Zavrieť

Porady

NOČNÁ PRÁCA - oznámenie inšpektorátu práce

Ahojte poraďáci,
mám otázku ohľadom zamestnávania zamestnancov len v nočných zmenách. Viem, že je potrebné nahlásiť túto skutočnosť na inšpektorát práce.
Má s tým niekto skúsenosť? Prípadne by mi pomohol nejaký vzor tohto oznámenia.

Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calgary je offline (nepripojený) calgary

    calgary
    lienka26 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám otázku ohľadom zamestnávania zamestnancov len v nočných zmenách. Viem, že je potrebné nahlásiť túto skutočnosť na inšpektorát práce.
    Má s tým niekto skúsenosť? Prípadne by mi pomohol nejaký vzor tohto oznámenia.

    Ďakujem za skorú odpoveď.
    Vedel by niekto pomôcť? Mňa by navyše zaujímali sankcie za neoznámenie...

    Ďakujem.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Kde si to našiel, že je to potrebné oznámiť na inšpektoriat. Podľa mňa to musí byť uvedené v zmluve, je potrebné potvrdenie od lekára, že je spôsobilý na takúto prácu a ak má menej ako 18 rokov môže cez noc vykonávať prácu len na 1,alebo 2 hodiny.O hlásení na inšpektoriat neviem a mali sme už aj kontrolu z inšpektoriatu.

    jarka1507 je offline (nepripojený) jarka1507

    jarka1507
    Ahojte, aj mňa by zaujímalo ako to riešiť lebo v zákonníku práce je : "Zamestnávateľ, ktorý pravidelne zamestnáva zamestnancov v noci, je povinný upovedomiť o tejto skutočnosti príslušný inšpektorát práce a zástupcov zamestnancov, ak si to vyžadujú." Ak si to vyžadujú patrí aj pre inšpektorát práce? Lebo pani na inšpektoráte sa tiež len odvolávala na tento paragraf a povedala mi že radšej nech pošleme toto oznámenie. už ste ho niekto posielal? nejaký vzor? U nás sa možno nočná práca bude vykonávať len 2 mesiace.. preto je diskutabilné čo je to pravidelné zamestnávanie zamestnancov v noci.. pomôže niekto? Ďakujem

    NOČNÁ PRÁCA - oznámenie inšpektorátu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.