Zavrieť

Porady

zmluva alebo živnosť??

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Prosim vas mam taku dilemu.... Mam živnosť ktora plati od 18.4.2010 do 11.10.2010 moja mama dala na mna uzatvorit nejaku zmluvu o sprostredkovani finančneho poradenstva kotra plati od 1.1.2010. V tej zmluve je uvedene meno priezvisko potom ze miesto podnikania uvedeny moj trvaly pobyt a rod.čislo. Nie je tam napisane ziadne ICO ani nic take...ani kopiu zivnostenkeho listu som neposkytovala...nikomu... Chcem sa spytat povazuje sa to ze to vykonavam na zmluvu alebo na zivnost....Ja to na živnost nemozem robit lebo nemam ani v zivnosti uvedene ze sprostredkovatelske sluzby mam tam len kupa tovaru a predaj konecnemu spotrebitelovi....V skutocnostii tu pracu nevykonavam ale robi ju moja mama....
Nechcem to mat ako živnost.... za co to mam prosim vas povazovat za pracu ktoru vykonavam v ramci zivnosti alebo je to len nejaka bezna pracovna zmluva nikde v tej zmluve nie je napisane ze sa uzatvara na zakde zivnosti alebo nieco take...je tam len veta miesto podnikania a uvedeny moj trvaly pobyt...
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Anik Pozri príspevok
a to si sa vôbec s nikým neradila? že aký to bude príjem pod čo bude spadať a tak ? To musím povedať, že mám lepších - opýtajú sa aspon aj keď neberú na vedomie čo im poviem. Veď v poisťovniach majú príjem zo závislej činnosti - výplatu, len pár kmeňových zamestnancov, ktorých by si aj na dvoch rukách zrátala aj v najväčšej poisťovni
a ak si podpísala Zmluvu o obchodnom zastúpení tak si ju ani neprečítala ? myslím, že sa tam píše že si povinná ísť zaniesť túto zmluvu na DÚ a sama si tento príjem aj zdaniť. A čo sa týka nepriznania toho príjmu to by som ja osobne ani zo srandy neradila, sama si sa našla na tých stránkach myslím NBS a tam je presne napísaný dátum odkedy si tú zmluvu mala platnú. Myslíš že DÚ si to nedokáže zistiť ?
A to prepokladám, že si nebola evidovaná na UP v čase od 1.1.10 do toho 18.4 dokedy si začala podnikať, podľa mňa si mala byť nahlásená aj na ZP a vlastne aj v RZZP by si to mala zohľadniť bolo by pre teba aspoň trošku malé bezvýznamné + keby si bola vtom čase zamestnaná
ešte keď zoberieme do úvahy, že každá poisťovňa robí audit a určite si plní "bonzovaciu povinnosť" takže sa pomaly ale isto daňový úrad dozvie komu poslali na aký účet a koľko eur...
Naposledy upravil Ice dive : 05.02.11 at 07:10
3 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

pizzanoel Pozri príspevok
samozrejme ze som to bola vybavit lebo som jej chcela asi pomoct kedze to je moja mama...ja som ale nevedela ze to spada do živnosti...ale brala som to ako nejaka pracovna zmluva nieco ako je DVP
no keď si vybavovala výpis z registra trestov a nespýtala si sa načo mame je... resp. aké sú podmienky zazmluvnenia resp. o akú činnosť sa jedná....
tak sa nečuduj, že je zrazu z teba biely kôň, ktorý vedie podnikanie a ešte aj vo sfére, ktorá je pod dosť prísnym dohľadom a legislatívne sa mení každých pár rokov......

dohody o vykonaní práce sú spravidla činnosti, na ktoré nepotrebuješ vzdelanie, nemáš zodpovednosť dneska ju robíš a zajtra nie... mala si radšej ísť predávať avon, LR Cosmetics, alebo nejakú inú podomovú MLM činnosť tam by ťa tak ľahko nevystopovali ako pri činnosti, kde sa provízie vyplácajú výlučne na účet.....
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dnes už na sprostredkovateľov poistného , finančných agentov, samostatných finančných agentov a podobne sú zákony z roka na rok prísnejšie a prísnejšie .Účtujem klientku SFA(má aj PFA) a vidím čo sa naokolo deje .
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Skrátka, aj napriek tomu, že si živnosť pozastavila .... si za celý rok 2010 SZČO .. (viazaný fin agent). A máš aj všetky povinnosti szčo.
Za nesplnenie povinností ... DU, SP, ZP .. sú aj sankcie ...
To píšem .. ak by aj iným pomohlo .. treba si zistiť dopredu - do čoho sa púšťam
4 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A nesmieme zabúdať na to, že SZCO si aj tento rok až kým ťa nevymažú z registra NBS, takže máš povinnosť platiť odvody do ZP nadalej a na UP ťa nezaregistrujú.
3 0
buffo7 buffo7

buffo7 je offline (nepripojený) buffo7

Dobrý deň. Som sprostredkovateľ poistenia, mám pridelené DIČ a súčasne som aj zamestnanec. Za rok 2010 mi príjem za sprostredkovanie poistenia nepresiahol sumu 500,- Euro. Som povinná uvedený príjem uviesť do DP? Keď som bola zaniesť potvrdenie o registrácii v NBS v zdravotnej poisťovni, tak mi povedali, že nemám povinnosť platiť žiadne odvody. Ako to teda je?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no činnosť sprostredkovateľa si vykonával, t.j. príjem z tejto činnosti zdaniť musíš (nemusel by si ak by to bol tvoj jediný príjem, avšak predpokladám, že nezdaniteľnú časť 4025 si si uplatnil celú...) odvody do sociálnej poisťovne platiť nemusíš, avšak v RZZP si nejaký ten zdravotný odvod doplatíš...
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, chcela by som sa poradiť, ako postupovať. Kamarátka mala prerušenú živnosť počas RD. Počas prerušenia podpísala zmluvu o finančnom sprostredkovaní a má osvedčenie o tom, že je samostatný finančný agent. Išla na živnostenský a predčasne obnovila živnosť a nahlásila obnovenie živnosti aj na daňovom. Takže DIČ má. Viem, že finančné sprostredkovanie nespadá pod živnosti a preto : Otázka je, či je povinná aj oznámiť daňovému úradu, že vykonáva činnosť finančného agenta, alebo nie. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať