Zavrieť

Porady

Spor pri autonehode

Auto č. 1 stálo na hlavnej ceste pri chodníku, auto č. 2 išlo v protismere a miňalo ho, Auto č.2 začalo odbočovať na parkovisko a nezbadalo, že auto č, 1 začalo cúvať, a auto č. 1 nevidelo, že auto č. 2 odbočuje na parkovisko a narazilo pravou stranou zadného nárazníka do auta č. 2 do dverí vodiča.
Kto je na vine, riešil už niekdo takúto situáciu, ked ani jeden z vodičov nezbadal toho druhého.
Usporiadat
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Ešte poprosím ale ozaj kvalifikovanú odpoved s odkazom na zákon o cestnej premávke, súdny znalec vypočítal že žlté cúvajúce auto začalo cúvat skor ako sivé auto začalo odbočavat , má žlté cúvajúce auto prednost ?, musí sivé auto pri odbočovaní počkat kým cúvajúce auto prejde - to je najhlavnejší problém v spore, hoci neviem ako to vyšlo ,že žlté auto aj ked začalo cúvat skor narazilo do obočujúceho auta- do predných dverí bližšie k stredovému stlpíku , znalecký posudok vypracoval ZNALEX zo Zvolena má s nimi niekto skúsenost?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

k znalcovi, záleží od toho, kto je zadávateľom znaleckého posudku, ktorá strana sporu, resp. určil ho súd???

zober si len tak na okraj kauzu Žitného... kde znalec prokuratúry vypočítal že auto šlo 139 km/h a znalec obhajoby, že auto šlo 119 km/h... a expert zo Žiliny, z dopravného ústavu povedal, že podľa metodiky výpočtu sú oba posudky správne... a teraz kto má pravdu??? a to je podľa mňa riadny rozdiel...
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

dakujem za každý názor
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tak tu len jedna rada: obráť sa na právnika a absolvuj s ním všetky nasledujúce pojednávania.
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Súd v tomto spore prebehol, moja požiadavka bola zamientutá. Dovod: súdny znalec sa vyjadril, že vodič odbočujúceha auta nevenoval dostatočnú pozornost vlavo alebo neodhadol rýchlost cúvajúceho auta. Pri paragrafe o odbočovaní vlavo má vodič dat prednost prichádzajúcim autám zprava, je možné že odbočujúce auto má dat prednost cúvajúcemu autu zlava, nikde vo vyhláške som podobný prípad nenašiel. Dalej ,že cúvajúce auto začalo cúvat skor o 2,8 s. skor ,ako auto začalo odbočovat ,a odbočujúce auto vstúpilo do k o r i d o r u cúvajúceho auta, nie je to naopak , považuje sa cúvanie za smer jazdy ,je to predsa jazda vproti smere.
Okrem toho usúdili, že odbočujúce auto narazilo prednými dverami už pri stredovom stlpiku do cúvajúceho auto, ktoré malo prasknuté zadné svetlo,dá sa dverami nabúrat do druheho auto. Vobec sa nebrali do uvahy pravidla o cestnej premávke, cúvanie, odbočovanie , že to je právna otázka, čo myslíte poradáci mám sa odvolat na kraj ... ĎAKUJEM ZA KAZDY NÁZOR ALEBO SKÚSENOST
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať