Zavrieť

Porady

výstavba domov

Firma stavia domy na kľúč. Kupi pozemky a vystaví dom a ten preda. Výstavba trvá 3 roky. Predpokladám, že všetky náklady spojené s výstavbou , včetne notár.popl. a iných popl.,miezd, materiiálu..... vstupujú do daňových nákladov až v čase výnosu z predaja. Zaujíma ma aký to je moment-podpis zmluvy
-prijatie prvej zálohovej platby
-podanie návrhu na zápis do katastra nehnuteľností
- zapísanie nového majiteľa katastrom
- prijatie poslednej splátky.
Poradí ktosi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ja som ti takú peknú odpoved napísala a ked som ti to išla odkliknúť, ma to vyhodilo... tak to musím ešte raz napísať...

    Candy je offline (nepripojený) Candy

    Candy
    Podľa mňa treba na výstavbu domov použiť účtovanie zákazkovej výroby, tj. musí byť vypracovaný rozpočet na jednotlivé etapy, minimálne na jednotlivé roky, tj. materiál, práca a ostatné náklady. Alikvotne k tomu sa rozpočítajú predpokladané tržby a tie sa účtujú bez ohľadu na to, či sa už nejaké peniaze od niekoho prijali alebo nie. Podrobnejsie neviem, ale tiez ma to asi bude zaujimat.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    toto by nemala byť zákazková výroba, ale nedokončená výroba a v tom je vraj rozdiel. JA toto neúčtujem. Som len sprostredkovateľ

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babenko1
    ja som ti takú peknú odpoved napísala a ked som ti to išla odkliknúť, ma to vyhodilo... tak to musím ešte raz napísať...
    Zabudla si ?

    Candy je offline (nepripojený) Candy

    Candy
    eviketa
    toto by nemala byť zákazková výroba, ale nedokončená výroba a v tom je vraj rozdiel. JA toto neúčtujem. Som len sprostredkovateľ
    Pokial je to tak, tak potom v case vynosu z predaja, tj. pri podpise zmluvy. To mas asi ako s fakturaciou, najprv Ti zaplati zalohu, potom mu to vyfakturujes(to je ta zmluva) a vzniknu Ti vynosy a potom Ti zaplati zvysok. Aspon myslim, ze by to tak malo byt. Ale nie som si ista s tym katastrom.
    Pokial to nespada pod §8 ods.4 zakona o dani z prijmov Ostatne prijmy (fyzickych osob), ale ak je to firma, tak urcite nie.

    snehulienka je offline (nepripojený) snehulienka

    snehulienka
    ano je to uctovanie zakazkovej vyroby. Podrobnejsie o tom najdes rozpisane v knihe Podvojne uctovnictvo od Anny Cenigovej. Vid www.ceniga.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.