Zavrieť

Porady

Hurá do Egypta!

Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

jeso Pozri príspevok
no už sa aj naši zobudili...

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí odporučilo turistom necestovať do Egypta až dnes! V krajine pritom už niekoľko dní pretrvávajú násilné nepokoje. Opoziční demonštranti sa usilujú o zvrhnutie 30-ročnej vlády Husního Mubaraka.

"Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978," napísalo ministerstvo vo svojom vyhlásení.

...práve to vysielali v rýchlych TV novinách, myslím na tých 110 našich slovenských turistov, ktorí dnes odleteli do Hurgady...žiadne peniaze nestoja za to, aby sme išli do neistoty, a myslím že aj do nebezpečenstva, veď ich museli cestovky upozorniť pred cestou, že budú musieť byť len v hoteli, žiadne vychádzky von z hotela, a výlety už vôbec nie...
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

MZV SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do
Egypta. (Publikované dňa: 31.01.2011)


V súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou v Egypte
sprevádzanou početnými útekmi väzňov z egyptských väzníc a predĺžením
zákazu vychádzania (od 15,00hod. do 08,00 hod.) Ministerstvo zahraničných
vecí SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do
Egypta.

Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať
Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na
satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV
SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978.
To isté odporúčame našim občanom, ktorí hľadajú spôsob, ako z Egypta
odcestovať.
Rezort diplomacie je zároveň v stálom kontakte s cestovnými kanceláriami v
SR a má prehľad o voľných dopravných kapacitách. Oceňujeme pritom ich
záujem a ochotu komunikovať a spolupracovať pri ochrane záujmov, zdravia a
životov našich občanov.

Našim občanom si dovoľujeme pripomenúť, aby MZV SR o svojom pobyte
informovali prostredníctvom registračného formulára občanov SR cestujúcich
do zahraničia. (www.mzv.sk/Register). Prípadne, aby tak urobili občania,
ktorí vedia o pobyte svojich príbuzných v Egypte.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR
Telefón: 00421-2 / 5978 3981
Fax: 00421-2 / 5978 3999 (3989)
E-mail: tlac@mzv.sk
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

foresterbig Pozri príspevok
Kto sa chystá tento rok do Egypta?Je to už bezpečné?
ja určite nie, ja neriskujem a preto Egypt ani Tunisko tento rok nie, čo je mi ľúto,/ hlavne Tuniska, moja obľúbená dovolenka/, takže ani zadarmo by som neišla, ale každý ma na to iný názor. Asi sa moc ľúbim a aj svoju rodinu
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

...už doleteli a viacerým sa nepáčilo, že im skrátili dovolenku, chceli si ju ešte užiť, ja to nechápem, môžu byť radi že sú doma a v bezpečí...
4 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

no už sa aj naši zobudili...

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí odporučilo turistom necestovať do Egypta až dnes! V krajine pritom už niekoľko dní pretrvávajú násilné nepokoje. Opoziční demonštranti sa usilujú o zvrhnutie 30-ročnej vlády Husního Mubaraka.

"Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978," napísalo ministerstvo vo svojom vyhlásení.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....no pre mňa tam nemusí byť ani vojnový stav ...nešla by som tam...100ludí 100chutí....
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Robert Niznansky
Nikde nieje úplne bezpečno, ale to nemôže znamenať že sa zabarikádujeme doma.
Sem tam treba niekde ísť. Egypt je dobrá volba. Síce tam bol problém ale tak kde niesu problémi. Denne sa tam premelie 1Milion turistov, tak až také hrozné to není.
Ale treba si zvoliť overenú a kvalitnú cestovku a neísť na slepo.
Ked sa nejaky blbec rozhodne vyhodit do luftu letisko,ci nejake ine centrum,kde sa zdruzuje vela ludi,tak je uuuuplne jedno,s akou cestovkou si tam. Uz vidim nejaku delegatku,ako tomu zabrani...
A urcite si vela ludi rozmysli,ci bude podporovat ekonomiku statu,kde sa necitia bezpecne,kde sa to hemzi terorizmom
4 1
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
buchač Pozri príspevok
...každé malé decko je pekné , krásne ........KAŽDÉ.....aj cigánča...

...ešte aj to , ktoré pobehuje v zime len v gaťkách , usoplené , uzimené , strapaté ...

Tam , kde mám chalupu , aj tam ich je zopár / veď kde nie sú / .....na prechádzke sme svojho času boli ...čierne kukadlá , beťársky úsmev , úškrnok na perách ...a z nich vyšlo " Dobrýýý deň "....
Len potom , ako vravíš , pribúdajú rôčky a prostredie už svoje robí ...hlavne tie negatíva ....žiaľ ...
Aj malý krokodíl je krásne zvieratko a aká špina z toho narastie.
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

SVK Pozri príspevok
Hotel som mal Hilton Taba. Kupoval som cez http://www.dovolenka.travel a cena bola tyzden pred odchodom 580 EUR na 11 dni. Jasne, bol to last minute, normalne asi takuto cenu dostane clovek na 1 tyzden, aj to neviem...
Tak ten si pamätám, leží priamo pri hraniciach s Izraelom, na skok od Eliatu, ale preslávil sa aj bombovým útokom v októbri 2004.
2 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

kto chce, nech tam ide, ale kto sa tam akurát nechystá, tak nech nezlahcuje situáciu a neposiela tam ostatných...
aj keby mi slubovali dovolenku zadarmo v super luxusnom hoteli, nikto by ma tam nedostal... ani teraz, ani nikdy predtým... na svete sú stovky destinácii, kde človeku nehrozia črevné problémy, kde sa môže voľne pohybovať, kde mu nehrozí absolútne žiadne riziko...
ich mentalita je nevyspytateľná... sama som zažila v Tunise v r.2009 ako sa náš autobus snažilo zastaviť auto plné divne vyzerajúcich arabov, ked autobusár nereagoval, snažili sa nás vytlačiť z cesty, trvalo to skoro hodinu, a bolo to dost adrenalínové... no asi nechceli vedieť, koľko je hodín... či? až sa autobusárovi podarilo zastaviť pri policajnej hliadke a tá ich zastavila... na naše prekvapenie, nás opat dohnali a situácia sa opakovala, naštastie sme uz boli blízko letiska... nehovoriac o ich správaní sa k ženám, európankám... no nechcela by som byt unesená 5 smradlavými arabmi ohodlanými na čokolvek, na dovolenke za pár šupov...
taktiež sa začali šíriť informácie o ich nárokoch na naše cestovné poistenie... jednu pani z čiech boli schopní 2x rozrezať, 3tí tuším napriek jej výslovnému zákazu, len aby dostali prachy za výkony z jej poistky... stačí si pozrieť archív tv prima... brrr
2 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

doktor23 Pozri príspevok
Jedna otázka pre odborníkov. Aké je more v Egypte (Hurghada, Sharm el Sheik) v apríli, prípadne v máji? Dá sa už kúpať?

P.S. Dať sa určite dá, len či nezamrzneme, deti majú radšej teplejšiu vodu.
Kedysi sme boli na prelome apríla/mája (odlet – apríl, prílet – máj) a už by sme nešli. Podľa domácich sme mali smolu na počasie, more malo 22-23 stupňov a nemalo čas sa vyhriať. Za celý pobyt sme mali len dva slnečné dni. Najprv zamračené, potom konečne slnko, ale po dvoch dňoch až do konca pobytu zase zamračené. Možno by bolo lepšie odchod posunúť minimálne od polovice (v druhej polovici) mája. Také zamračené fotky nemáme zo žiadnej inej dovolenky. Jednoznačne v decembri sme mali krajšie, slnečnejšie a teplejšie počasie (vzduch aj more), ako na prelome apríla/mája.
Boli sme aj s odletom niekedy po 20. máji (už si presne nepamätám) a to už bolo pre nás teplomilných a teplovodných v pohode.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Peter z Bratislavy Pozri príspevok
"Horúco" je tam už min. 2 roky, ale mimo prímorských stredísk Červeného mora. Takže zbytočne netreba strašiť , ke´d si tam sám nebol v poslednej dobe. Z Viedne sa lieta celú zimu aj do Sharmu aj do Hurghady a v lietadlách je plno Slovákov.
Ešte chvíľu potrvá kým sa situácia upokojí vo veľkých mestách. Aj preto Egypt bude vyslovene Last Moment detsináciou a za tie peniaze za letecký týždenný zajazd s AI v 4* hoteli nemáš ani dovolenku v našich Tatrách. Piatočné LM na dnešné odlety boli za 299 EUR vrátane popaltkov 4* Grand hotel s AI. Za necelé 4 hodiny letu si pritom v našom lete cca 26°C.
Možno je to všetko super lacné, ale aj tak sa odporúča prezieravosť ... ak sa dačo stane, je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Hoci egypstké dejiny milujem a pamiatky by som si rada pozrela, za súčasnej situácie by ma tam nedostali ani zadarmo.
2 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

kto sa bojí nesmie do lesa. Teroristi už zaútočili v Londýne aj v Madride. Celé Taliansko, Grécko aj malá Azia sú v seizmickej zóne, u susedov (v Sýrii) Turecka je vojna. Takže najlešie je ísť na Domašu, a nekúpať sa aby sa človek náhodou neutopil. Pozor však na miestnych Čmúdov....tých by som sa bál viac ako Egypťanov....

Radšej nech napíšu tí, čo sa teraz z Egypta vrátili a nie tí čo pozerajú a počúvajú médiá-tým ide o senzácie a čim horšie tím lepšie a ešte to aj zveličia. Vyhnite sa Káhire, Alexandrii, Port Saidu a v letoviskách si užite jediné blízke teplé more.
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ľubomír Motyčka
Pred 45 minútami ·

Dovolenka v Egypte?
Vojenský prevrat mnohí očakávali. Mnohí ľudia v cestovnom ruchu ho očakávali túžobne. Nepáčila sa im islamizácia. Do Káhiry necestujte, ale ak chcete, do letovísk choďte pokojne. Odhliadnuc od veľkej horúčavy. Neverte opakovaným, tým istým záberom v televíziách. Sú len z Káhiry. Trochu cynicky dokonca konštatujem, že dovolenka bude v Egypte lacnejšia. Bude silný tlak na znižovanie cien.
2 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Robert Niznansky
arizona
Robert Niznansky
Nikde nieje úplne bezpečno, ale to nemôže znamenať že sa zabarikádujeme doma.
Sem tam treba niekde ísť. Egypt je dobrá volba. Síce tam bol problém ale tak kde niesu problémi. Denne sa tam premelie 1Milion turistov, tak až také hrozné to není.
Ale treba si zvoliť overenú a kvalitnú cestovku a neísť na slepo.
Ked sa nejaky blbec rozhodne vyhodit do luftu letisko,ci nejake ine centrum,kde sa zdruzuje vela ludi,tak je uuuuplne jedno,s akou cestovkou si tam. Uz vidim nejaku delegatku,ako tomu zabrani...
A urcite si vela ludi rozmysli,ci bude podporovat ekonomiku statu,kde sa necitia bezpecne,kde sa to hemzi terorizmom

Jj chod tam s lacnou cestovkou alebo cez pofiderného típka čo len skúša a po dvoch dňoch skrachuje. Určite to bude super a ty budeš na nete nadávať dokola nováčikom na porade namiesto normalnej rady, len aby si ich zosmiešnila.
Robert Niznansky, nikto ti nebráni aby si tam neodišiel. Je to len varovanie poraďáčky, pred možnými kompiláciami počas pobytu.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vladis....pointa...ak ides s nie lacnou cestofkou...ale drahouznačkovou....atentatnik to bude mat v pokynoch ....ze tam ano...tam nie....
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...stačí pozerať správy a neišla by som tam za nič na svete , cestovka by ma nepresvedčila.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No ja neviem- ale nikto nikoho nasilu nikam neposiela- nevidím dovod,že by mali teraz cestovky porušiť plošne zájazdy, načo? Kto chce ísť - ide- kto nie- nejde- nikto nasilu nikoho nenúti...
1 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Seriózne CK ktoré majú medzinárodný kredit ako Tui Reisen a Fischer Reisen cz rýchlo pochopili situáciu a dali na výber klientom ktorý už majú kúpené dovolenky prebukovať si na iný termín alebo inú destináciu,tomu sa hovorí serioznosť a ústretovosť a takto si získavaju klientov pre ďalšie turistické sezóny.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
A na to si ako prišiel?
Všetci, čo sa zatiaľ vrátili z pláží od Červeného mora v Hurghade, Safage, či Marsa Alam, boli spokojní. V letoviskách je kľud, more má v zime cca 22°C a slnko páli. Tak čo by si chcel od najbližšej europskej a celoročnej a lacnej destinácie ešte viac?
Pozajtra je odlet do 4* hotela s AI za 299 EUR aj s poplatkami!!
Skús isť za takúto cenu do Tatier...
asi pre toto.... http://www.monitorujem.sk/ekonomika/...relke-v-egypte
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať