Zavrieť

Porady

zapal priedusiek

Dobry den chcela by som sa opytat maly ma zapal priedusiek uz 2 tyzden poslali nas na kramare a po vysetreniac zapal pluc nezistili dali nam lieky.obvodna lekarka nasadila dalsie antibiotika pretoze sa jej dychanie maleho stale nepacilo v pondelok ideme na krvne testy,ale vcera dostal 39.6 horucku,ktoru sme nemohli 2 hodiny stiahnut tak sme to riesili pohotovostou tam mu nic nedali ibaze zabaly.vecer zacal zvracat uz aj dnes ale doteraz sa horucky ani zvracania neobjavili do vcera a to je uz 2 tyzdne lieceny.moze to byt nieco vazne???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Ak malý zvracia častejšie určite by mal ísť k lekárovi. Okrem reakcie na antibiotiká by mohlo ísť aj o vírus /aj to sa dá vyšetriť a dosť presne/. My sme sa nedávno vrátili z nemocnice, malý / 5 rokov/ tiež začal so zápalom priedušiek, antibiotiká nezaberali a po výmene zvracanie a hnačky. Nakoniec sme boli na infuzkach v nemocnici a zistili mu rotavírus zo stolice. Rotavírusy ale môžu byť pre malé deti do roka nebezpečné. A ešte by mohlo ísť aj o tzv. RS vírus, v prípade toho zápalu priedušiek, určite sa lekára na tieto veci opýtaj, najmä u malých detí takéto vírusy nie sú sranda.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Kedy bola zmena antibiotík?Môže to byť aj reakcia,ak ich netoleruje.Pokiaľ zvracia doteraz,je na mieste pohotovosť.Ak teplota klesla a zvracanie prestalo,treba dieťa zavodnovať a zajtra ísť na vyšetrenia krvi a hlavne nech zoberú výtery zovšadial.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    davaj mu cerstvo odstavene ovocie a zeleninu,ale zmiesane s vodou v pomere 1:1.a po malych davkach,aby zase nezvracal.

    teraz telo potrebuje dost tekutin ,ale caj a voda to samy neutiahnu.
    okrem toho,telo potrebuje vela zivin,ktore moze lahko stravit a preto stavy su vybornym riesenim.aj miesto jedla.
    ziadne prisladzanie!!!!
    nekombinuj ovocie so zeleninou,kombinuj len sladsie s kyslejsim,aby to dieta bolo schopne vypit.a hlavne je,aby to nebolo z chladnicky.vyloz si vecer kusky,co budes potrebovat a rano mu ich odstav a zmiesaj s vlaznou vodou/najlepsie by bolo s fitrovanou/.staci mu vypit pol pohara kazdu hodinu,ale musi to byt certsve.nevadi ze musis stale umyvat odstavovac.

    kombinacie,napriklad:

    2 mrkvy,1 petrzlen,kus brokolice
    1 paradajka,kus karfiolu
    1 velky kalerab,1 mrkva,kusok zeleru
    2 male grepy,1 sladke jablko
    1 pomaranc,1 kyslejsie jablko,2 mandarinky
    4 slivky,1 maly citron,polovica jablka,1 hruska.........

    mato3374 je offline (nepripojený) mato3374

    mato3374
    To s tými štavami by som vynechal. nič v zlom, ale malý má ATB ak som správne pochopil. Mnoho z nich je kontraindikovaných s ovocím a kyslými produktmi!
    ODvodnenie by som riešil preto cez zavodňovacie prostriedky, ktoré doplnia intra a extra celulárnu tekutinu: sú to najma: Fluidex, Kulíšek, Elektrolyty (humana) a spol. Dúfam že pomohlo

    duggle je offline (nepripojený) duggle

    manželka a matka dvoch detí ...viac duggle
    ja by som ešte pridala probiotiká, napriklad Nutrolin B plus

    mato3374 je offline (nepripojený) mato3374

    mato3374
    neviem ci by to zrovna pomohlo... ak sa to dostalo do tela je jedno ci uzivam probiotika alebo nie..... mozno skor ako zotavovacia liečba.. neviem, ešte nemám skúsenost s probiotikami a varicellou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.