Zavrieť

Porady

Softvér pre internet

Zavadzam domov internet.. aký softvér mi odporučate na ochranu, antivír , firewall ?? ZN: som uplnz zaciatočník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    aladin
    Zavadzam domov internet.. aký softvér mi odporučate na ochranu, antivír , firewall ?? ZN: som uplnz zaciatočník
    Existuje kopec antivírových a Firewallových produktov. Problémom je, že väčšina z nich je spoplatnená. Je ťažké nájsť nejaký Freeare. Mne sa to podarilo a teraz používam antivírus Avast a firewall ZONEalarm.

    Zonealarm je pre domácnosti (nekomerčné) využitie zadarmo, síce neposkytuje plné využitie jeho schopností, ale pre ochranu domáceho počítača je dostatočný. Stačí si ho stiahnuť tu:
    http://www.zonelabs.com/store/conten...=dbtopnav_zass

    Po čase (15 dní testovací čas) treba len vyplniť taký registračný formulár a potom sa Ti automaticky pri novej verzii updatuje.

    Ten Avast je tiež freeware pre domácnosti (Home version). Tiež má automatickú aktualizáciu databázy a zachytil mi už nejeden vírus. Stiahnuť si ho môžeš tu:

    http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

    Ak by ti tieto nevyhovovali alebo nájdeš inú free verziu, môžeš si ich časom zmeniť.

    Ak máš potom záujem, môžeš si nainštalovať aj nejký AntiSpyware, ale môžeš kľudne fičať aj bez toho, prípadne po nejakom polroku, keď už získaš prehľad (prečítaš si nejaké články o spyware) si nejaký nainštalovať. Hlavné sú však antivír a firewall, bez toho browsovať po inernete je ako striedať partnerky v Bangkoku bez ochrany.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ja mám jeden tip na platený, veľmi kvalitný antivír - volá sa NOD 32 a produkuje ho slovenská firma ESET (www.eset.sk), vystriedal som už rôzne antivírové programy a tento je zatiaľ skutočne najlepší, aktualizuje sa on-line cez net a ceny sú pri dvojročnej aktualizácii pre individuálneho používateľa od 2300 Sk bez dph.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Blokovací program ale platený je aj Kerio.
    Neplatený s obmedzenými možnosťami je Ad-Aware.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Odporúčam antivírusový systém NOD32, firewall Outpost Firewall Pro, rezidentne Microsoft Antispyware a odstraňovač reklám Ad Muncher. Namiesto Internet Explorera používaj Operu alebo Firefox. :p

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ajobs
    Ja mám jeden tip na platený, veľmi kvalitný antivír - volá sa NOD 32 a produkuje ho slovenská firma ESET (www.eset.sk), vystriedal som už rôzne antivírové programy a tento je zatiaľ skutočne najlepší, aktualizuje sa on-line cez net a ceny sú pri dvojročnej aktualizácii pre individuálneho používateľa od 2300 Sk bez dph.
    Ja ho neplatím, ale používam 30 dňovú verziu. Vždy ju po 30 dňoch odinštalujem a nonovo nainštalujem (mám fintu ako to znova neťahať). Aktualizuje sa mi sám veľmi často a už ma niekoľkokrát upozornil na vírus v emailoch. Ako prehliadač mám Firefox.

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Čaute poraďáci
    Ja používam už 4 roky antivírus SYMANTEC, a musím povedať že po skúsenostiach a Avastom aj Nodom som s týmto najspokojnejší.
    Stojí asi 1200 na rok, sám sa pripája na domovskú stránku a kontroluje si aktuálne databázy a k sú hneď si ich obnovuje a za tie roky ,musím zaklopať ťukťukťuk mi ani raz nepustil nebezpečnú neplechu.
    Pekný deň

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    tak az teraz po dlhom case som presiel (po vyskusani mnohych softov) na AVG internet zatial som velmi spokojny (to nemala byt reklama)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.