Zavrieť

Porady

zmluva alebo živnosť??

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Prosim vas mam taku dilemu.... Mam živnosť ktora plati od 18.4.2010 do 11.10.2010 moja mama dala na mna uzatvorit nejaku zmluvu o sprostredkovani finančneho poradenstva kotra plati od 1.1.2010. V tej zmluve je uvedene meno priezvisko potom ze miesto podnikania uvedeny moj trvaly pobyt a rod.čislo. Nie je tam napisane ziadne ICO ani nic take...ani kopiu zivnostenkeho listu som neposkytovala...nikomu... Chcem sa spytat povazuje sa to ze to vykonavam na zmluvu alebo na zivnost....Ja to na živnost nemozem robit lebo nemam ani v zivnosti uvedene ze sprostredkovatelske sluzby mam tam len kupa tovaru a predaj konecnemu spotrebitelovi....V skutocnostii tu pracu nevykonavam ale robi ju moja mama....
Nechcem to mat ako živnost.... za co to mam prosim vas povazovat za pracu ktoru vykonavam v ramci zivnosti alebo je to len nejaka bezna pracovna zmluva nikde v tej zmluve nie je napisane ze sa uzatvara na zakde zivnosti alebo nieco take...je tam len veta miesto podnikania a uvedeny moj trvaly pobyt...
Usporiadat
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
ako to mam uviest v DP VI.Oddiel :prijem z podnikania vykonavany podla osobitnych predpisov alebo je to prijem z činnosti sprostredkovatelov ktore nie su živnostou ? Ak som zarobila za cely cas podnikania v roku 2010: 3 794 eur a tam ten prijem z tej banky je 1 800 to sa teraz stanem povinnym platcom poistenia alebo do uvahy beru len tych 3 794 alebo je to 3794+1800 ? a tym padom by som presiahla 12 nasobok minimalnej mzdy...a budem musiet kvoli tomu si platit SP...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

No v prvom rade by si si to mala hádam ujasniť z mamkou. ..
predpokladám, že mamka to všetko riadne ošetrila .. či?
príjem uvedieš v DP v tab 1 riadok 8.
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ice dive Pozri príspevok
áno je to príjem z podnikania podľa osobitných predpisov...a musíš uviesť celý príjem t.j. 3794 + 1800... mamina bola v tvojom podnikaní šikovná
Katy a R Pozri príspevok
No v prvom rade by si si to mala hádam ujasniť z mamkou. ..
predpokladám, že mamka to všetko riadne ošetrila .. či?
príjem uvedieš v DP v tab 1 riadok 8.
Jeden napíše tak a druhý tak......

Myslim, že na ujasňovanie je asi dosť neskoro...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. máš pravdu .. nevidela som tú zmluvu - tak neviem presne ... ale pre platenie poistného na SP je jedno, či ide o riadok 3, alebo 8. Pripočíta sa ti k riadku 2.
Však mamka robí DP za seba ... spavíš podľa nej..
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Katy a R Pozri príspevok
.. máš pravdu .. nevidela som tú zmluvu - tak neviem presne ... ale pre platenie poistného na SP je jedno, či ide o riadok 3, alebo 8. Pripočíta sa ti k riadku 2.
Však mamka robí DP za seba ... spavíš podľa nej..
tak to bude asi lepšie aby som ho tam vobec neuvadzala....

Ona si DP nerobi robim jej ho ja!!! a ona pre tu inu banku to robi priamo na živnost čiže ona ma prijem zo živnosti...
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

no v každom prípade prepáč nechcem Ti siahať do svedomia, ale ja sama som mala a aj každý rok mám niekoľko telefonátov v zmysle lanária ma tam a tam čo mi odporučíš mám to skúsiť - môj názor je v drvivej väčšine že nie, lebo nato tí ľudia nemajú /bohužiaľ/ a až v čase DP sa dozviem, že ich to predsa len zlákalo vidina peňazí za 1 zmluvu a tie riešenia ako z toho von sa potom ťažko hľadajú. Hovoríš že mama zarobila 1800 eur, keď sa to rozpočíta na mesiac tak to nieje bohviečo a za tie problémy, ktoré sa tým spôsobia to už vonkoncom nestojí. Keď si prepočítaš koľko len zaplatíš na odvodoch, koľko sa zaplatilo na telefonátoch a ešte keď nedajbože ľudia prestanú platiť a bude treba vrátiť provízie, až vtedy bude problém
prajem ti aby ste to vyriešili čo najmenej bolestivo
2 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Anik Pozri príspevok
no v každom prípade prepáč nechcem Ti siahať do svedomia, ale ja sama som mala a aj každý rok mám niekoľko telefonátov v zmysle lanária ma tam a tam čo mi odporučíš mám to skúsiť - môj názor je v drvivej väčšine že nie, lebo nato tí ľudia nemajú /bohužiaľ/ a až v čase DP sa dozviem, že ich to predsa len zlákalo vidina peňazí za 1 zmluvu a tie riešenia ako z toho von sa potom ťažko hľadajú. Hovoríš že mama zarobila 1800 eur, keď sa to rozpočíta na mesiac tak to nieje bohviečo a za tie problémy, ktoré sa tým spôsobia to už vonkoncom nestojí. Keď si prepočítaš koľko len zaplatíš na odvodoch, koľko sa zaplatilo na telefonátoch a ešte keď nedajbože ľudia prestanú platiť a bude treba vrátiť provízie, až vtedy bude problém
prajem ti aby ste to vyriešili čo najmenej bolestivo
neboj už to nebude také jednoduché ľudí registrovať v NBS nakoľko budú musieť absolvovať vzdelávanie a testy... t.j. už ich nebudú chrliť maklérske spoločnosti ako na bežiacom páse...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pizzanoel Pozri príspevok
tak to bude asi lepšie aby som ho tam vobec neuvadzala....

Ona si DP nerobi robim jej ho ja!!! a ona pre tu inu banku to robi priamo na živnost čiže ona ma prijem zo živnosti...
.. čo na toto neviem načo si vôbec zadávala otázku ... keď na to kašleš. .. a aj mamke zle uvádzaš príjmy do DP..

Inak Zitka5 sa tejto problematike venuje tu na porade veľmi podrobne .. len neviem, či máš záujem to čítať...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pre Ice dive
§6
(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)


----------------------------------------------------------
29a)Napríklad zákon č. 43/2004 Z. z. o starobnom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 650/2004 Z. z. v znení zákona č. 747/2004 Z. z., zákon č. 5/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, zákon Slovenskej národnej rady č. 310/1992 Zb. v znení neskorších predpisov, zákon č. 566/2001 Z. z. v znení neskorších predpisov, zákon č. 340/2005 Z. z. o sprostredkovaní poistenia a sprostredkovaní zaistenia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Nakoľko sa jedná http://www.porada.sk/1644688-post13.html
4 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. takže správne riadok 8 ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Zita5 Pozri príspevok
Pre Ice dive
§6
(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)


----------------------------------------------------------
29a)Napríklad zákon č. 43/2004 Z. z. o starobnom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 650/2004 Z. z. v znení zákona č. 747/2004 Z. z., zákon č. 5/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, zákon Slovenskej národnej rady č. 310/1992 Zb. v znení neskorších predpisov, zákon č. 566/2001 Z. z. v znení neskorších predpisov, zákon č. 340/2005 Z. z. o sprostredkovaní poistenia a sprostredkovaní zaistenia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Nakoľko sa jedná http://www.porada.sk/1644688-post13.html
tak sa ospravedlňujem a beriem späť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ice dive Pozri príspevok
tak sa ospravedlňujem a beriem späť.
Ja sa ani nečudujem, že človek už ani nevie čo hľadá a podľa akého §§ zdaňuje. Raz je predmetom Sprostredkovanie poistenia , vyššie čítam , že mamina robí na živnosť a zadávateľka jej bude robiť DP, a ešte vyššie sa jednalo o dve zmluvy ......tak o čom rokujeme
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Ja sa ani nečudujem, že človek už ani nevie čo hľadá a podľa akého §§ zdaňuje. Raz je predmetom Sprostredkovanie poistenia , vyššie čítam , že mamina robí na živnosť a zadávateľka jej bude robiť DP, a ešte vyššie sa jednalo o dve zmluvy ......tak o čom rokujeme

ona to ma ine lebo je ich zamestnanec...a ma ine zmluvy... ja som akoze ,, externy pracovnik" aj ked nie som lebo to nerobim...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

pizzanoel Pozri príspevok
ona to ma ine lebo je ich zamestnanec...a ma ine zmluvy... ja som akoze ,, externy pracovnik" aj ked nie som lebo to nerobim...
bez tak či už interný alebo externý pracovník bez výpisu z registra trestov by ťa NBS nezapísala... a ten by si mohol vybaviť jedine ty...
0 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pizzanoel Pozri príspevok
ano som uvedena na tej stranke je tam nieco ze typ osoby: fyzicka osoba potom je tam dole nieco ze podregister poistenca: viazany finančny agent

čo to presne znamena??? je to mozne aby to spadalo do živnosti ked ja som nikomu nedavala ani len kopiu zivnostenskeho listu to len tak na zaklade ničoho na mna mozu urobit nejaku zmluvu...???

186
ZÁKON
z 24. apríla 2009
o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve

(2) Ak v § 11 a 12 nie je ustanovené inak, na území
Slovenskej republiky môže vykonávať finančné sprostredkovanie
len finančný agent, ktorým je
a) samostatný finančný agent,
b) viazaný finančný agent,
c) podriadený finančný agent.



§ 8
Viazaný finančný agent

Viazaný finančný agent vykonáva finančné sprostredkovanie
na základe písomnej zmluvy s finančnou
inštitúciou, pričom v tom istom čase môže mať viazaný
finančný agent uzavretú písomnú zmluvu v jednom
sektore najviac s jednou finančnou inštitúciou; to neplatí
pre sektor poistenia alebo zaistenia, v ktorom
môže mať viazaný finančný agent uzavretú písomnú
zmluvu najviac s jednou poisťovňou vykonávajúcou životné
poistenie a zároveň najviac s jednou poisťovňou
vykonávajúcou neživotné poistenie.


http://www.porada.sk/1545628-post8.html
http://www.porada.sk/1546659-post10.html
3 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ice dive Pozri príspevok
bez tak či už interný alebo externý pracovník bez výpisu z registra trestov by ťa NBS nezapísala... a ten by si mohol vybaviť jedine ty...

samozrejme ze som to bola vybavit lebo som jej chcela asi pomoct kedze to je moja mama...ja som ale nevedela ze to spada do živnosti...ale brala som to ako nejaka pracovna zmluva nieco ako je DVP
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pizzanoel Pozri príspevok
samozrejme ze som to bola vybavit lebo som jej chcela asi pomoct kedze to je moja mama...ja som ale nevedela ze to spada do živnosti...ale brala som to ako nejaka pracovna zmluva nieco ako je DVP
Takže predsa to len nebola mama ......dokonca ste aj vybavovali .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prečo má Ice dive od Vás neužitočný bod ? Však informácie podávate postupne . Zo začiatku sa téma javila , akože mama to všetko bez Vás zariadila a pomaličky budeme mať širší uhol pohľadu na vec ,lebo pridávate novšie a novšie informácie ......a preto ten neužitočný je od Vás bezdôvodný.

Človek sa Vám tu snaží niečo okolo napísať , aby ste mali prehľad , a Vy zareagujete neužitočným.
1 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Takže predsa to len nebola mama ......dokonca ste aj vybavovali .
hej ja som vybavovala len ten vypis z registra trestov kedze je to do vlastnych ruk....
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

a to si sa vôbec s nikým neradila? že aký to bude príjem pod čo bude spadať a tak ? To musím povedať, že mám lepších - opýtajú sa aspon aj keď neberú na vedomie čo im poviem. Veď v poisťovniach majú príjem zo závislej činnosti - výplatu, len pár kmeňových zamestnancov, ktorých by si aj na dvoch rukách zrátala aj v najväčšej poisťovni
a ak si podpísala Zmluvu o obchodnom zastúpení tak si ju ani neprečítala ? myslím, že sa tam píše že si povinná ísť zaniesť túto zmluvu na DÚ a sama si tento príjem aj zdaniť. A čo sa týka nepriznania toho príjmu to by som ja osobne ani zo srandy neradila, sama si sa našla na tých stránkach myslím NBS a tam je presne napísaný dátum odkedy si tú zmluvu mala platnú. Myslíš že DÚ si to nedokáže zistiť ?
A to prepokladám, že si nebola evidovaná na UP v čase od 1.1.10 do toho 18.4 dokedy si začala podnikať, podľa mňa si mala byť nahlásená aj na ZP a vlastne aj v RZZP by si to mala zohľadniť bolo by pre teba aspoň trošku malé bezvýznamné + keby si bola vtom čase zamestnaná
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať