
Veronika, nie je prijateľné podľa zákona mať človeka na dohodu na tú istú opakovanú činnosť . Veľa už sa o tom tu písalo. Skús prelúskať témy cez možnosť "hľadať" hore na obrazovke. Zadaj si heslo "dohoda" alebo "opakovaná"....príspevky ťa presvedčia a usmernia
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
veronikaa
Paula, velmi pekne ti dakujem.
Ja som mala na mysli toto: ci mozem zamestnat nezamestnaneho evidovaneho na dohodu takto:
uzavriem s nim dohodu na istu cinnost s napr.150 hod rocne a potom 150 hod na druhu cinnost, po vykonani cinnsti z prvej dohody. Dakujem velmi pekne za odpoved
Samozrejme ze mozes, len nesmies zabudnut, ze nesmie presiahnut tych 64 hodin a prijem 3200,- do mesiaca.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Pardon, musi to byt praca presne vymedzena NIE opakovana cinnost.
To slovicko cinnost som prehliadla.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikaa
Dakujem velmi pekne za ten dochadzkovy list ! ! ! ! ! ! ! !
Vďaka patrí lenkek Ona ho priložila.
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

Dakujem za odpovede. Ak by to teda bola praca presne vymedzena a nie opakovana cinnost, tak by to potom bolo mozne?

Ak by napr. islo o toto: potrebujem, aby sa do urciteho terminu usilo 100 ks tych istych vyrobkov - detske nohavice. Do dalsieho terminu by som potrebovala usit 100 ks vyrobkov ineho druhu - damske bluzky. Je jedno, kedy ta zienka v praci bude, hlavne ze to vypracuje do toho terminu a v zakonom stanovenom max. pracovnom case tyzdenne.
Alebo som mimo?
Dakujem za odpovede
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikaa
Dakujem za odpovede. Ak by to teda bola praca presne vymedzena a nie opakovana cinnost, tak by to potom bolo mozne?

Ak by napr. islo o toto: potrebujem, aby sa do urciteho terminu usilo 100 ks tych istych vyrobkov - detske nohavice. Do dalsieho terminu by som potrebovala usit 100 ks vyrobkov ineho druhu - damske bluzky. Je jedno, kedy ta zienka v praci bude, hlavne ze to vypracuje do toho terminu a v zakonom stanovenom max. pracovnom case tyzdenne.
Alebo som mimo?
Dakujem za odpovede
Veronika, škoda, že zadávaš otázky vo dvoch témach.....mohli mať odpovede aj ostatní, ktorých to zaujíma, pod jednou strechou. Šitie je šitie, je to opakujúca sa činnosť. Skúšali sme tu už vymyslieť pre upratovačku na každý mesiac inú činnosť (umývanie okien, vysávanie, leštenie nábatku ....), ale aj to je na hrane.
0 0
veronikaa veronikaa

veronikaa je offline (nepripojený) veronikaa

Paula,
dakujem ti velmi pekne za vsetky odpovede ! ! ! ! ! !

Vysvetlim ti, preco som prispevky o dohode pripajala vzdy k inej teme.
Prvy prispevok, ktory som napisala sa tykal zaregistrovania dohodara na SP, a tak som prispevok poslala do temy: "dohoda o vykonani prace" , v ktorom sa tato tema rozoberala.

Druhy prispevok sa tykal poctu odpracovanych hodin na dohodu, co bolo rozoberane v prispevku "este raz dohoda..."a kde som prispevok zaradila.
Prave z dovodu, aby to citatelia mali pokope, som prispevky zaradovala do prislusnych tem.

Co sa tyka toho posledneho prispevku ohladne "opakovanej cinnosti", ten som zaradila do temy "dohoda o vykonani prace" po tom,ako som sa podakovala za predchazdajuci prispevok. Nakolko nik nereagoval, uvazovala som, ze mi nik z tych, co este nespia nepise, pretoze si mysli, ze tam svieti moje meno za to podakovanie a nie za novu otazku. Tak som v teme "este raz dohoda..." poprosila o odpoved k tomu prispevku. Kedze odpovede prichadzali na tuto temu, prispevok z temy "dohoda o vykonami prace" som vymazala.

Myslela som, ze je to takto v poriadku ...
0 0
comex comex

comex je offline (nepripojený) comex

Len jedna otázka. Môžem brať niekoho za dobrovoľne nezamestnaného, ale na základe toho, že to on tvrdí. Alebo mám od neho pýtať potvrdenie o tom, že ho Úrad práce vyradil z evidencie.

Kati
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

comex
Len jedna otázka. Môžem brať niekoho za dobrovoľne nezamestnaného, ale na základe toho, že to on tvrdí. Alebo mám od neho pýtať potvrdenie o tom, že ho Úrad práce vyradil z evidencie.

Kati
Neviem, možno nerozumiem dobre otázke. Ak sa jedná o limit zárobku - nie je to Tvoj problém, ale zamestnanca. Jeho vzťah k úradu práce je jeho vzťahom. Ak sa jedná o uplatnenie/neuplatnenie nezdaniteľnej časti ZD, tak to porieši vyhlásenie k ...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Dobré ráno všetkým!
Som zamestnaná na HPP a chcela by som sa ešte zamestnať na dohodu. Moja otázka znie , ak by som vykonávala celý rok na dohodu a bola by to opakovaná činnosť, môže to tak byť definované v dohode o vykonaní práce? Ide o opakovanú činnosť napr: účtov.faktúr, došlých,vyšlých, kvartal.DPH s počnúc ku koncu roku s daňovým priznaním, alebo sa má dohoda meniť každý mesiac. Ďakujem za skorú odpoved.
Naposledy upravil renča1 : 11.11.05 at 06:33
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rúbalová Renáta
Dobré ráno všetkým!
Som zamestnaná na HPP a chcela by som sa ešte zamestnať na dohodu. Moja otázka znie , ak by som vykonávala celý rok na dohodu a bola by to opakovaná činnosť, môže to tak byť definované v dohode o vykonaní práce? Ide o opakovanú činnosť napr: účtov.faktúr, došlých,vyšlých, kvartal.DPH s počnúc ku koncu roku s daňovým priznaním, alebo sa má dohoda meniť každý mesiac. Ďakujem za skorú odpoved.
Dohoda nemôže byť uzatvorená na tú istú činnosť ako v HPP.
Doplňujem: u toho istého zamestnávateľa.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Rúbalová Renáta
Dobré ráno všetkým!
Som zamestnaná na HPP a chcela by som sa ešte zamestnať na dohodu. Moja otázka znie , ak by som vykonávala celý rok na dohodu a bola by to opakovaná činnosť, môže to tak byť definované v dohode o vykonaní práce? Ide o opakovanú činnosť napr: účtov.faktúr, došlých,vyšlých, kvartal.DPH s počnúc ku koncu roku s daňovým priznaním, alebo sa má dohoda meniť každý mesiac. Ďakujem za skorú odpoved.
Neodporúčal by som opakovanú pravidelnú činnosť vykonávať na základe DVP. Výrazne hrozí prekvalifikovanie na klasický prac. pomer s prísl. dopadmi v podobe doplatkov fondov a sankcií.
"Kozmeticky" sa to niekedy rieši sériou DVP na rôzne druhy nepravidelných prác.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Tweety
Dohoda nemôže byť uzatvorená na tú istú činnosť ako v HPP.
Nejde o toho istého zamestnávateľa - predpokladám. Tak môže.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

STRELEC
Nejde o toho istého zamestnávateľa - predpokladám. Tak môže.
Tak to môže, už som to do príspevku doplnila. Automaticky som uvažovala na tým istým zamestnávateľom.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
STRELEC
Nejde o toho istého zamestnávateľa - predpokladám. Tak môže.
Peťko , nejde o toho istého zamestnávateľa u tohto zamestnávateľa vykonávam PÚ ide o a.s.. U dotyčného SZČO, kde sa chcem zamestnať na DVP by som vykonávala JÚ(došlé, vyšlé FA, DPH, daň.priznanie atd...). Tak teda môžem? Nebudú stoho žiadne sankcie? Nebudeme musieť každý mesiac meniť vykonáv.práce v DoVP.? Ešte raz dakujem za odpoved.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať