Zavrieť

Porady

Zrušenie DDP

Dobrý deň,
sporím si DDP v práci, ja dávam percento z hrubej mzdy a zamestnavatel mi prispieva tiež percento. Pred tromi rokmi som DDP vyberal a následne založil dalšiu zmluvy za tých istých podmienok. Teraz som sa dopočul, že si musím podať sám daňové priznanie do troch rokov od výberu. Doteraz mi to robil zamestnávatel. Chcel by som vedieť či je to pravda alebo nie.
Usporiadat
andrea100 andrea100

andrea100 je offline (nepripojený) andrea100

jasterica13 Pozri príspevok
takže som si to prešla celé ešte raz a vyšlo mi z toho, že povinnosť dodaniť MÁ....tak ma napadla otázka, že za rok 2010 mu robil DP zamestnávateľ + známa mu robila DP týkajúce sa dodanenia....nieje to blbosť - ak mu v práci vykonali ročné zúčtovanie, tak známa mu pravdepodobne spravila opravné daňové priznanie. a ak sa dodaňuje, tak by to nemalo byť tak, že sa zdaní len suma za celé obdobie sporenia až do zrušenia príspevkov zamestnanca, alebo aj zamestnávateľa ?Príspevky zamestnávateľa sa nedodaňujú, dodaňuje sa suma, o ktorú si znížil základ dane
odpoveď v texte
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

vladob26 Pozri príspevok
chcel by som poprosit o radu, ak je to mozne z nizsie uvedenych udajov?
za obdobie sporenia v III. pilieri DDS od januara 2008 do oktober 2010 mi bolo vyplatene cca 2500 eur... v oktobri 2010 som DDS zrusil...

V DP za r. 2008 som si uplatnil znizenie zakladu dane o 12 000 Sk
v DP za r. 2009 som si neuplatnil znizenie zakladu dane (pravdepodobne) a za r. 2010 som si urcite znizenie neuplatnil

Aka je vyska dane ktoru mam povinnost dodatocne dodanit, je mozne aby to cinilo az cca 600 eur?

Dakujem za odpoved
treba si zvýšiť základ dane presne o toľko (nie pravdepodobne) .. o koľko si si ho za tie roky znížil
.. ani za tri roky to nemôže na dani robiť 600 eur
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

FO podava DP typ A a navysuje základ dane o 102 €, lebo v r. 2010 zrusil DDP .
Aj po navýšení základu dane o tých 102€ mu vychádza základ dane 3829€, čiže má nárok na zamestnanecku prémiu. Pýtam sa, má na ňu nárok aj ked sme navyšovali ten základ dane pre zrušenie 3. piliera?

A ak áno, a ona bola v pracovnom pomere 12 mesiacov ale zdanitelný prijem mala len za 10 mesiacov /bola pn/, tak v riadku 45b DP, typ A uvádzam aký počet mesiacov?

Vďaka za odpoved
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

brikina Pozri príspevok
FO podava DP typ A a navysuje základ dane o 102 €, lebo v r. 2010 zrusil DDP .
Aj po navýšení základu dane o tých 102€ mu vychádza základ dane 3829€, čiže má nárok na zamestnanecku prémiu. Pýtam sa, má na ňu nárok aj ked sme navyšovali ten základ dane pre zrušenie 3. piliera?

A ak áno, a ona bola v pracovnom pomere 12 mesiacov ale zdanitelný prijem mala len za 10 mesiacov /bola pn/, tak v riadku 45b DP, typ A uvádzam aký počet mesiacov?

Vďaka za odpoved
z drsr..
Nárok na zamestnaneckú prémiu nevzniká, ak je daňovník povinný zvýšiť základ
dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane
podľa § 11 ods. 9 až 11 zákona o dani z príjmov (príspevky na doplnkové dôchodkové
sporenie, finančné prostriedky na účelové sporenie a poistné na životné poistenie).
1 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

dakujem
0 0
cheryl cheryl

cheryl je offline (nepripojený) cheryl

Dobrý deň, dvakrát som si prečítala celú diskusiu, ale stále som si nie istá, či som to pochopila správne... poprosím nejakého odborníka o odobrenie ;o)
DDS bolo zrušené v r. 2010, sumu na dodanenie som rozdelila na tri roky rovným dielom. v DP za rok 2010 bol teda základ dane zvýšený o jednu tretinu celej dodaňovanej sumy, aby nevznikol veľký nedoplatok za rok 2010. v DP za rok 2011 uplatňujem na dodanení zvyšnú časť (druhú tretinu, príp. aj celú zvyšnú časť). je to správne? Vopred ďakujem za pomoc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cheryl Pozri príspevok
Dobrý deň, dvakrát som si prečítala celú diskusiu, ale stále som si nie istá, či som to pochopila správne... poprosím nejakého odborníka o odobrenie ;o)
DDS bolo zrušené v r. 2010, sumu na dodanenie som rozdelila na tri roky rovným dielom. v DP za rok 2010 bol teda základ dane zvýšený o jednu tretinu celej dodaňovanej sumy, aby nevznikol veľký nedoplatok za rok 2010. v DP za rok 2011 uplatňujem na dodanení zvyšnú časť (druhú tretinu, príp. aj celú zvyšnú časť). je to správne? Vopred ďakujem za pomoc.
Ako chceš, buď zbytok, alebo zas len jednu tretinu. Máš ešte jeden rok.
0 0
cheryl cheryl

cheryl je offline (nepripojený) cheryl

Tweety, ďakujem Ti za rýchlu odpoveď. ;o)
0 0
zuzana.sa zuzana.sa

zuzana.sa je offline (nepripojený) zuzana.sa

Dobrý deň, poprosím o radu. DDS zrušená v januári 2009, musí daňovník dodaniť v roku 2011 uplatňovanú daňovú úľavu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana.sa Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosím o radu. DDS zrušená v januári 2009, musí daňovník dodaniť v roku 2011 uplatňovanú daňovú úľavu?
Áno.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať