Zavrieť

Porady

domáca vodáreň

chcel by som sa opýtať, mám v pivnici domácu vodárničku zn.belumi s 50L zásobnikom (cam pgc 1100) zásobujem vodu do wc a do práčky, vodu vytláča na 1 posch. a do podkrovia , neviem či mám spravne nadstavený zopínací a vypínaci tlak , keď otvorím ventil , teda spláchnem wc čerpadlo hneď zopne ,napúšťa v poriadku , keď napustí, čerpadlo vypne. Neviem či by to čerpadlo nemalo zopínať neskôr , keďže je v nádobe natlakovaná voda , tlak vypínaci je 3 atm, pri akom tlaku zopína to neviem , má niekto podobnú skúsenosť?
Usporiadat
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

Mna by zaujimalo či ste riešili aj nejak filtraciu vody. Mam na mysli zniženie žeeleza vo vode, zniženie tvrdosti prip. desinfekciu. dakujem
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

moje wilo tusim zapina pri 1,6 a vypina tiez okolo 3.. na polievanie zahrady to teda moc nieje..
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

everlast Pozri príspevok
chcel by som sa opýtať, mám v pivnici domácu vodárničku zn.belumi s 50L zásobnikom (cam pgc 1100) zásobujem vodu do wc a do práčky, vodu vytláča na 1 posch. a do podkrovia , neviem či mám spravne nadstavený zopínací a vypínaci tlak , keď otvorím ventil , teda spláchnem wc čerpadlo hneď zopne ,napúšťa v poriadku , keď napustí, čerpadlo vypne. Neviem či by to čerpadlo nemalo zopínať neskôr , keďže je v nádobe natlakovaná voda , tlak vypínaci je 3 atm, pri akom tlaku zopína to neviem , má niekto podobnú skúsenosť?
Zrejme je tam nastavená malá diferencia-t.j. rozdiel medzi spínacím a vypínacím tlakom
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

nie nie, zle nastavene to nebude. Presne toto robi nedostatocny tlak vzduchu v nadrzi medzi jej stenou a gumenym balonom. Jedine dofukat na hodnotu uvedenu v navode.
Inac, tie Belumi a kadejake ine Baumax znacky nie su domace vodarne. Su to cerpadla z tlakovou nadobou a parametrami uplne mimo potreby domacnosti.
Ked to uz ma byt domaca vodaren aj v zmysle stavebnej legislativy, tak potom mrknite napriklad Ebaru. Ale to je uz ina liga.
0 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

drozdm Pozri príspevok
Mna by zaujimalo či ste riešili aj nejak filtraciu vody. Mam na mysli zniženie žeeleza vo vode, zniženie tvrdosti prip. desinfekciu. dakujem

ano mám tam aj filtráciu, ale ja vodu zo studne na pitie nepoužívam iba na wc a pranie , tak filtrácia je na nečistoty , inak tie filtre sú rôzne, moc sa v ních neviznám ale na nete je ich veľa s rôznym účinkom
0 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

môže byť nie som odborník , ano je to čerpadlo s tlakovou nádobou 50 , čerpadlo je zn . euromatic pgc1100 a na nete som našiel , že je to kvalitné čerpadlo ocenené produktom roka , tak neviem. ja vodu zo studne použivam na wc a pranie a nemám problém , tlačí vodu v dostatočnom tlaku , inak ďakujem za radu na ten tlak medzi plášťom a gum.obalom sa pozrem len , neviem ,kde sa dofúkava a na akú hodnotu, lebo som stratil návod a na nete ho nejak nemôžem zohnať
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Ani ja nie som vodar, ale okolnosti ma sem tam prinutili vyznat sa :-)
Ono cerpadlo to nemusi byt zle, ja len pisem ze cerpadlo s tlakovou nadobou a domaca vodaren nie je to iste. Je to legislativny zalezitost - zakon o stavebnych vyrobkoch. Ale tym to neopravime, pome dalej.

Ak mas nadrz tvaru "gula" tak na vrchu je plastovy kryt, ak tvaru "valec na lezato" tak na opacnom boku ako je hadica. Ten das dole a je tam ventil ako na aute.
Fuka sa na hodnotu zapinacieho tlaku zmensenu o 0,2 baru. Priklad, ak je zapinaci tlak 2 bary, fukam na 1,8. Cerpadlo vtedy musi byt vypnute a uplne odtlakovane - vypustena voda.
1 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

ďakujem za radu , zajtra sa na to mrknem , hádam niečo poriešim ,teraz ma čaká nočná
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

aj ja si myslím, že bude stačiť dofúkať vak v zásobníku. Ak je málo dofúkaný, čerpadlo často zopína aj pri malých odberoch a hrozí poškodenie motora.
1 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

problém je v tom, že nemôžem odmerať ten tlak . lebo klasický tlakomer aký sa použiva pri pneumatikách mi tam nepasuje , ten ventilok je príliš hlboko a ked pritlačím tlakomer tak ho nestlačí
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

tak to je uz naozaj technicka prekazka, ktoru musis dako prekonat - bez pristupu k tomu ventilu to nepojde.
Ja na tazko pristupne miesta pouzivam pumpu z baumaxu. Ma na tele manometer a potom hadicku z koncovku, ktoru vzdy dako napasujem.
A pri jednom aj dofukam potom. (samozrejme, na vacsiu vodaren si beriem kompresok, komu by sa to chcelo rucne...)
0 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

a koľko taká pumpa koštuje?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

everlast Pozri príspevok
chcel by som sa opýtať, mám v pivnici domácu vodárničku zn.belumi s 50L zásobnikom (cam pgc 1100) zásobujem vodu do wc a do práčky, vodu vytláča na 1 posch. a do podkrovia , neviem či mám spravne nadstavený zopínací a vypínaci tlak , keď otvorím ventil , teda spláchnem wc čerpadlo hneď zopne ,napúšťa v poriadku , keď napustí, čerpadlo vypne. Neviem či by to čerpadlo nemalo zopínať neskôr , keďže je v nádobe natlakovaná voda , tlak vypínaci je 3 atm, pri akom tlaku zopína to neviem , má niekto podobnú skúsenosť?
Nadstavený ??

Ako "nadstavený" ?

Snáď NASTAVENÝ , nie ???

Nadstaviť sa dá dom, keď mu pridáš poschodie , alebo podkrovie.

A tiež colštok,keď k nemu pridáš nejakú latku.
0 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

ďakuje pánu múdremu za vsuvku z pravopisu aspoň niečo
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

to nie je pravopis to je pripomenutie správnej KOMUNIKACIE

hovorím tak aby ma iní pochopili..
0 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

a čo je to keď nie pravopis," hovoropis "? keď "hovoríš", aby ťa iní pochopili ? Som rád , že hovoríš tak zrozumiteľne , ja tu píšem k určitej téme a aj keď s chybami , tak ma pochopili a vyjadrili sa k téme!!!!
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Navrhujem drzat sa temy, je to o cerpadle a nie nejakom nepodstatnom pravopise :-) Bez pravopisu prezijeme neobmedzene, bez vody len par dni - priority su jasne.


Inac pumpa co mam ja stoji tak 3-4€ podla toho aka je kde akcia, je to taka uplne jednoducha slapacia, tusim origo na bicykle ci co. Priznam sa ze uz ich niekolko poslo, ale kde kupim lacnejsi tlakomer?
2 0
everlast everlast

everlast je offline (nepripojený) everlast

tienik Pozri príspevok
Navrhujem drzat sa temy, je to o cerpadle a nie nejakom nepodstatnom pravopise :-) Bez pravopisu prezijeme neobmedzene, bez vody len par dni - priority su jasne.


Inac pumpa co mam ja stoji tak 3-4€ podla toho aka je kde akcia, je to taka uplne jednoducha slapacia, tusim origo na bicykle ci co. Priznam sa ze uz ich niekolko poslo, ale kde kupim lacnejsi tlakomer?
plne s tebou súhlasím TIENIK , zajtra sa na tú pumpu mrknem v Baumaxe vďaka
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

pumpa je takato:

http://www.autodoplnky.net/autodopln...56-Nozna-pumpa

nie je to reklama, ale prvy odkaz co som nasiel :-)

Ci ju teraz ma baumax, neviem. ALe obycajne ju tam vzdy vidim, alebo jej dvojpiestovu verziu
2 0
Sagittarius_SA Sagittarius_SA

Sagittarius_SA je offline (nepripojený) Sagittarius_SA

Pripájam sa k problematike nasledovne:

Mám v pláne, v blízkosti za RD do zeme uložiť 3000 lit nádrž na dažďovú vodu, a zakryť cca 50 cm zeminou, nasávanie z hĺbky 1,2 m a následne cca 18-19 mertov po 1" pvc potrubí v miestnosti kotolne umiestniť vodárničku, otázné je či z tej diaľky bude možné nasávať vodu z nádrže ? Nechcel by som budovať šachtu vedľa nádrže, izolácia v zime a podobné veci
Niekto nápady ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať