Zavrieť

Porady

Zaradenie automobilu do majetku

Dobrý deň, veľmi súrne a fundovane potrebujem poradiť. Sme nezisková organizácia, zaoberajúca sa sociálnou pomocou pre ťažko telesne a mentálne postihnuté deti. Dostali sme v decembri do daru automobil. Potrebovala by som ho zaradiť do majetku ešte do roka 2010 a vôbec neviem ako na to. Neviem či sa môže aj odpisovať pretože má už 7 rokov. Dostali sme ho od sponzora darovacou zmluvou. Auto sponzor zobral na leasing z autobazáru čiže, na technickom preukaze ešte ako majiteľ nie sme mi ale máme dispozičné právo na neho zmluvne aj taký protokol je spísaný. Neviem či ho môžem zaradiť do majetku na základe darovacej zmluvy a neviem ani to či ho môžeme odpisovať keď už má 7 rokov. Hodnota automobilu v darovacej zmluve je 7.300 eur. Prosím vás poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jelenka Pozri príspevok
    Dobrý deň, veľmi súrne a fundovane potrebujem poradiť. Sme nezisková organizácia, zaoberajúca sa sociálnou pomocou pre ťažko telesne a mentálne postihnuté deti. Dostali sme v decembri do daru automobil. Potrebovala by som ho zaradiť do majetku ešte do roka 2010 a vôbec neviem ako na to. Neviem či sa môže aj odpisovať pretože má už 7 rokov. Dostali sme ho od sponzora darovacou zmluvou. Auto sponzor zobral na leasing z autobazáru čiže, na technickom preukaze ešte ako majiteľ nie sme mi ale máme dispozičné právo na neho zmluvne aj taký protokol je spísaný. Neviem či ho môžem zaradiť do majetku na základe darovacej zmluvy a neviem ani to či ho môžeme odpisovať keď už má 7 rokov. Hodnota automobilu v darovacej zmluve je 7.300 eur. Prosím vás poraďte mi.
    Najprv zaúčtuješ jeho obstaranie, potom zaradenie do majetku.

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    obstaranie - to je na darovacej zmluve tých 7.300? dám to do majetku ale neviem či ho môžeme odpisovať...

    matig je offline (nepripojený) matig

    účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac matig
    majetok odpisujes
    uctovne - dobu si stanovis podla miery opotrebenia.

    Zaradenie automobilu do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.