Zavrieť

Porady

POMOC chrbtica

Ahojte. Prosim koholkolvek kto vie pomoct o radu. Mam 25 rokov a trpim bolestami krizovej chrbtice. bol som ja na CT a diagnoza je:

Sinistroskolioza L useku, spinalny kanal nieje zuzeny. skelet bez vyraznejsich degenerat. a štr. zmien. Bulging disk L2/3. Dorzálna cirk. protruzia disku L4/5 prom. do 2mm, bez evid. pelotu na korenove štr.

Lekar mi povedal ze to nieje nic vazne, mal som aj rehabilitacie, cvicenia, elektroliecbu, ale mam strasne bolesti, nemozem sa ani zohnut poriadne a neudrzim sa ani v predklone. Lieky som bral cortex, midocalm, tramal, no nic mi nepomahalo a bolest je stale cim dalej silnejsia. Poradte pls co mam robit a co to moze byt.

Dakujem
Usporiadat
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

LubomirD Pozri príspevok
a co poviete na tu ozonoterapiu? viem ze sa to dava v kritickych pripadoch, ale skusil by som aj to ked nebude uz ineho riesenia.
Na ozónoterapii bol dvakrát môj muž, je to v podstate jednoduchý ambulantný zákrok, ktorý by nemal mať také nevratné následky, ako má veľakrát operácia. V ľahších prípadoch to údajne veľmi pomôže. Nerozumiem tej diagnóze, máš tam písane okrem iného "do 2 mm", on mal vysunuté až 5 mm. Veľa z tých, čo operáciu absolvovali tvrdia, že by to už nerobili, aj tak sa im to vracia. Preto sa aj on rozhodol takto.
Ale k tej ozónoterapii. Na krátky čas mu to polepšilo, ale vrátilo sa to späť. Pravda je, že sa vykašľal na cvičenia, ktoré mu doporučili. Možno keby to dodržal, bolo by lepšie. Má problém s poslednými krížovými platničkami a má to citlivé na prechladnutie, hneď ho sekne. Operáciu mu doporučili ihneď po MR, ale nechce ísť a teraz skúša akési ázijské cvičenia, že vraj by to malo pomôcť aj bez operácie. Potrebuje to ale dlhší čas
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

skúsenosti s ozonoterapiou z netu:

http://www.zdravie.sk/sz/510/t11835/...noterapia.html
0 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

​Som rok po operácii chrbtice,ktorá nič nevyriešila.Moje problémy sa začali skoro pred troma rokmi. Dá sa povedať"klasické seknutie",od vtedy neustály kolobeh vyšetrení ,po roku urgentná operácia.Lieky nepomáhajú,preliečenie v nemocnici každý polrok /infúzie,lieky,injekcie/-mierne zlepšenie tak na týždeň.Samozrejme kľudový režim na lôžku. Mne sa totiž všetko zhoršuje po záťaži/bolesť v driekovej časti chrbtice,nohy a aj krívanie/,stačí aj obyčajná 15 minútová chôdza.Po mesiaci mojich problémov som začala krívať ,trvalý stav.Po pol roku od operácie mi bol naordinovaný korzet a ten som nosila 2 mesiace+pribudla francúzska barla,bez nej je to horšie.Vyšetrenia neurologické,ortopedické,reumatologické a gynekologické-všade "negat".Chcem ešte dodať ,že počas tohto obdobia problémy s krvácaním 2x /no všetko hneď riešené lekárom/.Vie niekto poradiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať