Zavrieť

Porady

Ako zúčtovať uhradené záväzky bez dokladu o úhrade

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám zúčtovať staršie záväzky ktoré SZČO platil vkladom na účet alebo posielal z účtu inej osoby a nemá ani potvrdenie z banky, ani výpis z účtu tej súkromenej osoby a ani firma ktorej platil mu nechce dať nejaké potvrdenie nakoľko už nemajú dobré vzťay. Môžem to spraviť nejako cez interný doklad aj napriek tomu že to nebude výdavok odpočít. zo základu dane ?? Poradte mi prosím. Šanca na povrdenia o úhradách sú nulové .

ďakujem, Evka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ja by som to zaúčtovala ako VNZD na základe čestného prehlásenia, že boli uhradené, ale nevie vydokladovať.
    Alena Šimová
    jasmin151077 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať ako mám zúčtovať staršie záväzky ktoré SZČO platil vkladom na účet alebo posielal z účtu inej osoby a nemá ani potvrdenie z banky, ani výpis z účtu tej súkromenej osoby a ani firma ktorej platil mu nechce dať nejaké potvrdenie nakoľko už nemajú dobré vzťay. Môžem to spraviť nejako cez interný doklad aj napriek tomu že to nebude výdavok odpočít. zo základu dane ?? Poradte mi prosím. Šanca na povrdenia o úhradách sú nulové .

    ďakujem, Evka
    Ešte by bola možnosť len poznačiť v knihe záväzkov úhradu s poznámkou, že neexistuje doklad.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jasmin151077 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať ako mám zúčtovať staršie záväzky ktoré SZČO platil vkladom na účet alebo posielal z účtu inej osoby a nemá ani potvrdenie z banky, ani výpis z účtu tej súkromenej osoby a ani firma ktorej platil mu nechce dať nejaké potvrdenie nakoľko už nemajú dobré vzťay. Môžem to spraviť nejako cez interný doklad aj napriek tomu že to nebude výdavok odpočít. zo základu dane ?? Poradte mi prosím. Šanca na povrdenia o úhradách sú nulové .

    ďakujem, Evka
    Ako Vy viete , že to bolo zaplatené ? Však ani Vám nie je schopná SZČO preukázať doklad, že to uhradila . Tak na základe čoho by sa účtovalo v Knihe záväzkov .Len za základe daného slova podnikateľa ? O peňažnom denníku ani nehovoriac , tam nemôžete účtovať nič , ani
    VNZD .

    Ako zúčtovať uhradené záväzky bez dokladu o úhrade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.